Кропивницька філія Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

​17.03.2023

Звільнення працівника до закінчення строку збереження гарантій зайнятості: чи підлягає поверненню компенсація

Раніше у матеріалах обласного центру зайнятості, що розміщувалися під загальним хештегом  #Електронний_кадровий_клуб на сторінці у соціальній мережі Facebook, мова йшла про надання роботодавцям двох видів компенсації. Відповідно передбачено, що гарантії зайнятості мають надаватися працівникам на рік та на 2 роки.

Під час дії трудового договору працівник (відносно якого роботодавцю виплачується компенсація) може прийняти рішення про його припинення. Наприклад, працівник може прийняти рішення про звільнення за власним бажанням. За таких умов законодавство не передбачає необхідності повернення виплаченої компенсації.

Водночас, відповідно до пункту 8 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, у разі звільнення працівника до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 36 або пунктом 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, сума виплачених коштів повертається у повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Також, слід враховувати, що кошти не повертаються у разі, якщо на робоче місце звільненого працівника роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

 Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 за посиланням https://www.dcz.gov.ua/docs

Є питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


​17.03.2023

Пропонуємо вакансію «Оператор верстатів з програмним керуванням»

Розмір заробітної плати: 10 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- без досвіду роботи;

- професійно-технічна освіта.

Завдання та обов’язки:

- виробництво гірничо-шахтного обладнання (вироби з металу);

- працювати на фрезерному верстаті з програмним керуванням;

- заміна деталей верстата, використання вимірювальних приладів (штангенциркуль та інші).

Місце виконання робіт: Кіровоградська область, м. Олександрія, вулиця Пилипа Гриценка, буд. 1

За додатковою інформацією звертайтеся до Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (05235) 7 64 40.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb, де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю. 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


​17.03.2023

Розвиток агропідприємництва: сучасні курси, які пропонує служба зайнятості

Розвиток малого бізнесу на селі – це перспективний крок, який сприяє відродженню населених пунктів. Бажаєте стати підприємцем і обираєте галузь в сільському господарстві? Ми маємо для вас підказку – садівництво. Оскільки, у березні цього року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості проходитимуть курси цільового призначення за навчальною  «Мале підприємництво на селі. Садівництво, обрізання плодових дерев та догляд за ними».

На курсах кожен бажаючий матиме змогу отримати вичерпні консультації у цій сфері господарювання, починаючи від технологічних аспектів виробничого процесу, закінчуючи юридичними особливостями ведення малого агробізнесу.

Пов’язати своє життя із флорою і відкрити власну справу – ваша мрія?

Не відкладайте на потім, прямо зараз звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.

Стартує навчання – 20 березня 2023 року.

Інформація про професії та інші курси цільового призначення, які пропонує Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/ezfsa

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у березні 2023 року, тут  http://surl.li/cbiig

Кіровоградський обласний центр зайнятості


​17.03.2023

Чи може особа отримати допомогу у підготовці бізнес-плану?

Так, може.

Відповідно до Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397, для отримання фінансової допомоги особа має подати відповідний комплект документів, у тому числі бізнес-план.

Пунктом 5 вказаного Порядку передбачено, що для сприяння організації підприємницької діяльності,  центри зайнятості надають особам, які виявили бажання отримати фінансову допомогу та зареєстровані як безробітні, за їх згодою профорієнтаційні послуги, консультації з питань провадження підприємницької діяльності та організовують для них професійне навчання відповідно до законодавства. Для отримання фінансової допомоги особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, розробляє бізнес-план самостійно або у процесі професійного навчання.

Довідково. З інформацією щодо допомоги у створенні, розвитку та масштабування бізнесу є можливість ознайомитись на онлайн-платформі «Дія». Бізнес http://surl.li/gxgi

Інфографіка щодо отримання допомоги за посиланням http://surl.li/fdgpc

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


​16.03.2023

Чи впливає на можливість надання допомоги по частковому безробіттю отримання інших видів державних допомог?

Нагадаємо, що Законом України від 21 вересня 2022 року № 2622-IX до статі 20 Закону України “Про зайнятість населення” внесені зміни, які визначають, що компенсації, допомоги, інші виплати суб’єктам господарювання, передбачені Законом України “Про зайнятість населення”, надаються з урахуванням положень Закону України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання". Сума державної допомоги за цими та будь-якими іншими напрямами державної підтримки та/або допомоги (незалежно від її видів та джерел) сукупно не може перевищувати суму незначної державної допомоги, визначеної Законом України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання".

До вказаних видів допомоги належить також допомога по частковому безробіттю. Порядок надання допомоги по частковому безробіттю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702. Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2023 року № 188 (набрала чинності 09 березня  2023 року) внесено зміни до вказаного Порядку. Ці зміни стосуються також вищевказаних законодавчих обмежень.

Однак, слід зазначити, що вказані зміни до статі 20 Закону України “Про зайнятість населення” та Порядку надання допомоги по частковому безробіттю не застосовуються під час дії воєнного стану. Тобто наразі на можливість надання допомоги по частковому безробіттю не впливає перевищення цієї та інших видів допомоги суми незначної державної допомоги.

Закон України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання” http://surl.li/gxgi

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.03.2023

Пропонуємо вакансію «Менеджер (управитель)».

Розмір заробітної плати: 12 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- досвід роботи від 2 років;

- вища освіта.

Завдання та обов’язки:

- продаж роздрібних продуктів;

- супроводження та обслуговування клієнтів роздрібного бізнесу та клієнтів юридичних осіб;

- просування та консультація клієнтів по банківських продуктах.

Місце виконання робіт: м. Благовіщенське, вулиця Героїв України, будинок 58.

За додатковою інформацією звертайтеся до Благовіщенського відділу Голованівської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (05259) 2 11 58.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb,  де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

Кірогвоградський обласний центр зайнятості


16.03.2023

Полтавський військовий коледж чекає на вас: обираємо професійне майбутнє, вступ не за горами

Полтавський військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут чекає відповідальних, патріотичних та сумлінних.

У 2023 році вступ на навчання цивільної молоді здійснюється за результатами національного мультипредметного тесту або лише вступних іспитів безпосередньо в коледжі. Вони проводяться у вигляді мультипредметного тестування з трьох предметів: українська мова та  математика, і на вибір фізика або історія України.

За якими спеціальностями здійснюється підготовка:

 • «Комп’ютерні науки»;
 • «Телекомунікації та радіотехніка».

Звертаємо увагу, що навчання у коледжі, проживання, харчування, обмундирування - безкоштовні, виплачується стипендія.

На навчання приймаються як юнаки, так і дівчата. Повний термін навчання в коледжі зараховується як термін проходження строкової військової служби.

Що чекає випускників по закінченню навчання:

-  гарантоване працевлаштування випускників (проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України);

 • наявність повного «соціального пакету» відповідно законодавства:
 • щорічна оплачувана відпустка;
 • безкоштовне лікування;
 • можливість подальшого навчання;
 • можливість стати на житлову чергу і отримання житла від держави або отримання пільгового безвідсоткового кредиту в рамках програми молодіжного кредитування. Крім того, сержанти (випускники) забезпечуються службовим житлом або отримують компенсацію за піднайом житла.

Вас зацікавила ця інформація? Для отримання більш детальної інформації щодо навчального закладу, можна переглянути на сайті https://www.viti.edu.ua/college

Військовий коледж є й у Телеграм: @VKSS_VITI_bot Пишіть, готові відповісти на будь-які запитання. Також в телеграм-боті можна замовити зворотний дзвінок, подивитися відео та презентацію.


16.03.2023

Плазмотерапія і плазмогель в косметології та естетичній медицині: навчання у Рівному

Ви у пошуках шляхів ефективної професійної реалізації та маєте медичну освіту, а ще ви цікавитесь природніми способами корекції вікових та інших небажаних змін шкіри, повної і безпечної регенерації тканин, методами омолодження з мінімальною агресією, інноваційними технологіями естетичної медицини, сучасними методами апаратної та ін'єкційної косметології? Державна служба зайнятості пропонує вам курси цільового призначення «Плазмотерапія і плазмогель в косметології та естетичній медицині».

Навчаючись на курсах, фахівці Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості гарантують отримання теоретичних та практичних навичок проведення косметологічних процедур. Це унікальна можливість для всіх бажаючих отримати знання безпосередньо від досвідчених фахівців.

Живе спілкування: можливість поставити питання практикуючим лікарям та косметологам, а ще практичні заняття допоможуть вам підвищити свої професійні компетенції, а можливо це й старт до відкриття власного бізнесу.

Не відкладай на завтра професійний розвиток і починайте діяти.

Курси підвищення кваліфікації стартують 22 березня 2023 року.

Якщо вас зацікавила інформація – звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості або найближчої філії обласного центру зайнятості, управління чи відділу філій. Контакти тут http://surl.li/eghis  Пишіть у Telegram-канал t.me/dcz_kir

Інформація про курси цільового призначення або інші професії, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості, в онлайн-графіку за посиланням http://surl.li/exrnv.


15.03.2023

Солодка професія - звучить цікаво! Опануй професію бджоляра

А ви знали, що Україна одна з провідних «медових» країн? Ви маєте реальну можливість сьогодні долучитися до професійних бджолярів  завдяки професійному навчанню, яке організовує Державна служба зайнятості, та зайняти перспективну професійну нішу у бджолярстві.

Бджіл тримати – не в холодку лежати! Звісно, як і вся робота, добування меду дається нелегко, проте Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості дасть вам чудовий інструмент, щоб цю працю полегшити – знання сучасних технологій розведення бджіл та догляду за ними.

Влаштуватися бджолярем у фермерське господарство чи зайнятися підприємництвом у цій галузі – вибір за вами. Такі перспективи перед вами відкриваються – пройдіть професійне навчання.

Працювати на свіжому повітрі під щебіт пташок і звуки природи твоя мрія? А ще, як приємний бонус, можливість посмакувати продуктом своєї праці – це ідеально!

Не відкладай на завтра професійний розвиток і починайте діяти.

Навчання стартує вже 20 березня 2023 року. Його тривалість - 2,6 міс.

Інформація про професії, які можна здобути на базі Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://scptu.sumy.ua . Контакти тут: http://surl.li/eghis  Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Орієнтовний графік професійного навчання за іншими професіями, які можна здобути у березні 2023 року за сприяння Державної служби зайнятості, http://surl.li/exrnv


15.03.2023

Професійна адаптація ветеранів війни: які зміни відбулися у законодавстві?

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017  року за № 432 (із змінами) затверджено Порядок та умови забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності (далі - Порядок). У реалізації окремих положень Порядку задіяна й служба  зайнятості. Так, особам, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, надаються профорієнтаційні послуги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 березня 2023 року за № 197 (набрала чинності 10 березня 2023 року), серед іншого, внесені зміни до Порядку. Так, наразі професійною адаптацією є заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, надання соціальних послуг у сфері зайнятості, підвищення професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення продуктивної зайнятості. Профадаптація осіб здійснюється шляхом, в тому числі, надання соціальних послуг у сфері зайнятості.

Відтепер професійна орієнтація осіб здійснюється суб’єктами освітньої діяльності, регіональними центрами зайнятості, їх філіями, іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання у порядку, визначеному законодавством.

Постанова Кабінету Міністрів України від 07 березня 2023 року за № 197 на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/fksaf

Шукаєте роботу? Пропонуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb, де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

Є бажання навчатися за сприяння Державної служби зайнятості, онлайн-графік формування груп на всі професії та освітні програми http://surl.li/exrnv

Кіровоградський обласний центр зайнятості


15.03.2023

Яким категоріям роботодавців не може бути надана компенсація за працевлаштування безробітних?

Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних  затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку його дія не поширюється на роботодавців (суб’єктів господарювання), які є бюджетними установами або фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також слід зазначити, що пунктом 11 Порядку визначено випадки, коли компенсація не надається, а саме:

- суб’єкт господарювання має заборгованість:

із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;

з виплати заробітної плати;

перед державним (місцевим) бюджетом понад шість місяців;

- до суб’єкта господарювання застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, або суб’єкт господарювання перебуває на стадії ліквідації.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 за посиланням http://surl.li/ewmka

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


15.03.2023

Майбутнє - за дронами!  Керувати безпілотником навчають на Полтавщині

Ви знаєте, який спектр можливостей дронів? Він дуже широкий і сфера застосування безпілотних літальних апаратів також різноманітна!

