Андрій Райкович: «Монополію будемо розривати»

П'ятниця, 8 лютого 2019 14:19

Що сталося ввечері у четвер біля храму Успіння Пресвятої Богородиці, коли зупиняться потяги над стратегічною «аркою» на колишній вулиці Колгоспній у Кропивницькому та хто відповість за купи невивезеного сміття на деяких вулицях міста, розповів очільник обласного центру Андрій Райкович.

Перед тим тільки й розмов було про перехід парафії храму в парку імені Крючкова під юрисдикцію Православної церкви України, запропонований громаді міським головою.

 

Нездоровий прецедент

У відповідь керівництво місцевої єпархії Московського патріархату, представники якої нині провадять там релігійну діяльність, категорично відмовилось навіть від спільного використання приміщення з помісною церквою. А ввечері 31 січня звідти почали вивозити майно. За повідомленнями місцевих мешканців, від церкви від’їхали п’ять навантажених машин.

– Надійшла інформація від людей, що з храму невідомі на мікроавтобусі «Фольксваген» щось вантажать і вивозять. У нас була попередня домовленість з ключарем храму отцем Сергієм, що якщо відбуватиметься щось, пов’язане з церковним майном, вони повинні інформувати власника в обов’язковому порядку. Поїхали і переконалися, що дійсно щось в машину вантажили. Викликали поліцію, зараз вона розбирається, – розповідає Андрій Райкович.

Власник приміщення церкви – громадська організація «Єлисаветградське православне товариство», одним із засновників якого є міський голова. Він фінансував будівництво храму до обрання, в 2013 – 2014 роках, як меценат.

– Прецедент неправильний, нездоровий. Ніколи «Єлисаветградське православне товариство» не обмежувало можливостей парафії, вірян чи священиків. Завжди був відкритий діалог. Храмову споруду ми передали для безкоштовного користування. А тут увечері, в темну пору…

На думку Андрія Райковича, в зв’язку із запропонованим переходом парафії до ПЦУ немає підстав для конфлікту, який бачать церковні чиновники високого рангу.

– Для православних людей ніяких обмежень немає, це православний храм, і нічого не змінюється. Він загальнодоступний, він не «режимний», він відкритий, кожна людина може заходити і молитись Богу. І ми в демократичний спосіб зробимо все необхідне, щоб у центрі України, в обласному центрі, була православна громада, парафія Православної церкви України. Це правильно, це нормально. Я минулої неділі брав участь у службі, яку проводили представники Московського патріархату в храмі Успіння Пресвятої Богородиці, мене запросили до виступу. Я повідомив про своє бачення, про свої наміри. Ніхто нікого з храму не виганяє, але культова споруда перейде в користування до Православної церкви України.

 

Під нову «арку» не потече

На тлі цих пристрастей на сесії міськраді затверджували галузеві програми із зауваженнями та поправками відповідно до прийнятого бюджету. Це частина законної процедури, щоб почати розробку проектів та затвердити кошториси на об’єкти, до будівництва яких місто має приступити в 2019-му.

Серед іншого треба було додати кошти на заміну каналізаційного колектора під «аркою» на вулиці Левитського. Він постійно тече – і це добре відомо тим, хто живе або працює поблизу – через хибні інженерні рішення, прийняті 20 років тому.

– В обласного підприємства «Дніпро – Кіровоград» є велика заборгованість за енергоносії, немає обігових коштів, щоб купувати розхідні матеріали, робити реконструкцію каналізаційної мережі. Ми взяли на себе, на міський бюджет, навантаження і зробимо її від «Гідросили» до вулиці Євгена Чикаленка. Це важливе питання, тому що з 1 квітня повністю перекривається рух під «аркою», ми розпочинаємо головний етап робіт по монтажу проходу. До цього часу будуть готові і привезені труби (великого діаметра, які стануть основою нового шляхопроводу. – Авт.), все підготуємо, бо нам Одеська залізниця дасть визначений часовий проміжок, в який ми мусимо увійти.

Серед інших світських питань на порядку денному – земельні, на голосування депутатів чекає вже більше сотні таких.

– На черзі – питання, які очікують вирішення більш ніж півроку. Є дуже велика черга, і громадян це не задовольняє. Тому прийнято рішення – земельну сесію проводити раз на місяць, – каже міський голова.

Також, за словами Андрія Райковича, вдалося знайти порозуміння з громадською радою при виконкомі міськради. Шукати його знадобилось після того, як регламент міської ради змінили, щоб розпочинати сесійне засідання без виступів громадян і представників громадських організацій.

– Ми домовились, що першими будемо на початку засідання надавати слово представникам громадської ради, які акумулюватимуть весь комплекс пропозицій та застережень від громади відносно питань порядку денного сесії. В межах півгодини, не зловживаючи часом. В разі необхідності обговорення якихось перспективних питань відносно майбутнього треба дочекатись розгляду питань в пункті «Різне». Ми будемо запрошувати на «Різне» максимальну кількість журналістів, щоб мали можливість і представники громади, і депутати в активному режимі поспілкуватися. Як бліц-прес-конференція, брифінг по закінченні сесійного засідання.

 

Сніг, сміття та монополія

Певного резонансу минулого тижня набула проблема невивезення сміття у деяких мікрорайонах міста – мешканці викладали у соцмережі фотографії на доказ, відповідні коментарі та запитання. Відповідей у міськраді чекають від підприємства «Екостайл», яке в Кропивницькому є монополістом у сміттєвому бізнесі. За словами Андрія Райковича, найближчим часом міська влада заслуховуватиме його звіт.

– З прибиранням снігу (порівняно із зимою 2015 – 2016 року зараз ситуація зовсім інша) місто в основному впоралося. Те саме і з вивезенням сміття: питання слід глибоко вивчити. Попередження монополісту зроблено, маркери виставлено. Йому поставлено вимогу – презентувати місту програму системного, якісного вивезення, сортування і накопичення відходів у місцях захоронення. Інакше монополію будемо розривати.

Чи може мова йти про залучення інших підприємств на цей ринок, міський голова не уточнив, зазначивши лише, що обсягів сміття в Кропивницькому недостатньо, щоб кілька операторів могли працювати на ньому ефективно в економічному плані. А створювати комунальне підприємство немає можливості – це чималі гроші, а бюджет на нинішній рік прийнято без урахування такої потреби.

– Але якщо проблему не буде вирішено, ми знайдемо важелі економічного впливу. Міська влада тримає на контролі це питання, про хід перемовин, заходи адміністративного впливу ми будемо інформувати громадськість.

 

Джерело: http://www.vechirka.com.ua

Усі новини