Запобігання корупції

Звіти

05.03.2022

Інформація про стан реалізації міських заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією за 2023 рік

Інформація про стан реалізації міських заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією за 2022 рік


16.02.2022

Посадовців Кропивницької міської ради ознайомили зі змінами в електронному декларуванні

В Україні триває період електронного декларування доходів. Початок кампанії стартував 01 січня 2022 року і триватиме до 01 квітня 2022 року. Про це сьогодні, 16 лютого, повідомив начальник управління з питань запобігання і виявлення корупції Олександр Шишко.

- Для того, щоб суб'єктам декларування було максимально комфортно розпочати кампанію декларування 2022 року ми провели наші традиційні навчання на тему: «Зміни в нормативно-правовому забезпеченні декларування в Україні стосовно заходів фінансового контролю», - повідомив Олександр Шишко.

Семінар провела головний спеціаліст з питань запобігання і виявлення корупції управління Держпраці в Кіровоградській області Ангеліна Мусієнко. Під навчання посадовці та керівники комунальних підприємств дізналися про зміни в нормативно-правовому забезпеченні декларування у 2022 році, мали можливість наглядно ознайомитися з новою формою декларації та з особливостями її поетапного заповнення. В кінці кожного теоретичного блоку зустрічі Ангеліна Мусієнко надавала вичерпні відповіді на запитання посадовців.

 


01.02.2022

«Безпечне місто» : у Кропивницькому міська влада і поліція об’єднали зусилля

У Кропивницькій міській раді триває звітна сесія за результатами виконання бюджетних програм у 2021 році. Сьогодні, 31 січня, звіт перед громадою тримав начальник

управління з питань запобігання і виявлення корупції Олександр Шишко.

- Окрім завдань та функцій пов’язаних з дотриманням антикорупційного законодавства, управління займається розробкою та супроводом програм по співпраці з правоохоронними органами, - відзначив посадовець.

Вже п'ятий рік поспіль за міською програмою профілактики та протидії злочинності “Безпечне місто” у Кропивницькому спочатку впроваджувалася, а тепер розгалужується та вдосконалюється система відеоспостереження та відеоконтролю.

Впродовж 2021 року, в рамках Програми Кропивницькою міською радою було встановлено 54 камери відеоспостереження.

- З метою підтримки громадського порядку та збереження комунального майна і зелених насаджень, камерами відеоспостереження оснащено центральну частину міста, пам'ятник жертвам катастрофи на Чорнобильській АЕС та її ліквідаторам, а також меморіальний комплекс “Фортечні вали”, - повідомив Олександр Шишко. – Крім того, в обласному центрі задля організації безпеки дорожнього руху та суттєвого зниження рівня аварійності і смертності на дорогах внаслідок дорожньо-транспортних пригод офіційно впроваджено систему автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.

Ще із 2019 року між виконавчим комітетом міської ради та Головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області підписано меморандум про співпрацю у реалізації програми “Безпечне місто”. Підписаний меморандум дозволив об’єднати зусилля сторін у зміцненні публічної безпеки і порядку на території Кропивницького, підвищенні ефективності протидії злочинності, захисті прав і свобод людини, створенні умов, сприятливих для безпечної життєдіяльності жителів та гостей міста.

- В рамках співпраці міської влади та обласної поліції, що визначена цим меморандумом, в липні 2021 року, на території мікрорайону Нового відкрилася поліцейська станція — офіс поліцейського офіцера громади, - зазначив Олександр Шишко. - Кошти на ремонт і облаштування приміщення, було виділено із міського бюджету відповідно до заходів з реалізації міської програми профілактики та протидії злочинності «Безпечне місто».

Разом з цим, з метою створення належних умов для служби поліцейських офіцерів громади, виділено субвенцію з міського бюджету державному для закупівлі службового автомобіля спеціалізованого призначення та реєстрації транспортного засобу у сервісному центрі МВС для обслуговування мікрорайону Нового.

Фінансове забезпечення програми здійснювалося за рахунок коштів міського бюджету. Заходи з її реалізації плануються щороку відповідно до бюджетних асигнувань, передбачених бюджетом Кропивницької міської територіальної громади на поточний рік.

У 2021 році витрачено кошти в сумі 3 939 000 гривень, з яких:

Робота з виконання заходів програми продовжуватиметься  і в 2022-2023 роках.