  Безперечно, під час повномасштабної війни дрони стали вірними помічниками військових і очима артелерії. Але їх функціонал можна застосувати і в мирному житті: безпілотники широко використовують в археології, картографії, сільському господарстві, лісовому господарстві, будівництві, екології, геодезії та багатьох інших областях. Крім того, окремим напрямком використання дронів - є гонки дронів або, як їх ще називають, дрон рейсинг.

Хочете стати оператором дрона? Вам до нас!

У Полтавському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розпочинаються курси цільового призначення за спеціальністю «Основи підготовки оператора БПЛА (дрону)».

Викладачі допоможуть опанувати загальні  теоретичні знання та в найкоротші терміни  досягнути майстерності в практичному пілотуванні та операторській діяльності на різних моделях БПЛА.

Цікаво? Не зволікайте!

Початок навчання – 20 березня  2023 року.

Курси триватимуть – 0,2 місяця.

Деталі у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis

Інформація про професії, які можна здобути на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/feart

Орієнтовний графік професійного навчання за іншими професіями, які можна здобути у березні 2023 року за сприяння Державної служби зайнятості, тут  http://surl.li/cbiig

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


15.03.2023

Пропонуємо вакансію «Оператор верстатів з програмним керуванням»

Розмір заробітної плати: 12 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- досвід роботи від 1 року.

Завдання та обов’язки:

- веде процес оброблення з пульта керування простих деталей за 12 - 14-м квалітетами (5-7-м класами точності) на налагоджених верстатах з програмним керуванням з одним видом оброблення;

- установлює і знімає деталі після оброблення;

- стежить за роботою систем верстатів, які обслуговує, за показаннями цифрових табло та сигнальних ламп.

Місце виконання робіт: м. Світловодськ, вулиця Максима Залізняка, будинок 37.

За додатковою інформацією звертайтеся до Світловодського управління Олександрiйської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0236) 7 25 53.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb,  де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


15.03.2023

Майбутнє - за дронами!  Керувати безпілотником навчають на Полтавщині

Ви знаєте, який спектр можливостей дронів? Він дуже широкий і сфера застосування безпілотних літальних апаратів також різноманітна!

Безперечно, під час повномасштабної війни дрони стали вірними помічниками військових і очима артелерії. Але їх функціонал можна застосувати і в мирному житті: безпілотники широко використовують в археології, картографії, сільському господарстві, лісовому господарстві, будівництві, екології, геодезії та багатьох інших областях. Крім того, окремим напрямком використання дронів - є гонки дронів або, як їх ще називають, дрон рейсинг.

Хочете стати оператором дрона? Вам до нас!

У Полтавському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розпочинаються курси цільового призначення за спеціальністю «Основи підготовки оператора БПЛА (дрону)».

Викладачі допоможуть опанувати загальні  теоретичні знання та в найкоротші терміни  досягнути майстерності в практичному пілотуванні та операторській діяльності на різних моделях БПЛА.

Цікаво? Не зволікайте!

Початок навчання – 20 березня  2023 року.

Курси триватимуть – 0,2 місяця.

Деталі у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis

Інформація про професії, які можна здобути на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/feart

Орієнтовний графік професійного навчання за іншими професіями, які можна здобути у березні 2023 року за сприяння Державної служби зайнятості, тут  http://surl.li/cbiig

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


14.03.2023

На Кіровоградщині є потреба в трактористах

21 працівник – на сьогодні саме така потреба у  сільгосппідприємств області за професіями «Тракторист» та «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва».

Заробітна плата, яку пропонують роботодавці фахівцям, становить від 6 700 до 20 000 гривень.

Інформацію про попит на робочу силу/вакансії
роботодавці подали до Кропивницької, Новоукраїнської, Голованівської філій Кіровоградського обласного центру зайнятості, Знам’янського, Маловисківського та Олександрівського управління філій, Бобринецького, Вільшанського, Новоархангельського та Новомиргородського відділів філій.

Тож, якщо ви маєте посвідчення на право керування тракторами, не зволікайте – для вас є робота.

Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.

Нагадаємо, що Державна служба зайнятості має можливість здійснити  професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації безробітних громадян за професіями, затребуваними на ринку праці.  

Графік організації професійного навчання на березень цього року тут: http://surl.li/cbiig


14.03.2023

Пропонуємо вакансію «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах»

Розмір заробітної плати: 17 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- досвід роботи від 1 року

Завдання та обов’язки:

- автоматичне зварювання відповідальних складних технологічних конструкцій, що працюють у складних умовах;

- автоматичне зварювання в середовищі захисних газів електродом гарячекатаних смуг з кольорових металів і сплавів.

Тимчасово на період мобілізації основного працівника.

Працювати в 2 зміни: І - з 7-30 до 19-30, ІІ - з 19-30 до 7-30, 2 дні вихідні. Місце виконання робіт: м. Кропивницький, вулиця Братиславська, будинок 5.

За додатковою інформацією звертайтеся до Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 24 07 91.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb,  де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


14.03.2023

Чи змінились критерії для надання допомоги по частковому безробіттю?

Так, змінились.

Нагадаємо, що критерії для надання допомоги по частковому безробіттю вказані в пункті 6 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702 (далі - Порядок).

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2023 року № 188, що набрала чинності 09 березня 2023 року, внесено зміни до Порядку. Зокрема, цими змінами доповнено вищевказаний пункт 6 новим критерієм – відсутність у роботодавця або фізичної особи-підприємця, яка є застрахованою особою, заборгованості перед державним (місцевим) бюджетом понад 6 місяців, що передують місяцю зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг).

Відповідно пункт 7 Порядку (визначає випадки, коли допомога не надається) доповнено нормою, яка говорить про те, що допомога не надається в разі, коли понад 6 місяців, що передують місяцю зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг), у роботодавця або фізичної особи-підприємця, яка є застрахованою особою, наявна заборгованість перед державним (місцевим) бюджетом.

Інформація про зміни до Порядку – на урядовій вебсторінці http://surl.li/fesng

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw 

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


14.03.2023

Допомога  на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї: які документи необхідно подати?

Перелік документів для отримання фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї визначено пунктом 6 Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397.

Тож, особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, має подати до підрозділу Державної служби зайнятості наступні документи:

 • заяву (встановленого зразка);
 • довідку для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством (така довідка не подається, якщо центром зайнятості за наявності технічної можливості відомості про особу отримано шляхом інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою ЄІАС);
 • бізнес-план.

Для підтвердження даних про наявність (відсутність) в особи обтяжень рухомого та нерухомого майна (до забезпечення технічної можливості отримання Державною службою зайнятості відомостей з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) особою подаються: витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Порядок надання допомоги та форма заяви http://surl.li/bdgkk Додаткова інформація на вебсторінці Міністерства соціальної політики України http://surl.li/fcdib

Інфографіка щодо отримання допомоги за посиланням http://surl.li/fdgpc

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw 

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.03.2023

Щодо яких категорій безробітних надається роботодавцям компенсація за працевлаштування у розмірі єдиного внеску?

Раніше у матеріалах обласного центру зайнятості, що розміщувалися під загальним хештегом  #Електронний_кадровий_клуб на сторінці у соціальній мережі Facebook, мова йшла про компенсацію роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, про компенсацію за працевлаштування осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (після їх звільнення).

Наразі мова йтиме про  інші категорії безробітних, за працевлаштування яких роботодавцю надається компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” та пункту 4 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, компенсація надається також у разі працевлаштування одного з батьків або особи, яка їх замінює і:

 • має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
 • виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
 • утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
 • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування;
 • осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до
  статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;
 • осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.

Отримання роботодавцем компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування цих категорій громадян стало можливим, завдячуючи прийняттю постанови Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, що набрала чинності  16 лютого 2023 року.

Компенсація такого розміру передбачена також щодо осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад шість місяців. Щодо цієї категорії безробітних урядова постанова набере чинності 29 квітня 2023 року.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/ewmka

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

#Електронний_кадровий_клуб #служба_зайнятості


13.03.2023

60 роботодавців Кіровоградщини отримали компенсацію витрат за працевлаштування ВПО

Цьогоріч на Кіровоградщині 60 роботодавців вже отримали позитивні рішення про виплату компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.  Роботодавці працевлаштували  майже 90 осіб.

Загальна сума нарахованої компенсації з початку року становить  818,1 тис.грн.

Покрокова інструкція та документи, що регулюють питання отримання компенсації витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування переселенців тут https://cutt.ly/JJULj1G

Ви роботодавець і працевлаштовуєте внутрішньо переміщених осіб? Скористайтеся урядовими програмами, що орієнтовані на підтримку роботодавців та розвиток бізнесу. Є питання? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості, управлінь та відділів філій за місцем вашої реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Телефонуйте. Контакти тут http://surl.li/emipw

Ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.03.2023

Пропонуємо вакансію «Садчик».

Розмір заробітної плати: 14 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- без вимог до досвіду роботи.

Завдання та обов’язки:

- завантаження цегли сирцю на вагонетки для подальшого випалювання.

Працювати за графіком: 4 дні з 8:00 до 16:00, 1 вихідний, 4 дні - з 16:00 до 24:00.

Доставка транспортом підприємства у нічний час.

Працювати до 31.12.2023 р.

 Місце виконання робіт: м. Кропивницький, вулиця Генерала Родимцева, буд. 87.

За додатковою інформацією звертайтеся до Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 24 56 87.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb,  де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.03.2023

Водій тролейбуса – професія, що гарантує працевлаштування та  високу зарплатню

Ви проживаєте у Кропивницькому, центральними вулицями якого рухаються тролейбуси? Чи вам доводилося спостерігати, як вправно, дотримуючись правил дорожнього руху, водії здійснюють маневри на вузеньких вулицях міста? Виникало бажання стати водієм тролейбуса? Бажання може здійснитися: Державна служба зайнятості організовує професійне навчання за професією «Водій тролейбуса».

Не упустіть свій шанс, адже водій тролейбуса - це професія, що гарантує працевлаштування, високу зарплатню та побудову успішної кар'єри.  

Навчання стартує - 17 березня 2023 року.

Тривалість навчання - 2,6 міс.

Навчатимуть майстерності водіння тролейбусів викладачі Львівського  центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Слухачі проходитимуть не лише теоретичний курс в навчальних класах центру, а й матимуть практичну підготовку.

Якщо вас зацікавила інформація, ви маєте повну загальну середню освіту – звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості або найближчої філії обласного центру зайнятості, управління чи відділу філій. Контакти тут: http://surl.li/eghis

Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Інформація про курси цільового призначення або інші професії, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості, в онлайн-графіку за посиланням http://surl.li/exrnv

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.03.2023

Міні-ярмарок вакансій: роботодавцю – працівників, а безробітним  – робота

Шукаєте роботу чи працівника? Вам на міні-ярмарок вакансій, який організовує Державна служба зайнятості! Так і зробили фізичні особи-підприємці Настіна Наталія та Настін Петро, основна діяльність яких пов'язана зі швейним виробництвом.

За допомогою в укомплектуванні вільних робочих місць за професією «Швачка» приватні підприємці звернулися до фахівців Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості.

Переглянувши кваліфікаційний склад безробітних, фахівцями служби зайнятості було організовано міні-ярмарок вакансій.

Які ж переваги цього заходу для роботодавців? У них є можливість одночасно поінформувати про наявність актуальних вакансій, характер та режим роботи, умови оплати праці, специфіку виконання робіт та вимоги до претендентів, перспективи кар’єрного росту. Крім того, обговорити з безробітними всі можливості щодо шляхів працевлаштування: через професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, а також і шляхом стажування безпосередньо на робочому місці.

Водночас шукачі роботи:

– з перших вуст отримують інформацію про підприємство, наявність вільних робочих місць, посадові обов’язки;

– мають нагоду особисто презентувати себе роботодавцю та отримати відповіді на запитання, що пов’язані з працевлаштуванням.

«Ми переконалися, що співпраця зі службою зайнятості є ефективною: оперативно був організований захід, здійснено підбір безробітних, які відповідають нашим вимогам до майбутніх працівників, результат очевидний  – у день проведення заходу ми підібрали двох працівників. Вже сьогодні безробітні освоюють навички пошиття військової амуніції для наших захисників», - розповідає підприємиця Настіна Наталія.

Ви роботодавець, і у вас є питання сфери зайнятості? Контакти тут http://surl.li/eghis

Є питання щодо організації трудових відносин під час воєнного стану, переходьте за посиланням https://cutt.ly/tZOfZvZ  або https://pratsia.in.ua

Шукаєте роботу і бажаєте переглянути актуальні вакансії? Відвідайте сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості за посиланням https://cutt.ly/qKFhLXK або доєднайтеся до телеграм-каналу «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb,  де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.


13.03.2023

Надання допомоги по частковому безробіттю: які зміни відбулися у законодавстві?

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2023 року № 188 (набрала чинності 09 березня 2023 року) внесено зміни до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702.

Цими змінами, зокрема, врегульовані питання визначення установ Державної служби зайнятості, до яких подаються документи для надання допомоги.

У Кіровоградській області – це філії обласного центру зайнятості (документи можуть прийматися й управліннями та відділами філій). Проте чітко визначено, що допомогу надають саме регіональні центри зайнятості (у нашій області – Кіровоградський обласний центр зайнятості).

Унормовані також окремі аспекти випадків не надання допомоги в частині відкриття ліквідаційної процедури щодо суб’єкта господарювання, визнання ним своєї неспроможності виконувати зобов’язання перед кредиторами.

Про інші зміни інформація буде викладена на сторінці найближчим часом, а вже зараз можна ознайомитись з текстом постанови № 188 на урядовому вебпорталі.

Постанова Кабінету Міністрів України від 03 березня 2023 року № 188 http://surl.li/fiisq

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.03.2023

Яка тривалість виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування особи, що раніше перебувала в полоні?

Частиною 1 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” визначено, що загальна тривалість виплати компенсації при працевлаштуванні особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (після звільнення), становить 12 місяців.

Водночас, відповідно до пункту 20 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, виплата компенсації здійснюється кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного (протягом 2-х років).

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 тут http://surl.li/ewmka

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.03.2023

Пропонуємо вакансію «Юрисконсульт».

Розмір заробітної плати: 10 400 грн.

Вимоги до кандидата:

- досвід роботи від 1 року;

- вища освіта

Завдання та обов’язки:

- здійснювати методичне керівництво правовою роботою на підприємстві;

- надавати правову допомогу структурним підрозділам;

- брати участь в договірній роботі, розгляді питань про дебіторську і кредиторську заборгованість;

- контролювати своєчасність подання довідок, розрахунків, пояснень та інших матеріалів для підготовки відповідей на претензії.

Місце виконання робіт: м. Кропивницький, проспект Промисловий, будинок 6.

За додатковою інформацією звертайтеся до Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 24 07 91.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb,  де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


13.03.2023

Бути затребуваним ваша мета - вивчіться на електромонтера!

На сьогодні спеціалісти галузі  енергетики за рівнем героїчності стали в один ряд з військовими і рятувальниками. Бажаєте стати одним із них, хочете допомогти країні подолати темряву – станьте промінчиком світла для неї і приєднайтеся до навчання за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».  

Коли стартує навчання? 15 березня 2023 року.

Тривалість навчання5,5 місяця.

 Встановлювати, обслуговувати, слідкувати за справністю, відновлювати  електромережі і електроустановки – те, чого навчать викладачі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Вважаєте, що приносити користь суспільству – обов’язок кожного громадянина? Це стане можливим, якщо ви опануєте професію електромонтера.

Деталі щодо навчання отримуйте у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у березні 2023 року, тут  http://surl.li/cbiig

Пишіть нам в Telegram - t.me/dcz_kir


09.03.2023

Чи може безробітному пропонуватися робота не за місцем проживання?

Так, може.

Нагадаємо, що критерії підбору підходящої роботи визначені в статті 46 Закону України “Про зайнятість населення”.  Встановлено, що підходящою є робота, яка, серед іншого, враховує транспортну доступність. Так, для роботи на умовах повного робочого часу підходящою є робота, якщо час та відстань проїзду до місця роботи (в один бік), де організоване щоденне транспортне сполучення, не перевищує півтори години та 60 км.

Водночас необхідно зазначити, що під час дії воєнного стану застосовуються критерії, визначені прикінцевими положеннями вказаного Закону. А саме: підбір підходящої роботи здійснюється за місцем звернення особи до центру зайнятості та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, у якій особа зареєстрована як безробітний чи звернулася для пошуку роботи. Також слід враховувати, що без згоди особи їй не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування.

Інша інформація з питань пошуку підходящої роботи на вебсторінці  Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/fcsmd

Є  питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.03.2023

Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї у 2023 році: який може бути її розмір?

Відповідно до пункту 3 Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397, розмір фінансової допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання.

Станом на 01 січня 2023 року Законом України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” розмір мінімальної заробітної плати визначений величиною 6700 грн. Таким чином граничний розмір допомоги в 2023 році встановлено величиною 100500 грн. 

З іншою інформацією щодо фінансової допомоги є можливість ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/fdgpc Інфографіка щодо отримання допомоги за посиланням http://surl.li/fdgpc

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.03.2023

Обираєш будівельну спеціальність? Зупинись на професії «Штукатур»

Штукатур –  професія, що займає особливе місце серед інших будівельних професій.

Є бажання навчитися вміло працювати із будівельними сумішами та іншими сучасними будівельними матеріалами, а також професійно займатись лицювальними роботами, стати тим спеціалістом, від якого залежатиме вигляд будь-якого помешкання. А, можливо, й промайнула нова думка про відкриття власної справи у будівельній сфері?

Викладачі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості чекають на вас 14  березня на навчання  за професією «Штукатур»,  яке  триватиме 3,8 місяця.

Тож вибір за вами!

Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся! Контакти тут: http://surl.li/eghis Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Інформація про формування груп для проходження професійної підготовки на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/fdfgk

Є бажання отримати гідну роботу, розвинути необхідні навички, підвищити рівень своєї кваліфікації – скористайтеся послугами Державної служби зайнятості та пройдіть професійне навчання у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Онлайн-графік формування груп за професіями та освітніми програмами http://surl.li/exrnv

Нагадаємо, що для безробітних громадян Кіровоградщини, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


08.03.2023

Мрієте виготовляти стильний одяг самостійно? Професійне навчання вам на допомогу

Ви вже маєте базові навики конструювання та пошиття одягу, але мрієте робити це на професійній основі? Викладачі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості допоможуть вам поринути у світ створення одягу та стати професійною швачкою.

Опанувавши, можливо, нову для вас професію, ви зможете одягати не лише себе та всю свою сім’ю, а й виконувати найвибагливіші замовлення клієнтів. Вміння шити професійно завжди стане в нагоді, не зволікайте та спробуйте себе!

Професійне навчання розпочинається 14  березня 2023 року.

Термін навчання - 3 місяці.

Мрієте навчитися шити? Вам до нас!​ Ми не просто навчаємо, ми гарантуємо результат – працевлаштування!

Деталі у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis.

Інформація про професії, які можна здобути на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/feart.

Орієнтовний графік професійного навчання за іншими професіями, які можна здобути у березні 2023 року за сприяння Державної служби зайнятості, тут  http://surl.li/cbiig.

Пишіть нам в  Telegram - t.me/dcz_kir.


08.03.2023

Пропонуємо вакансію «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

Розмір заробітної плати: 14 270 грн.

Вимоги до кандидата:

- досвід роботи від 1 року;

- наявність допуску для роботи під високою напругою.

Завдання та обов’язки:

- обслуговування та ремонт електроустаткування на виробництві.

Доставка до роботи транспортом підприємства.

Місце виконання робіт: м. Кропивницький, проспект Промисловий, будинок 14.

За додатковою інформацією звертайтеся до Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 24 48 91.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK.

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb,  де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

#служба_зайнятості #вакансія #легальне_працевлаштування#роботамоязброя


08.03.2023

У якому розмірі надається роботодавцям компенсація за працевлаштування осіб, що раніше перебували у полоні?

 

Роботодавцям, які за направленням служби зайнятості працевлаштовують осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (після їх звільнення), компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску.

Зазначений розмір компенсації визначений частиною 1 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” та пунктом 4 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124.

Примітка. Мінімальний страховий внесок визначається відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”. Ним є сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір єдиного внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Наразі це добуток 6700 грн та розміру єдиного внеску величиною 22% - 1474 грн. Відповідно подвійний його розмір – 2948 грн.

Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” можна переглянути на парламентській вебсторінці http://surl.li/awwaz.

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw.

Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


07.03.2023

Подолання стресових та тривожних станів: «лайфхаки»  та практичні  вправи на курсах

 

Як бути в ресурсі, якщо сили закінчуються? Як зняти напругу та тривожність?  Як допомогти собі та оточуючим долати внутрішні переживання? Вихід є – курси цільового призначення за навчальною програмою «Психологічна допомога у подоланні стресових та тривожних станів».

Проводитимуть їх викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Початок занять - 13 березня 2023 року

Основним завданням курсу є знайомство з основами надання першої психологічної допомоги, опрацювання принципів та порядку надання допомоги людям у кризових ситуаціях, удосконалення навичок психологічної стійкості та самодопомоги.

Крім теорії, ви матимете змогу отримати низку «лайфхаків»  та практичних  вправ, що допоможуть знизити тривожність.

Бажаєте бути в дзені? Починайте діяти вже сьогодні!

За деталями щодо опанування професії звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis.

Інформація про інші курси цільового призначення, які будуть проходити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/ezfsa.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у березні 2023 року, тут  http://surl.li/cbiig.

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.


07.03.2023

Пропонуємо вакансію «Тракторист».

Розмір заробітної плати: 20 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- досвід роботи від 1 року;

- наявність посвідчення

Завдання та обов’язки:

- працювати на тракторі - екскаваторі з функціями навантажувача Кейс 580Т;

- виконувати дорожньо-будівні, навантажувальні роботи.

Місце виконання робіт: м. Кропивницький, вулиця Автолюбителів, 7.

За додатковою інформацією звертайтеся до Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 24 07 91.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb,  де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

#служба_зайнятості #вакансія #легальне_працевлаштування #роботамоязброя


07.03.2023

Які критерії підбору підходящої роботи встановлені під час дії воєнного стану?

 

Критерії підбору підходящої роботи визначені статтею 46 Закону України “Про зайнятість населення”. Однак, під час дії воєнного стану застосовуються критерії, визначені прикінцевими положеннями цього Закону.

Встановлено, що підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка відповідає його освіті, професії чи спеціальності, кваліфікації, а також набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи.

Звертаємо увагу, що кар’єрними радниками аналізується інформація не лише про останнє місце роботи, а й про всю трудову діяльність безробітного.

Підходящою є також робота, яка не потребує кваліфікації чи спеціальності, професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці. Як правило, підбір такої роботи здійснюється для безробітних після вжиття заходів щодо підбору вакансій, які відповідають досвіду роботи безробітного.

Шукаєте роботу? Рекомендуємо ознайомлюватись з наявними вакансіями, вам на допомогу:

 • “Єдиний портал вакансій” за посиланням http://surl.li/dbjzl
 • вебсайт Кіровоградського обласного центру зайнятості https://cutt.ly/qKFhLXK
 • Telegram -канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb

Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw

Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


07.03.2023

Чи передбачені додаткові гарантії у сфері зайнятості безробітним з числа членів малозабезпечених сімей?

Так, передбачені.

Нагадаємо, що категорії громадян, які мають право на додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, визначені частиною 1 статті 14 Закону України “Про зайнятість населення”. До них належать і непрацюючі працездатні особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.   Додатковою гарантією для цієї категорії громадян є створення стимулів для інтеграції на ринок праці цих осіб.