 


11.01.2022

Інформація про стан реалізації міських заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією за 2021 рік

Рішенням Кропивницької міської ради від 02 лютого 2021 року № 49 “Про структуру та загальну чисельність виконавчих органів Кропивницької міської ради” перейменовано відділ з питань запобігання і виявлення корупції та взаємодії з правоохоронними органами на управління з питань запобігання і виявлення корупції Кропивницької міської ради з 15 квітня 2021 року.

Розпорядженням міського голови від 02 листопада 2021 року № 187 затверджено міські заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією, на 2021-2022 роки.

Забезпечуючи прозорість діяльності органів місцевого самоврядування, виконавчими органами Кропивницької міської ради постійно подається інформація, стосовно їх діяльності, для висвітлення на офіційному вебсайті міської ради.

Центр надання адміністративних послуг у форматі “Прозорий офіс” міста Кропивницького забезпечує відкритість та прозорість діяльності місцевих органів виконавчої влади у сфері надання адміністративних послуг. З метою координації та керівництва діяльністю Центру утворено департамент надання адміністративних послуг (далі — Департамент). Департаментом створюються належні умови для розвитку та удосконалення Центру, розширюється перелік адміністративних послуг, що надаються через Центр, підвищується якість їх надання.

На теперішній час в Центрі надається 365 послуг. Перелік послуг регламентується стандартами, які розроблено відповідно до чинного законодавства. Департаментом забезпечується функціонування, ведення та своєчасне оновлення вебсторінки Центру (http://dozvil.kr-rada.gov.ua), де розміщено інформацію, необхідну для отримання адміністративних послуг, інформаційні картки, реквізити оплати, контакти тощо.

Крім того, на сайті міської ради в розділі “Публічна інформація” створено рубрику “Запобігання корупції”, де розміщено основні нормативно-правові та розпорядчі документи для ефективного функціонування уповноваженого підрозділу.

Інформація про використання бюджету міста та квартальних звітів про хід його виконання надходить від виконавчих органів до управління інформаційних технологій та оприлюднюється щоквартально на сайті міської ради.

Разом з тим, на початку кожного року відбувається публічне представлення інформації про виконання бюджету за бюджетними програмами (про виконання бюджетних програм) усіх виконавчих органів міської ради. Дана інформація оприлюднена на офіційному вебсайті міської ради та у Віснику міської ради “Вечірня газета”.

Виконавчими органами міської ради, на теперішній час, опрацьовується, запроваджується та забезпечується функціонування системи електронного документообігу.

Управлінням з питань запобігання і виявлення корупції постійно проводиться аналіз потенційних та наявних контрагентів міської ради. Відповідно до запрошень та затверджених планів забезпечується участь осіб, відповідальних за здійснення публічних закупівель, та уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції у проведенні тренінгів щодо виявлення конфлікту інтересів та корупційних ризиків під час здійснення публічних закупівель.

Участь працівників уповноважених підрозділів у тренінгах, що проводяться Національним агентством з питань запобігання корупції забезпечується відповідно до планів вищезазначеного агентства. Разом з тим зазначаємо, що працівники управління у 2021 році успішно пройшли навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації “Запобігання корупції та забезпечення доброчесності”.

Управлінням з питань запобігання і виявлення корупції постійно забезпечується погодження проєктів розпоряджень міського голови, рішень виконавчого комітету та міської ради з кадрових питань, основної діяльності, адміністративно-господарських питань з метою виявлення причин, що призводять чи можуть призвести до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, та внесення відповідних пропозицій щодо їх усунення.

Протягом 2021 року виконавчими органами міської ради було проведено 80 консультацій з громадськістю. Звіт про проведення вищезазначених консультацій розміщено на сайті міської ради на сторінці “Громадська рада”. Пропозиції та зауваження, що надходять під час Консультацій, детально вивчаються, аналізуються та враховуються під час прийняття остаточних рішень.

Якісний добір та розстановка кадрів відбувається на засадах неупередженого конкурсного відбору та їх оцінювання. Інформація про проведення та умови конкурсу на заміщення вакантних посад розміщується у віснику міської ради “Вечірня газета” та на сайті міської ради. Також, на сайті міської ради, оприлюднюються результати проведення конкурсу та протоколи засідань конкурсної комісії.