Відповідно до статті 9 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” таким стимулом є надання Державною службою зайнятості одноразової безвідсоткової поворотної допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї за рахунок коштів державного бюджету.

   Закон України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/dhshl

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


07.03.2023

Запрошуємо на вебінар «‎єРобота: як отримати грант для бізнесу».

Під час заходу ви зрозумієте, яка грантова програма вам підходить та дізнаєтеся:

 • як правильно подати заявку;
 • як розробити чи адаптувати бізнес-план;
 • які бувають типові помилки при оформленні документів;
 • яку суму можна отримати; які вимоги та обов’язки заявників.

Крім того, ви навчитеся ефективно розпоряджатися грантовими коштами.

Проєкт стартує 8 березня о 13.00.

Для участі необхідна попередня реєстрація http://surl.li/fgnsr

Не зволікайте і не упустіть свій час!


06.03.2023

Трудові відносини в умовах воєнного стану: про головне та актуальне, зміни та новації – на курсах

 

Особливості трудових відносин в умовах воєнного стану – це короткострокові курси цільового призначення, які стануть у нагоді як роботодавцям, так і найманим працівникам та безробітним.

На курсах від викладачів Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості слухачі дізнаються про:

 • особливості надання різних видів відпусток в умовах війни;
 • гарантії для мобілізованих працівників;
 • особливості трудових відносин з нефіксованим робочим часом;
 • тривалість робочого часу для різних категорій працівників;
 • призупинення трудового договору: порядок та умови тощо.

Вас зацікавила ця інформація? Поспішайте! Курси вже стартують 13 березня 2023 року.

Про діяльність Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та професії, які можна здобути у навчальному закладі, тут https://cpto.pl.ua

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у березні 2023 року, тут  http://surl.li/cbiig

Є питання, пов'язані з організацією професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/eghis

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Бажаєте отримати відповіді на запитання щодо особливостей організації трудових відносин в умовах воєнного стану або щодо змін у трудовому законодавстві? Перейдіть за посиланням https://pratsia.in.ua/faq.php


06.03.2023

Пропонуємо вакансію «укладальник-пакувальник»

Розмір заробітної плати: 10 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- без вимог до досвіду роботи

Завдання та обов’язки:

- працювати  в майонезному цеху

- забезпечує постачання майонезу з ємності для зберігання у ємність дозувального пристрою для фасування, пакує тару.

Місце виконання робіт: Олександрійський район, Світловодська міська територіальна громада, смт Власівка, вулиця Висоцького, 2.

За додатковою інформацією звертайтеся до Світловодського управління Олександрiйської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (05236) 7-24-14.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb,  де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

#служба_зайнятості #вакансія #легальне_працевлаштування #роботамоязброя


06.03.2023

Чи надається фінансова допомога роботодавцям, які працевлаштовують безробітних, що раніше були позбавлені особистої свободи?

Так, надається.

На початку нагадаємо, що Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (набрав чинності 19 листопада 2022 року) були внесені зміни, зокрема, до Закону України “Про зайнятість населення”.

До категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, віднесено осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Таку гарантію вони можуть реалізувати після їх звільнення з полону, у разі реєстрації як безробітних у Державній службі зайнятості.

Відповідно до статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці, що працевлаштовують зареєстрованих безробітних цієї категорії, мають право на фінансову компенсацію.

Компенсація надається якщо:

 • працевлаштування особи має відбутися на строк не менше, ніж на два роки;
 • особа перебуває у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць.

Закон України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей”  за посиланням http://surl.li/culav

 Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградська обласна служба зайнятості


03.03.2023

Застосування нових технологій та безпечний бізнес: навчаємо та даємо роботу

Ви роботодавець агросфери, яка є основою продовольчої безпеки країни, вже розпочинаєте цикл весняно-польових робіт і у вас є потреба у висококваліфікованих працівниках, які у своїй роботі застосовуватимуть нові технологічні процеси обробітку землі чи виконанні інших сільськогосподарських робіт? У цьому вам допоможе Державна служба зайнятості, яка організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян.

Так, наприклад, у лютому безробітні громадяни проходили курси цільового призначення за напрямком «Особливості виконання робіт у сільськогосподарській галузі» і вже сьогодні майже 100 безробітних громадян мають роботу в агросфері.

Навчання проводили викладачі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Навчання проходило  дистанційно – у форматі інтерактивної віддаленої взаємодії з використанням вебтехнологій.

Програма курсів передбачала вивчення перспектив розвитку сільськогосподарських машин, сучасних технологічних знарядь і обладнання, нові технології вирощування сільськогосподарських культур; агротехнічних вимог до внесення органічних, мінеральних, рідких та комплексних добрив; комплексного догляду за посівами в процесі вирощування сільськогосподарських культур.

Особливу увагу було зосереджено на формуванні у безробітних системи знань та навичок з охорони праці у професійній діяльності, пожежної безпеки, питань особистої безпеки. Необхідно наголосити, що знання з питань охорони праці є  гарантією безпечного ведення робіт на будь-якому підприємстві, що, в свою чергу, сприяє збереженню здоров’я та життя працівників підприємств.

Ви роботодавець і у вас є  потреба організувати професійне навчання,  перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян за професіями, що необхідні вашому підприємству? Чи ви безробітний і маєте намір опанувати нову професію, що затребувана на ринку праці, чи підвищити свою кваліфікацію на базі здобутого фаху?

 Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Довідково. Щомісяця на вебресурсі обласного центру зайнятості у рубриці «Навчання» розміщується орієнтовний графік навчання за професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості. Заходьте за посиланням тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.  Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

 


03.03.2023

Стажування студентів: за якою формою укладається договір?

Типова форма договору про стажування студентів закладів вищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на підприємствах, в установах та організаціях та Порядок укладення договору про стажування студентів закладів вищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на підприємствах, в установах та організаціях затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2013 року № 20 (із змінами).

Одночасно, звертаємо увагу, що Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану”, серед іншого, внесено зміни до вищевказаної статті 29. Ці зміни мають набрати чинності 29 квітня 2023 року.

Для приведення зазначеного Порядку та Типової форми у відповідність до цих змін прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2013 року  № 146, яка набере чинності 29 квітня 2023 року.  

Нагадаємо, що студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем "кваліфікований робітник", освітньо-професійним ступенем "фаховий молодший бакалавр", освітнім ступенем "молодший бакалавр", "бакалавр", "магістр" та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, мають право проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час. Це регламентовано статтею 29 Закону України “Про зайнятість населення”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2013 року № 146 за посиланням http://surl.li/fcdnz

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

Пропонуємо вакансію «Лікар-отоларинголог»

Розмір заробітної плати: 20 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- вища освіта;

- досвід роботи від 1 року.

Завдання та обов’язки:

- надає спецiалiзовану лiкувально-дiагностичну та консультативну отоларингологiчну допомогу населенню, зокрема швидку і невiдкладну;

- здійснює амбулаторний прийом пацієнтів

Місце виконання робіт: Новоукраїнський район, Новоукраїнська міська територіальна громада, м. Новоукраїнка, провулок Лікарняний, буд. .

За додатковою інформацією звертайтеся до Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (05251) 5-01-36.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb, де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

Хто з числа членів малозабезпеченої сім’ї може отримати допомогу на здобуття економічної самостійності?

Допомогу на здобуття економічної самостійності може отримати непрацююча працездатна особа з числа членів малозабезпеченої сім’ї у разі її реєстрації як безробітної в установленому порядку, яка виявила бажання отримати фінансову допомогу для організації підприємницької діяльності. Це питання врегульоване Порядком надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397 (із змінами).

Термін “непрацююча працездатна особа” вживається у вказаному Порядку у значенні, наведеному у Законі України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”. Це особа працездатного віку з числа членів малозабезпеченої сім’ї, яка за станом здоров’я здатна до активної праці і не працює, не проходить військову службу, не займається підприємницькою діяльністю чи професійною незалежною діяльністю, не здобуває освіту за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Додаткова інформація на вебсторінці Міністерства соціальної політики України http://surl.li/fcdib

Інфографіка щодо отримання допомоги за посиланням http://surl.li/fdgpc

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

Пропонуємо вакансію «Електрогазозварник»

Розмір заробітної плати: 10 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- базові знання за професією, наявність допуску до робіт з високою напругою;

- без досвіду роботи.

Завдання та обов’язки:

- ручне дугове та газове зварювання середньої складності деталей до сільськогосподарської техніки.

Місце виконання робіт: Кіровоградська область, Новоукраїнський район, Новомиргородська міська територіальна громада, м. Новомиргород, вул. В'ячеслава Чорновола, буд. 50 к

За додатковою інформацією звертайтеся до Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (05256) 4-17-28.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb, де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

Моделювання швейних виробів – сучасні курси, які пропонує служба зайнятості

Бажаєте бути успішними – навчайтеся! А якщо навчатися – то лише у професіоналів! Цього разу Державна служба зайнятості пропонує курси цільового призначення за навчальною програмою «Моделювання швейних виробів», що проходитимуть у березні цього року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Бажаєте вдосконалити свої знання щодо конструювання одягу, навчитися правильно робити креслення на будь-яку фігуру людини, розробляти лекала для індивідуального пошиття? А ще шити спідниці та штани різних фасонів та видів, моделювати сукні та блузки з різними видами комірців?

Є бажання підвищити свою професійну майстерність – звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.

Старт навчання –  6 березня 2023 року.

Інформація про інші курси цільового призначення, які пропонує Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/ezfsa

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у березні 2023 року, тут  http://surl.li/cbiig

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

Важлива тема сьогодення: ведення соціально-відповідального

бізнесу у період воєнного стану

 

У період воєнного стану проблема легалізації зайнятості населення залишається актуальною. З метою упередження та недопущення використання нелегальної праці та орієнтування роботодавців на ведення соціально-відповідального бізнесу фахівцями Державної служби зайнятості проводяться різнопланові інформаційні заходи. До них долучаються й соціальні партнери, які дотичні до сфери зайнятості та трудових відносин. 

Наприклад, днями у Світловодському управлінні Олександрійської філії обласного центру зайнятості відбувся інформаційний вебінар для роботодавців, які здійснюють свою діяльність на території Світловодської територіальної громади,

Насамперед йшлося про послуги Державної служби зайнятості, які вона надає роботодавцям, про додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян, які неконкурентоспроможні на ринку праці, організацію підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних під конкретне замовлення роботодавців та ін.

Йшлося й про компенсацію фактичних витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцям, які працевлаштують безробітних за направленням служби зайнятості на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності або ж безробітних громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, компенсацію роботодавцям витрат при працевлаштуванні ВПО та ін.

Про порядок переведення працівника та зміни істотних умов праці,  призупинення дії трудового договору, порядок розірвання трудового договору, зміну умов застосування праці іноземців та осіб без громадянства, організацію кадрового діловодства та архівне зберігання кадрових документів у роботодавця –про це все розповіла головний державний інспектор відділу питань праці східного регіону управління інспекційної діяльності в Кіровоградській області Інна Кривенко.

Також державна інспекторка висвітлила актуальні питання, які найчастіше виникають у ході практичного застосування нормативно-правових актів у сфері оформлення трудових відносин, та розповіла про відповідальність роботодавців за недотримання законодавства.  У цьому контексті були обговорені переваги оформлення трудових відносин з найманими працівниками відповідно до норм чинного законодавства та можливі економічні ризики для роботодавців через відсутність офіційно оформлених з найманим працівником відносин.

Семінар проходив у формі діалогу та відкритої дискусії: роботодавці ставили багато запитань і отримували на них обґрунтовані відповіді.

Ви роботодавець і у вас є питання сфери зайнятості? Контакти тут http://surl.li/eghis

Є питання щодо організації трудових відносин під час воєнного стану, переходьте за посиланням https://cutt.ly/tZOfZvZ  або https://pratsia.in.ua


03.03.2023

Який документ регламентує порядок створення стимулів для інтеграції на ринок праці непрацюючим працездатним особам?

 

Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, її розмір та умови повернення визначаються Кабінетом Міністрів України. Це визначено у ст. 9 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397 “Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей” (із змінами) затверджено Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї. Детальніше тут http://surl.li/fccyy

Інфографіка щодо отримання допомоги за посиланням http://surl.li/fdgpc

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

Пропонуємо вакансію «електрогазозварник»

Розмір заробітної плати: 10 000 грн.

Вимоги до кандидата:

- базові знання за професією, наявність допуску до робіт з високою напругою.

- без досвіду роботи.

Завдання та обов’язки:

- ручне дугове та газове зварювання середньої складності деталей до сільськогосподарської техніки.

Місце виконання робіт: Кіровоградська область, Новоукраїнський район, Новомиргородська міська територіальна громада, м. Новомиргород, вул. В'ячеслава Чорновола, буд. 50 к

За додатковою інформацією звертайтеся до Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (05256) 4-17-28.

Також запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з іншими наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb, де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.

 

#служба_зайнятості #вакансія #легальне_працевлаштування #роботамоязброя


03.03.2023

«єРобота»: пройдіть курси і перемога вам гарантована  

 

Маєте ідею для створення власного бізнесу? Пропонуємо скористатися урядовою програмою  «єРобота»! Нагадаємо, що ця програма орієнтована на відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за умови створенням нових робочих місць

Перемогти у програмі стане значно легше, якщо ви будете більш обізнаними та дізнаєтесь про всі тонкощі програми, зокрема й щодо складання бізнес-плану.

Про умови програми, алгоритм одержання гранту, форму ведення бізнесу, роль бізнес-плану у підприємницькій діяльності та багато іншого розповідатимуть на короткострокових курсах цільового призначення за навчальною програмою «Держпрограма «єРобота». Отримання державного гранту на створення або розвиток бізнесу».

Курси проходитимуть на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості

Навчання стартує 06 березня 2023 року

Не відкладайте мрію на потім! Починайте діяти вже сьогодні!

Є питання щодо організації професійного навчання? За деталями звертайтеся до обласного центру зайнятості, його філій/ структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis  

Про інші професії, які можна здобути за сприяння служби зайнятості на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, ви можете дізнатися  тут http://surl.li/ezhgn

Довідково. Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у березні 2023 року, тут: http://surl.li/cbiig

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.

Пишіть у Telegram-каналі, що створений обласним центром зайнятості для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

Чи змінився мінімальний розмір допомоги по безробіттю?

Ні, не змінився.

Нагадаємо, що мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлений постановами правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 31 січня 2020 року № 211 (650 грн) та від 08 квітня 2020 року № 217 (на період карантину та 30-ти календарних днів після його закінчення мінімальний розмір збільшено до 1000 грн).

Постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 21 грудня 2022 року № 47 (набрала чинності 22.02.2023 та застосовується з 29 жовтня 2022 року), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06 лютого 2023 року за № 234/39290, внесено зміни до вищевказаних постанов. Ці зміни стосуються тільки приведення їх у відповідність до змін Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, що набрали чинності теж 29 жовтня 2022 року (мінімальний розмір допомоги наразі регламентується частиною 3 статті 23 вказаного Закону).

Постанова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 21 грудня 2022 року № 47 за посиланням http://surl.li/fccxp

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/92zW4cb

Ми є у Telegram-каналі https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

Чи передбачені додаткові гарантії у сфері зайнятості безробітним з числа членів малозабезпечених сімей?

Так, передбачені.

Нагадаємо, що категорії громадян, які мають право на додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, визначені частиною 1 статті 14 Закону України “Про зайнятість населення”. До них належать і непрацюючі працездатні особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.   Додатковою гарантією для цієї категорії громадян є створення стимулів для інтеграції на ринок праці цих осіб.

Відповідно до статті 9 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” таким стимулом є надання Державною службою зайнятості одноразової безвідсоткової поворотної допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї за рахунок коштів державного бюджету.

   Закон України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/dhshl

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

АТ «Укрпошта»: у Благовіщенській громаді є потреба у працівниках

 

Ви роботодавець і маєте потребу в  оперативному комплектуванні підприємство необхідними кваліфікованими кадрами? Завітайте до служби зайнятості і вам буде організований міні-ярмарок вакансій, де є реальна можливість поєднати ваші інтереси з інтересами громадян, які шукають роботу!

Для прикладу, у АТ «Укрпошта» виникла потреба у доборі фахівців за професіями «керуючий відділенням пошти» та «заступник керуючого» для роботи на поштовому відділенні Благовіщенської громади.

Фахівці Благовіщенського відділу Голованівської філії обласного центру зайнятості переглянули професійно-кваліфікаційний склад безробітних і запросили на захід шукачів роботи, професійні якості яких відповідають вимогам роботодавця для укомплектування вакантних  посад.

Захід пройшов у форматі активного спілкування: менеджер з підбору персоналу АТ «Укрпошта» Ірина Саган охарактеризувала основні напрямки діяльності підприємства, ознайомила безробітних з графіком роботи, з умовами праці і вимогами до майбутніх претендентів за кожною із заявлених вакансій.

Особливу увагу вона звернула на розмір заробітної плати та соціальні гарантії, які діють на підприємстві. Також мова йшла про матеріальне заохочення працівників, які виконують або перевиконують план: вони отримують додаткове нарахування до основної заробітної плати.

Учасники заходу змогли обговорити всі питання, що їх цікавили. У результаті троє з десяти безробітних виявили бажання отримати нову роботу і заповнили анкети. 

За словами безробітної Захарчук Н.В., пропозиція роботи від АТ «Укрпошта» для неї є привабливою, адже це реальне працевлаштування, гідна заробітна плата та сприятливі умови праці.  

Ви комплектуєте вільні робочі місця чи ви шукаєте роботу, є інші  питання сфери зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте. Контакти тут http://surl.li/emipw

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.03.2023

«Офіціант»: навчайтеся разом з нами і відкривайте для себе нові професійні перспективи!

 

Активність, відкритість, уважність, комунікабельність – ваші сильні сторони, пропонуємо стати кваліфікованим офіціантом.

Опанувати основи професії «Офіціант», відточити майстерність та отримати «зелене світло» на дорозі в професійне життя вам допоможуть викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Наголошуємо,  офіціант – це лише початок у вашому професійному житті! Зроби перший крок – і в майбутньому перед тобою відкриються нові можливості розвитку в готельно-ресторанному бізнесі! Цікаво? Розпочинаємо з професійного навчання!

Навчання стартує: 06 березня 2023 року.

Термін навчання: 5 місяців.

За деталями щодо опанування професії звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis

Довідково. Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Інформація про інші курси цільового призначення, які будуть проходити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/ezfsa

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у березні 2023 року, тут  http://surl.li/cbiig

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


28.02.2023

За працевлаштування яких категорій безробітних роботодавці отримують  компенсацію у розмірі половини фактичних витрат?

Нагадаємо, що роботодавці, які працевлаштовують осіб з інвалідністю, можуть отримувати державну допомогу – компенсацію 50% фактичних витрат на оплату праці. Розмір такої компенсації не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.

Компенсація надається якщо:

працевлаштування проводиться за направленням філії обласного центру зайнятості;

працевлаштування особи має відбутися на строк не менше ніж на один рік;

особа перебуває у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць.

Зазначений розмір компенсації визначений частиною 2 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” та пунктом 5 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10лютого 2023 року № 124.

Компенсація у зазначеному розмірі надається також у разі працевлаштування:

учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19 - 21 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років.

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/idaq

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


28.02.2023

Мрієте дарувати людям радість та красу? Навчайтеся на перукаря-модельєра

Ви творча особистість і хочете реалізуватись у сфері перукарського мистецтва? Державна служба зайнятості пропонує професійне навчання за професією «Перукар (перукар-модельєр)».

Поспішайте, навчання стартує вже 09 березня 2023 року і проходитиме на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Термін навчання 5 місяців.

Створювати новий імідж для людини, підкреслювати її красу, застосовуючи сучасні техніки і прийоми перукарства – цьому та багато іншому вас навчать досвідчені викладачі навчального закладу.

За час навчання ви дізнаєтеся про:

 • види і типи актуальних стрижок;
 • сучасні техніки фарбування волосся;
 • оформлення зачісок;
 • догляд за різними типами волосся.

За деталями щодо опанування професії звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis

Довідково. Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Інформація про інші курси цільового призначення, які будуть проходити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/ezfsa

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у березні 2023 року, тут  http://surl.li/cbiig

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


27.02.2023

Все про професію адміністратор: від навичок до професійної реалізації

 

Бажаєте опанувати нову професію? Державна служба зайнятості пропонує вам стати кваліфікованим адміністратором.

Саме адміністратор - це саме та людина, яка відповідає за комунікацію і координацію дій персоналу сфери послуг для досягнення максимально позитивного ефекту. Саме адміністратор може вирішити проблему гостя в готелі, радо зустріти в ресторані, проконсультувати про послуги салону краси та ін.

Чим займається адміністратор, які навички, особисті та ділові  якості йому потрібні аби професійно реалізуватися, які переваги та недоліки у роботі адміністраторів, як професійно скласти резюме, аби гарантовано отримати позитивне рішення про працевлаштування від роботодавця? Все це під час навчання, яке проходитиме на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Цікаво? Не зволікайте! Професіонали своєї справи допоможуть вам стати відмінним адміністратором: навчать вміло комунікувати з людьми, чітко ставити завдання для персоналу і бути конкурентоспроможними на ринку праці!

Навчання стартує 06 березня 2023 року.

Курс навчання триватиме 5,5 місяців.

Про інші професії, які можна здобути за сприяння служби зайнятості на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, ви можете дізнатися  тут http://surl.li/ezhgn.

Є питання щодо організації професійного навчання? За деталями звертайтеся до обласного центру зайнятості, його філій/ структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis.

Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


27.02.2023

Яка тривалість виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування особи з інвалідністю?

 

Загальна тривалість виплати компенсації при працевлаштуванні особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних становить 6 місяців. Це визначено частиною 2 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення”.

Водночас відповідно до пункту 21 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (набрала чинності                            16 лютого 2023 року), виплата компенсації здійснюється кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Одночасно зазначаємо, що якщо компенсація надається за неповний місяць, розмір компенсації за такий період обчислюється пропорційно шляхом ділення суми нарахованої роботодавцем працівнику заробітної плати за місяць на кількість календарних днів місяця та множення на кількість календарних днів, за які надається компенсація.

Розмір компенсації визначається на підставі даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму заробітної плати, нарахованої роботодавцем працівнику.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 на урядовій вебсторінці, перейдіть за посиланням http://surl.li/ewmka.

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


24.02.2023

Вільно володієте українською чи є над чим попрацювати? Удосконалюймо знання разом

 

Бажаєте удосконалити рівень володіння державною мовою? Чи ви поставили собі за мету навчитися працювати зі службовими документами? Вам до нас!

Державна служба зайнятості пропонує вам курси цільового призначення за навчальною програмою «Ділове українське мовлення та редагування службових документів», які стартують 27 лютого 2023 року.

Викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості допоможуть вам розібратися у найважливіших аспектах сучасного ділового українського мовлення та оволодіти навичками редагування службових документів з урахуванням змін нової редакції правопису.

Звертаємо увагу, що завдяки навчанню ви підвищите не лише рівень мовної грамотності, а й комунікативних компетенцій.

До того ж, для зареєстрованих безробітних, у т.ч. й Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis.

Інформація про інші курси цільового призначення, які будуть проходити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/ezfsa.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L. 

Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


24.02.2023

У яких випадках повертається виплачена допомога по частковому безробіттю фізичними особами-підприємцями?

 

Пунктом 22 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702, передбачено, що протягом 180 календарних днів виплати допомоги по частковому безробіттю та протягом відповідного строку після завершення виплати такої допомоги фізична особа - підприємець, яка є застрахованою особою, має забезпечити ведення підприємницької діяльності.

У разі припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем протягом 180 календарних днів з дня закінчення виплати допомоги кошти такої допомоги повертаються отримувачем у повному обсязі до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в розмірі виплаченої такій особі допомоги по частковому безробіттю.