Посадові особи та працівники міської ради неухильно дотримуються вимог антикорупційного законодавства, забезпечуючи виконання Кодексу доброчесності працівників виконавчих органів міської ради, Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, у тому числі щодо політичної нейтральності, неупередженості, компетенції та ефективності.

Виконавчими органами міської ради проводиться методична робота з роз'яснення інституту конфлікту інтересів та пов'язаних з ним наслідків щодо заборон і обмежень, встановлених антикорупційним законодавством, відповідальності за корупційні правопорушення, правопорушення пов'язані з корупцією, а також моделей поведінки у тих чи інших ситуаціях з можливими корупційними ризиками для посадових осіб.

Крім того, рішенням виконавчого комітету від 22 червня 2021 року № 363 затверджено Порядок запобігання і врегулювання конфлікту інтересів членів виконавчого комітету Кропивницької міської ради.

З метою забезпечення обізнаності посадових осіб місцевого самоврядування з антикорупційним законодавством управлінням з питань запобігання і виявлення корупції організовано низку заходів роз’яснювальної роботи із запобігання та протидії корупції.

Серед них: проведено навчання для керівників виконавчих органів та комунальних підприємств міста на тему: «Декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру, особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»; посадових осіб міської ради ознайомлено з інформацією про пороги декларування за 2020 рік та норми відповідальності за порушення правил Е-декларування; керівникам виконавчих органів направлено листа “Про супровід кампанії з електронного декларування 2021” з посиланням на корисну інформацію стосовно заповнення декларацій; керівникам комунальних підприємств направлено електронного листа з надуванням про суб'єктів декларування та термінів подачі декларацій.

На початку квітня здійснено перевірку факту подання суб’єктами декларування, які працюють (працювали) в органі місцевого самоврядування, декларацій осіб, уповноважених на функції держави або місцевого самоврядування. Повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції та проінформовано в установленому порядку міського голову про випадки неподання та несвоєчасного подання декларацій посадовими особами.

Рубрика “Запобігання корупції” своєчасно оновлюється та наповнюється відповідним змістом з посиланнями на корисну інформацію. Повідомлення про корупцію можна легко зробити з будь якого електронного пристрою, що має доступ до мережі інтернет зайшовши на офіційний сайт міської ради та натиснувши кнопку “Повідом про корупцію”.

Управлінням освіти видано наказ від 28 серпня 2021 року № 483/о “Про позабюджетну діяльність та надання платних освітніх послуг в закладах освіти м. Кропивницького”, яким зобов'язано керівників навчальних закладів проводити позабюджетну діяльність виключно у відповідності до вимог чинного законодавства, а при залученні позабюджетних коштів дотримуватися засад благодійності. Керівників закладів освіти попереджено про персональну відповідальність за порушення в організації та наданні додаткових освітніх послуг та позабюджетній діяльності згідно з нормами Закону України “Про запобігання корупції”.

Розпорядженням міського голови від 08 вересня 2017 року № 75 “Про заборону збору коштів та благодійну допомогу”, з метою недопущення порушення прав дітей на безкоштовну дошкільну, загальну середню та позашкільну освіту, порушення з боку керівників закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Кропивницького законодавства України, заборонено керівникам та працівникам загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів освіти, що знаходяться в комунальній власності територіальної громади міста Кропивницького, збирати кошти батьків на поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

 


Звіт за результатами перевірки дотримання порядку здійснення публічних закупівель

За результатами розгляду звернення МПП “Антураж А” щодо прийняття КП “Електотранс” рішення, що суперечить нормам чинного законодавства за результатами спрощеної закупівлі Управлінням з питань запобігання і виявлення корупції Кропивницької міської ради звернуто увагу керівника КП “Електротранс” на необхідність посилення контролю за роботою уповноваженої особи, зокрема частині визначення чітких критеріїв та методик оцінки пропозицій, що дозволить уникнути не однозначного тлумачення умов, визначених в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та додатках до нього.

Уповноваженою особою прийнято рішення щодо відхилення пропозиції учасника спрощеної закупівлі за предметом закупівлі, код національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” - ДК 021:2015 79810000-5 Друкарські послуги за ідентифікатором закупівлі UA-2021-09-02-011690-a ТОВ “НЬЮ КРОП” про що зазначено у протоколі від 08 жовтня 2021 року № 394.