 У разі припинення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, щодо якої подані відомості для виплати допомоги у період між поданням таких відомостей і перерахуванням центром зайнятості коштів для виплати допомоги, зазначені кошти не перераховуються, а кошти, отримані нею за період після припинення державної реєстрації, повертаються до вказаного Фонду.

Довідково. Якщо виплата допомоги по частковому безробіттю тривала менше ніж 180 календарних днів забезпечення ведення підприємницької діяльності має здійснюватися протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги.

Ознайомитись з інформацією щодо допомоги по частковому безробіттю можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/crffc

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, його філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


23.02.2023

Питання – відповіді

У якому розмірі надається роботодавцям компенсація за працевлаштування осіб з інвалідністю?

 

Роботодавцям, які за направленням філії обласного центру зайнятості працевлаштовують осіб з інвалідністю, компенсується 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.

Компенсація надається якщо:

 • працевлаштування особи має відбутися на строк не менше ніж на один рік;
 • особа перебуває у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць;
 • особа не досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Зазначений розмір компенсації визначений частиною 2 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” (стаття в редакції, що набрала чинності 29 січня 2023 року) та пунктом 5 Порядку надання роботодавцям

компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (набрала чинності 16 лютого 2023 року).

Примітка. Ознайомитись з текстом Закону України “Про зайнятість населення”  можна на вебсторінці Державного центру зайнятості.

Розмір мінімальної заробітної плати в 2023 році складає 6700 грн http://surl.li/dyfss

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування . Контакти тут http://surl.li/emipw

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


23.02.2023

Вправно прикрашати смаколики навчать на курсах цільового призначення

 

Особливості виготовлення та формування прикрас для тортів та тістечок, технології приготування бісквітних кап-кейсів, виробів з мигдалево тіста, виробів з мастики, шоколаду, нові способи оформлення кондитерських виробів, зокрема щодо художнього оздоблення, поєднання матеріалів за кольором, формою та розмірами, а також основні поняття про сировину, що використовується у кондитерському виробництві – все це є можливість опанувати вже зараз.

Державна служба зайнятості пропонує вам підвищити свою кваліфікацію на  курсах цільового призначення за навчальною програмою "Сучасні тенденції оформлення борошняних кондитерських виробів".

Є бажання удосконалити чи навчитися майстерності у кондитерській справі? Не зволікайте, навчайтеся разом із кваліфікованими викладачами Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Курси розпочинаються 27 лютого 2023 року.

Що потрібно, аби долучитися до курсу? Професійно- технічна освіта відповідного напрямку (економічна освіта), досвід роботи за фахом та вік не менше 18 років.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до обласного центру зайнятості, його філій/ структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/eghis.

Інформація про інші курси цільового призначення, які будуть проходити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за посиланням http://surl.li/ezfsa.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L. 

Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


22.02.2023

У яких випадках повертається виплачена допомога по частковому безробіттю відносно найманих працівників?

 

Пунктом 22 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702, передбачено, що протягом 180 календарних днів виплати допомоги по частковому безробіттю та протягом відповідного строку після завершення виплати такої допомоги роботодавець має забезпечити збереження гарантій зайнятості працівників, яким виплачувалася допомога.

У разі порушення гарантій зайнятості осіб, яким виплачувалася допомога (розірвання трудового договору з підстав, передбачених пунктом 1 статті 36, частиною третьою статті 38, пунктом 1 частини першої  статті 40 Кодексу законів про працю України), протягом 180 календарних днів з дня закінчення виплати допомоги кошти такої допомоги повертаються роботодавцем у повному обсязі до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі виплаченої звільненій особі допомоги.

У разі припинення трудових відносин між роботодавцем і працівником, щодо якого роботодавцем були подані відомості для виплати допомоги у період між поданням таких відомостей і перерахуванням центром зайнятості роботодавцю коштів для виплати такому працівникові допомоги, кошти, отримані роботодавцем за період після припинення трудових відносин, повертаються до вказаного Фонду.

Довідково. Якщо виплата допомоги по частковому безробіттю тривала менше ніж 180 календарних днів, збереження гарантій зайнятості працівників має здійснюватися протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги.

Порядок надання допомоги по частковому безробіттю можна переглянути на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/crffc

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, його філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


22.02.2023

Програма єРобота: чи змінено форму договору про надання мікрогранту?

Так, змінено.

Ці зміни проведені наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2023 року № 447 (із змінами, внесеними наказом від 30 січня 2023 року № 706, обидва накази набрали чинності 14 лютого 2023 року).

Зміни стосуються норм договору в частині приведення їх у відповідність до змін у Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Так, в пункті 1 розділу V договору йде мова про те, що обов’язковою умовою договору є створення протягом 6 місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача робочих місць залежно від розміру мікрогранту.

До змін цей пункт вів мову про те, що обов’язковою умовою є створення робочих місць протягом строку дії договору. Також оновлений текст цього пункту веде мову про те, що громадяни мають бути працевлаштовані на нові робочі місця на строк не менше як на 24 місяці. Оновлено напрямки витрат, для покриття яких надається мікрогрант (пункт 2 розділу V договору).

Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу http://surl.li/cnwqk

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.

Пишіть у Telegram-каналі, що створений обласним центром зайнятості для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


21.02.2023

Як отримати кваліфікацію "Фінансовий аналітик" безкоштовно? Служба зайнятості у допомогу

Після навчання Ви зможете:

- аналізувати фінансову звітність;

- оцінювати ризики;

- розроблювати ефективну фінансову модель, враховуючи управління операційними витратами та зниження витрат;

- брати участь у формуванні інвестиційного портфеля;

- працювати над побудовою системи збору фінансових показників.

Дистанційний курс розрахований на 15 занять та 40 академічних годин.

Всі учасники програми після закінчення програми, успішного складання онлайн-тесту отримують електронний сертифікат.


21.02.2023

Програма єРобота: чи визначені види діяльності щодо яких мікрогранти не надаються?

Так, визначені.

Нагадаємо, що наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2023 року  № 447 (набрав чинності 14.02.2023), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року  за № 168/39224, внесено зміни до Порядку проведення оцінювання заяв, критерії оцінювання та необхідну кількість балів (оцінку) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, форми бізнес-плану та договору про надання мікрогранту, кінцеві строки подання заяв та граничну суму мікрогрантів. Цими змінами, серед іншого, викладені в новій редакції критерії перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту (щодо фізичних осіб та щодо юридичних осіб).

До змін одним із критеріїв був “Заборонена діяльність”. Його параметром (що перевіряється) була - заборонена сфера діяльності клієнта. Такі сфери входили до Переліку заборонених КВЕДів відповідно до кредитної політики банку. Результатом перевірки була відмова по виду діяльності.

Після змін аналогічним критерієм є “Обмеження за видом діяльності” (параметром є сфера діяльності клієнта). Відмова по виду діяльності відбувається, якщо сфера діяльності належить до Переліку КВЕДів, за якими мікрогранти не надаються. Визначено 2 переліки. Одним з них є Перелік видів діяльності, за якими безповоротна державна допомога у формі мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу фізичним особам та фізичним особам-підприємцям не надається. Другим є перелік щодо юридичних осіб.

До відповідних видів діяльності належать виробництва пива, тютюнових виробів, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах, грошове посередництво (“Інші види грошового посередництва”), фінансовий лізинг, кредитування (“Інші види кредитування”), діяльність страхових агентів і брокерів, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів, надання в оренду вантажних автомобілів та інші види діяльності.

Також зазначаємо, що в пункті 8 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу зазначені види діяльності, проваджуючи які підприємець не може отримати мікрогрант. До них належать, зокрема, виробництво та/або реалізація зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют.

Перелік видів діяльності за посиланням http://surl.li/ewnyc

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.

Пишіть у Telegram-каналі, що створений обласним центром зайнятості для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


21.02.2023

За рахунок яких коштів виплачується роботодавцям компенсація за працевлаштування осіб з інвалідністю?

Компенсація на працевлаштування зареєстрованих безробітних – осіб з інвалідністю виплачується за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Це питання врегульоване пунктом 7 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124. Визначено, що у разі працевлаштування осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних компенсації виплачуються за рахунок та в межах коштів, передбачених на ці цілі в бюджеті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Також зазначимо, що постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2023 року № 120 “Деякі питання соціального захисту осіб з інвалідністю” (набрала чинності 14 лютого 2023 року) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на соціальний захист осіб з інвалідністю. Пунктом 4 цього Порядку визначено, що бюджетні кошти (кошти, передбачені у державному бюджеті за програмою “Соціальний захист осіб з інвалідністю”) спрямовуються, серед іншого, для фінансування заходів сприяння зайнятості осіб з інвалідністю, визначених статтями 24-1 і 26, частиною другою статті 27 Закону України “Про зайнятість населення” (працевлаштування осіб з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб)

Постанова Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2023 року № 120 на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/exphh

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування . Контакти тут http://surl.li/emipw

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


20.02.2023

Чи змінились критерії перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту?

Так, змінились.

Наказом Міністерства економіки України від 19 січня  2023 року № 447 (набрав чинності 14 лютого 2023 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 січня  2023 року за № 168/39224, внесено зміни до Порядку проведення оцінювання заяв, критерії оцінювання та необхідну кількість балів (оцінку) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, форми бізнес-плану та договору про надання мікрогранту, кінцеві строки подання заяв та граничну суму мікрогрантів. Зокрема, критерії перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту (щодо фізичних осіб та щодо юридичних осіб)  викладені в новій редакції.

Серед змін до критеріїв слід визначити наступні. Раніше вік отримувача старше 65 років та молодше 18 років слугував підставою для відмови в наданні мікрогранту – наразі інформація про вік використовується для відображення (не є підставою для безумовної відмови).

До змін приналежність отримувача до груп пов’язаних контрагентів (контрагенти, що несуть спільний економічний ризик) теж слугувала підставою для відмови. Наразі ця приналежність не входить до критеріїв перевірки.

Повний перелік критеріїв перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців http://surl.li/ewnyc

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.

Пишіть у Telegram-каналі, що створений обласним центром зайнятості для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


20.02.2023

Чи може роботодавець, якому відмовлено у наданні допомоги по частковому безробіттю, повторно звернутися до центру зайнятості?

Так, може (за певних обставин).

Подання документів можливе, але тільки якщо роботодавцю (фізичній особі-підприємцю на себе) відмовлено з незалежних від нього причин. Повторне звернення можливе у межах строку зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг).

Це врегульовано пунктом 18 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702.

Довідково. Інфографіку процедурних процесів отримання допомоги можна переглянути на вебсторінці Державного центру зайнятості.

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


17.02.2023

Компенсація роботодавцю за працевлаштування безробітних: які зміни відбулися у законодавстві?

Нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” (далі – Закон про зміни), серед іншого, внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення”. Основна частина положень Закону про зміни набрала чинності 29 жовтня 2022 року, частина – 29 січня 2023 року, окремі зміни наберуть чинності 29 квітня 2023 року.

Суттєві зміни вносяться до блоку питань, що регулює надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування безробітних.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (набрала чинності 16 лютого 2023 року) затверджено Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних. Окремі норми вказаного Порядку (як і Закону про зміни) наберуть чинності 29 квітня 2023 року.

Також зазначаємо, що постановою № 124 не визнано такими, що втратили чинність, урядові постанови, які прийняті на виконання попередніх редакцій  Закону України “Про зайнятість населення” (у частині аналогічних компенсацій роботодавцям). Це пов’язано з тим, що перехідними положеннями Закону про зміни передбачено, що суб’єктам господарювання, яким на день набрання чинності цим Законом призначено компенсації, їх виплата здійснюється з дотриманням умов, передбачених законодавством, що діяло до дня набрання ним чинності.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 на урядовій вебсторінці http://surl.li/ewmka

Ви роботодавець і працевлаштовуєте безробітних громадян? Вам на допомогу державна програма! Виникають питання щодо отримання компенсації? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте. Контакти тут http://surl.li/emipw

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


17.02.2023

Роботодавці Кіровоградщини запрошують на роботу вантажників

Наразі на території Кіровоградської області є потреба у робітниках, які можуть виконувати вантажно-розвантажувальні роботи. Роботодавці готові платити до 13 тисяч гривень заробітної плати.

Серед основних обов’язків майбутніх працівників – це  навантажувати, перевозити, переносити та розвантажувати вантаж.

Є бажання працювати? За деталями звертайтеся до:

 • Кропивницької філії обласного центру зайнятості 0 (522) 24 94 57;
 • Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості 093 480 88 28;
 • Олександрійської філії обласного центру зайнятості 050 012 59 32;
 • Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості 0 (5256) 4 18 11.

Цікавлять інші пропозиції роботи? Дивіться тут: https://is.gd/LQ66ql, у Telegram «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz або на Єдиному порталі вакансій

Маєте інші питання зі сфери зайнятості ? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

Кіровоградський обласний центр зайнятості


17.02.2023

Подання заяв на отримання мікрогрантів у 2023 році: які строки встановлені

Нагадаємо, що наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2023 року  № 447 (набрав чинності 14 лютого 2023 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року  за № 168/39224, внесені зміни до Порядку проведення оцінювання заяв, критерії оцінювання та необхідну кількість балів (оцінку) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, форми бізнес-плану та договору про надання мікрогранту, кінцеві строки подання заяв та граничну суму мікрогрантів.

Одна із цих змін стосується кінцевих строків подання заяв на отримання мікрогрантів – вони викладені у новій редакції. У 2023 році визначено 20 періодів: з 01 лютого 2023 року по 19 листопада 2023 року.

Наразі здійснюється прийом заяв за період з 13 лютого по 26 лютого 2023 року.

Також визначені граничні сумі мікрогрантів, рішення щодо яких приймаються у відповідні періоди. Так, для періоду з 13 лютого 2023 року по 26 лютого 2023 року гранична сума складає 80 млн грн.

Довідково. Ознайомитись з іншою інформацією щодо мікрогрантів можна на вебсторінці Державного центру зайнятості.

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.

Пишіть у Telegram-каналі, що створений обласним центром зайнятості для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

#ДСЗ #гранти #Підтримка_підприємництва


17.02.2023

Мешканці Кіровоградщини можуть здобути високооплачувану робітничу професію

У вас є бажання змінити професію або здобути нову? Не знаєте чим займатися але вмієте працювати не лише з деревом або матеріалами, що заміняють дерево? Є бажання опанувати нові методи та способи кріплення і монтажу дерев'яних виробів, облицювання та обтягування дерев'яних виробів?

Відповіді на ці питання є! На базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості 28 лютого 2023 року стартує професійне навчання за професією «Столяр». Термін навчання – 5,5 міс.

Умови направлення на навчання: 

 •  повна  або базова загальна середня  освіта;
 • вік особи не менше 18 років;
 • медична довідка.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані у Державній службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L

Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


17.02.2023

Добірка корисних посилань для всіх, хто цікавиться мікрогрантами

 1. Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу;
 2. Порядок проведення оцінювання заяв, критеріїв оцінювання та необхідної кількості балів (оцінки);
 3. Форма договору та заяви про надання мікрогранту;
 4. Дієві поради від фахівців, які допоможуть уникнути помилок та скористатись усіма можливостями програми "Власна справа";
 5. Анонси заходів з мікрогрантів, які здійснюються службою зайнятості, де ви можете отримати допомогу для складання успішного бізнес-плану.

Контакти та режим роботи центрів зайнятості Служби;

Онлайн-допомога Служби у Телеграм, де ви завжди зможете отримати пораду або консультацію.


17.02.2022

Компенсація роботодавцю за працевлаштування безробітних: які зміни відбулися у законодавстві?

Нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” (далі – Закон про зміни), серед іншого, внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення”. Основна частина положень Закону про зміни набрала чинності 29 жовтня 2022 року, частина – 29 січня 2023 року, окремі зміни наберуть чинності 29 квітня 2023 року.

Суттєві зміни вносяться до блоку питань, що регулює надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування безробітних.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 (набрала чинності 16 лютого 2023 року) затверджено Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних. Окремі норми вказаного Порядку (як і Закону про зміни) наберуть чинності 29 квітня 2023 року.

Також зазначаємо, що постановою № 124 не визнано такими, що втратили чинність, урядові постанови, які прийняті на виконання попередніх редакцій  Закону України “Про зайнятість населення” (у частині аналогічних компенсацій роботодавцям). Це пов’язано з тим, що перехідними положеннями Закону про зміни передбачено, що суб’єктам господарювання, яким на день набрання чинності цим Законом призначено компенсації, їх виплата здійснюється з дотриманням умов, передбачених законодавством, що діяло до дня набрання ним чинності.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 на урядовій вебсторінці http://surl.li/ewmka

Ви роботодавець і працевлаштовуєте безробітних громадян? Вам на допомогу державна програма! Виникають питання щодо отримання компенсації? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте. Контакти тут http://surl.li/emipw

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.02.2023

Чи має центр зайнятості повідомляти роботодавця про відмову у наданні допомоги по частковому безробіттю?

Так, центр зайнятості обов’язково повинен повідомити роботодавця про відмову у наданні допомоги по частковому безробіттю.

Інформацію про прийняте рішення щодо відмови  у наданні допомоги по частковому безробіттю протягом 3-х робочих днів з дати його прийняття філія обласного центру зайнятості направляє роботодавцю (як і фізичній особі-підприємцю щодо допомоги на себе) на електронну адресу, що зазначена у заяві. Це передбачено пунктом 18 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702.

Нагадаємо, що рішення як про надання допомоги по частковому безробіттю так і про відмову приймається на регіональному рівні.

Така інформація про відмову у наданні  допомоги по частковому безробіттю має містити обґрунтування причин відмови, що передбачені вимогами статті 47 Закону України “Про зайнятість населення” та вказаного Порядку.

У такий же 3-денний строк філія має повідомити роботодавця (підприємця) про прийняття позитивного рішення.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.02.2023

Надання мікрогрантів за програмою  «єРобота»: які зміни відбулися?

Нагадаємо, що процедурні питання надання мікрогрантів врегульовані Порядком проведення оцінювання заяв, критерії оцінювання та необхідну кількість балів (оцінку) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, форми бізнес-плану та договору про надання мікрогранту, кінцеві строки подання заяв та граничну суму мікрогрантів, що затверджений наказом Міністерства економіки України від 06 липня 2022 року № 1969, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08 липня 2022 року за № 751/38087 (далі - Порядок).

Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2023 року № 447, що набрав чинності 14 лютого 2023 року та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року за № 168/39224, внесені зміни до Порядку.

Водночас наголошуємо, що до наказу № 447 внесено зміни і вони затверджені наказом Міністерства економіки України від 30 січня 2023 року № 706 (набрав чинності 14 лютого 2023 року), що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 січня 2023 року за № 188/39244.

Зміни, що внесені до Порядку, стосуються приведення його у відповідність до змін, що сталися у Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Затверджені нові критерії перевірки ділової репутації отримувачів, переліки видів діяльності, за якими мікрогранти не надаються. Внесені зміни до форми договору про надання мікрогрантів. Також оновлені (щодо 2023 року) кінцеві строки надання заяв.

Є бажання ознайомитись з наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2023 року № 447? Перейдіть за посланням: http://surl.li/ewnyc

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.

Пишіть у Telegram-каналі, що створений обласним центром зайнятості для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Крім того, матеріали щодо отримання мікрогрантів за програмою «єРобота», роз'яснення нормативних документів, що регулюють процедурні питання їх надання, зміни до них, розміщуються на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook за хештегом #Підтримка_підприємництва.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.02.2023

Лицювальник-плиточник: як стати майстром оздоблювальних робіт у будівництві

Є бажання створювати вишукані фасади та сучасні інтер’єри будинків, навчитися виконувати якісне покриття різних поверхонь плиткою, каменем або іншими декоративно-оздоблювальними матеріалами? Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості чекає на вас!

28 лютого 2023 року стартує навчання за професією «Лицювальник-плиточник».

Вас навчать виконувати штукатурні роботи; робити покриття та лицювання стін прямими і фасонними плитками; оздоблювати поверхні згідно із запланованим малюнком тощо. Ви опануєте види та основні властивості матеріалів, які застосовуються; склад розчинів, мастик, способи та технології їх приготування і застосування; способи розбивки, провішування, промаячування горизонтальної, вертикальної і криволінійної поверхонь; норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.

Термін навчання – 5 місяців.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L

Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.02.2023

Станьте патронатними вихователями – допоможіть дитині у складний для неї час

Сьогодні, в умовах воєнного стану, чимало дітей мають ризик залишитись без батьківської опіки та підтримки. Вони як і всі інші діти потребують сімейного затишку  та любові.

У період складних життєвих обставин у сім’ї держава стає на допомогу і продовжує вживати низку заходів, які забезпечують безпеку дітей, забезпечують право на догляд, виховання в безпечному та сприятливому сімейному середовищі.

Одним із таких видів сімейного виховання є патронат над дитиною -  професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

З метою популяризації цієї послуги серед населення, зокрема, безробітних, Державна служба зайнятості долучається до проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи. Насамперед зазначена робота проводиться під час інформаційних семінарів, що орієнтовані та сприяють продуктивній зайнятості безробітних.

Відвідуючи такі заходи, безробітні мають можливість не тільки ознайомитися із послугами, які надає служба зайнятості, правами та обов’язками безробітних, а й отримати корисну інформацію про інші можливі форми працевлаштування.

Які головні завдання патронатної сім’ї, хто може стати патронатним вихователем, які його обов’язки, хто може бути влаштований в патронатну сім’ю,  термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя, до яких труднощів варто бути готовим патронатним родинам та як комунікують діти зі своїми батьками, як оплачується послуга із здійснення патронату над дитиною? Усі ці та інші запитання активно обговорювали безробітні громадяни разом з фахівцями служби у справах дітей Новомиргородської міської ради та КЗ «Новомиргородський міський центр надання соціальних послуг» під час семінару, що пройшов у Новомиргородському відділі Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості.

Також безробітні дізналися, що доповнено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя правилами надання послуги патронату над дитиною під час воєнного або надзвичайного стану та у разі виникнення загрози життю чи здоров’ю дитини.

Ці правила врегульовують механізм переміщення дитини разом із сім’єю патронатного вихователя на безпечну територію у разі виникнення загрози її життю чи здоров’ю; можливість влаштування до сім’ї патронатного вихователя за згодою його дітей, які не є рідними братами та сестрами або такими, що виховувались в одній сім’ї; можливість продовження або припинення дії договору про патронат над дитиною з урахуванням фактичних обставин; механізм прийняття рішення про надання послуги патронату над дитиною  та ін.

Ви маєте бажання дати дітям любов та сімейний затишок, а ще забезпечити власну зайнятість? Не зволікайте! Альтернативною формою працевлаштування може стати посада патронатного вихователя.

Цікавить інформація щодо актуальних вакансій за регіоном чи галуззю? Запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості за посиланням: https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» → https://t.me/worknowdcz

Кіровоградський обласний центр зайнятості


15.02.2023

Сьогодні понад 30 безробітних розпочали навчання на курсах щодо особливостей виконання робіт у агросфері

Ви роботодавець агросфери, яка є основою продовольчої безпеки країни, вже розпочинаєте цикл весняно-польових робіт, у вас є потреба   у висококваліфікованих працівниках, які у своїй роботі застосовуватимуть нові технологічні процеси обробітку землі чи виконанні інших сільськогосподарських робіт? У цьому вам допоможе Державна служба зайнятості, яка організує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян.

Так, наприклад, у лютому стартують курси цільового призначення за напрямком «Особливості виконання робіт у сільськогосподарській галузі». Цього разу навчання проводитимуть викладачі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Для забезпечення доступності освітніх послуг навчання проходитиме  дистанційно: у форматі інтерактивної віддаленої взаємодії з використанням вебтехнологій.

Програма курсів передбачає вивчення перспектив розвитку сільськогосподарських машин, сучасних технологічних знарядь і обладнання, нові технології вирощування сільськогосподарських культур; агротехнічних вимог до внесення органічних, мінеральних, рідких та комплексних добрив; комплексного догляду за посівами в процесі вирощування сільськогосподарських культур.

Особливу увагу буде зосереджено на формуванні у безробітних системи знань та навичок з охорони праці у професійній діяльності, пожежної безпеки, питань особистої безпеки. Необхідно наголосити, що знання з питань охорони праці є  гарантією безпечного ведення робіт на будь-якому підприємстві, що, в свою чергу, сприяє збереженню здоров’я та життя працівників підприємств.

Важливим є й те, що всі слухачі після завершення курсів будуть працевлаштовані. Наразі вже сформовані групи і вже сьогодні понад 30 безробітних громадян розпочинають навчання.

Ви роботодавець і у вас є  потреба організувати професійне навчання,  перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян за професіями, що необхідні вашому підприємству? Чи ви безробітний і маєте намір опанувати нову професію, що затребувана на ринку праці, чи підвищити свою кваліфікацію на базі здобутого фаху?

Звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Довідково. Щомісяця на вебресурсі обласного центру зайнятості у рубриці «Навчання» розміщується орієнтовний графік навчання за професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості. Заходьте за посиланням тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


15.02.2023

У якій формі видається дозвіл на застосування праці іноземця:  електронній чи паперовій?

Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України видається в паперовій формі.

Зразок бланка дозволу на застосування праці  іноземців та осіб без громадянства в Україні та його технічний опис (бланк дозволу є паперовим аркушем форматом А5)  затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року № 111 “Деякі питання реалізації Закону України “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, що набрала чинності 10 лютого 2023 року,  затверджено перелік публічних послуг, результати надання яких оформлюються виключно в паперовій формі. Цим Переліком встановлено, що результат публічної послуги “Видача, продовження дії,  внесення змін, скасування дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства” оформлюється саме в такій формі.

Також наголошуємо, що зазначеною постановою затверджено й Перелік публічних послуг, що надаються на підставі заяви (звернення, запиту), поданої виключно в паперовій формі. До цього переліку теж належить публічна послуга “Видача, продовження дії,  внесення змін, скасування дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року № 111 за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-realizatsii-zakonu-ukrainy-pro-osobl-a111

Нагадаємо, що законодавство про зайнятість населення визначає, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволів, що видаються територіальним органами Державної служби зайнятості.

Є питання щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства? Телефонуйте за номером (0522) 32 28 41.

Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


15.02.2023

Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно навчитися водійській майстерності – категорія «С»

Якщо ви вже вирішили, що водій – це ваша професія, але для професійного зростання необхідна нова кваліфікація,  звертайтесь до служби зайнятості.

Тож, 21 лютого на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розпочнеться навчання за професією «Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)», курс навчання триватиме 2,5 міс.

Навчання за професією «Водій автотранспортних засобів категорії «С» – це не лише вивчення теоретичного матеріалу - будови автомобіля, особливостей і характеристик вантажного транспортного засобу, правил дорожнього руху, правил експлуатації вантажівки, але й активні практичні заняття у кабінеті правил дорожнього руху, відпрацювання навичок водіння на навчальному майданчику.

На вас чекають: навчальні кабінети із персональними комп’ютерами, сучасні інформаційні технології, комп’ютеризовані симулятори водіння та автотренажери, навчальні майданчики для відпрацювання практичних навичок, сучасний автомобільний парк і досвідчені педагоги та інструктори – ось надійна освітня платформа для здобуття професійних знань та підготовки професійних учасників дорожнього руху.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L

Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


15.02.2023

Звільнення ВПО в односторонньому порядку: понад 370 переселенців розірвали трудові договори із роботодавцями

З початку введення воєнного стану, чимало людей через активні бойові дії  покинули власні домівки, постійну роботу та переїхали на інші території.   Звісно серед першочергових завдань громадян працездатного віку – знайти роботу, яка б дала можливість утримувати сім'ю на новому місці проживання.

Та не всі з них встигли припинити трудові відносини з роботодавцем за попереднім місцем проживання, що стає перешкодою для отримання державних соціальних послуг, у т.ч. і від Державної служби зайнятості, розпочати трудові відносини з іншими роботодавцями тощо.

Наразі внутрішньо переміщені особи можуть припинити трудові відносини з роботодавцями в односторонньому порядку, подавши до служби зайнятості заяву на ім'я роботодавця.

У свою чергу, центр зайнятості повідомить роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду України та Державної податкової служби України. Датою звільнення вважатиметься день, наступний за днем подання такої заяви.

На сьогодні за сприяння Державної служби зайнятості 372 переселенця розірвали трудові договори із роботодавцями на попередньому місці проживання, територіях, яких торкнулися бойові дії.

Слід зазначити, якщо ви у пошуку роботи, є декілька шляхів:

-  безпосереднє звернення до найближчого центру зайнятості або філії за місцем вашого перебування.

-  через регіональний вебресурс Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» за посиланням https://cutt.ly/jXhYrFW

-  через чат-бот Державної служби зайнятості у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot, де щоденно оновлюється інформація про вакансії за регіоном або галуззю.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


14.02.2023

єРобота: з 1 лютого українці подали понад 700 заяв на мікрогранти для старту й розвитку бізнесу

Перша хвиля подачі заяв на отримання мікрогрантів для започаткування чи розвитку свого бізнесу стартувала цього року 1 лютого. На сьогодні заяви на мікрогранти від держави подали 767 українців. Загалом вони попросили мікрогрантів на 176 млн грн. Заявники, які успішно пройдуть перевірку своєї кредитної історії, реалістичності бізнес плану, співбесіду в Центрі зайнятості, отримають мікрогранти до 250 тис грн.

Нагадуємо, цього року Уряд планує видати понад 7000 мікрогрантів, в бюджеті на це передбачено 1,8 млрд грн. Загалом у 2023 році буде проведено 20 хвиль подачі заявок.

Детальніше тут: http://surl.li/ewbcf


14.02.2023

Бажаєте стати касиром? Навчайтеся!

Якщо ж ви перебуваєте у пошуках стабільної роботи, ми радо запропонуємо вам професію «Касир торговельного залу». Не маєте елементарних знань щодо прийому, обліку, видачі та зберігання грошових коштів і цінних паперів, основ психології?

Є бажання опанувати ази професії сфери торгівлі? Для вас є чудова пропозиція – навчання за сприяння Державної служби зайнятості.

21 лютого 2023 року на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості стартує професійне навчання за професією «Касир торговельного залу». Термін навчання – 5,3 міс.

Умовами направлення на навчання є:

 • повна/базова загальна середня освіта;

 • вік особи не менше 18 років;

 • медична довідка.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані у Державній службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Пишіть у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


14.02.2023

Чи може роботодавець виправити помилку в документах, поданих до центру зайнятості для отримання допомоги по частковому безробіттю?

Так, може.

Роботодавець, як і фізична особа-підприємець щодо допомоги на себе, для отримання допомоги по частковому безробіттю подає заяву та відомості до центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) базового рівня.

Рішення про надання такої допомоги приймається протягом 5 робочих днів на регіональному рівні.

Відповідно до пункту 17 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702.

За наявності у документах помилок базовий центр зайнятості (філія) у межах 5 робочих днів повідомляє про це роботодавця. Це передбачено пунктом 17 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702 ( постанова за посиланням http://surl.li/bpugw).

Після доопрацювання документів роботодавець має право повторно звернутися до базового центру зайнятості (філії) протягом 5 робочих днів з дня отримання вказаного повідомлення. Регіональний центр зайнятості має 5 робочих днів з дня повторного подання документів для прийняття рішення.

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


14.02.2023

У ногу з часом: основи сучасної бухгалтерії на курсах підвищення кваліфікації

Ви маєте економічну, бухгалтерську освіту, але тривалий час не працювали за фахом, чи бажаєте вдосконалити свої знання та навички?

Державна служба зайнятості пропонує вам підвищити свою кваліфікацію, долучившись до курсів цільового призначення за навчальною програмою «Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності».

Програмою курсів передбачено: вивчення практичних способів користування формами, ознайомлення із завданнями автоматизації, організації підготовки та попереднього опрацювання облікових документів на підприємствах, порядок їх обробки, коректність формування звітності та ін.

Не зволікайте, навчайтеся разом із кваліфікованими викладачами Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Курси розпочинаються 20 лютого 2023 року.

Що потрібно, аби долучитися до курсу? Вища освіта відповідного напрямку (економічна освіта), досвід роботи за фахом та вік не менше 18 років.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Пишіть у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


14.02.2023

єРобота: у планах реалізувати понад 7 000 мікрогрантів на розвиток і старт малого бізнесу

Загальна сума мікрогрантів по напрямку може сягнути 1,8 млрд грн.

Як отримати мікрогрант?

 • подайте заяву та бізнес-план свого проекту через сайт Дія;

 • пройдіть співбесіду з фахівцями Держслужби зайнятості після перевірки заявки.

За результатами перевірки Держслужбою зайнятості ухвалюється рішення про надання мікрогранту чи відмову.

Деталі тут: http://surl.li/evowq

Нагадаємо, минулого року гранти за напрямком «Власна справа» отримали 3,3 тис. підприємців, які створять понад 8 тис. робочих місць.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


14.02.2023

Квота імміграції в Кіровоградській області на 2023 рік: на які категорії іноземців вона встановлена?

Нагадаємо, що роботодавці можуть застосовувати працю іноземців та осіб без громадянства без дозволу Державної служби зайнятості, якщо такі іноземці одержали дозвіл на імміграцію. Це врегульовано статтею 42 Закону України “Про зайнятість населення”.

Такий дозвіл надається відповідно до норм Закону України “Про імміграцію” у межах квоти імміграції, яка встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Квоту імміграції на 2023 рік за категоріями іммігрантів у розрізі регіонів встановлено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2023 року № 111-р.

Для Кіровоградської області встановлено квоту величиною 133 особи, з них 30 – для діячів науки та культури, імміграція яких відповідає інтересам України, та 40 – для висококваліфікованих спеціалістів і робітників, гостра потреба у яких є відчутною для економіки України.

Окремо зазначаємо, що для категорії іноземців, що здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 тисяч доларів США, квота встановлена без обмежень.

Ознайомитись з текстом розпорядження можна на урядовій вебсторінці http://surl.li/euety

Є питання щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства? Телефонуйте за номером (0522) 32 28 41.

Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


10.02.2023

Стартував набір в об’єднану штурмову бригаду «Лють»: запрошують усіх охочих кропивничан

Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» — це воєнізований підрозділ поліції нового зразка, призначений для відсічі та стримування збройної агресії росії проти України.

У січні 2023 року розпочато формування штурмової бригади «Лють»,  до яких можуть вступати бійці-патріоти, добровольці, націлені на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України.

До цієї роботи долучилася й Державна служба зайнятості, яка проводить спільну з Національною поліцією України широку інформаційно-роз'яснювальну роботу серед безробітних, у т.ч. під час проведення заходів.

Тож, днями, у приміщенні Онуфріївського відділу Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості старший інспектор сектору кадрового забезпечення Олександрійського районного відділу поліції Вікторія Антонішена провела презентацію оперативно-штурмової бригади «Лють».

Вона наголосила, що основу цих бригад становитимуть досвідчені працівники поліції та спецпризначенці, котрі неодноразово брали участь у бойових діях.

В. Антонішена розповіла безробітним про механізм вступу до поліцейської об'єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють», а також поінформувала про переваги служби у добровольчій бригаді Національної поліції. Наголосила, що на кандидатів, які пройдуть спеціальний відбір, чекає високоякісна підготовка та достойне грошове забезпечення. Після завершення військових дій кожен з працівників бригади зможе залишитися працювати в поліції.

Безробітні, які були присутні на заході, узяли активну участь у дискусії щодо переваг та недоліків роботи у поліції, а також мали можливість отримати індивідуальні консультації з питань, які їх цікавили. 

Наостанок поліціянтка запросила вмотивованих, рішучих та патріотично налаштованих долучитися до команди однодумців та стати на захист країни.

Бажаєте отримувати корисну інформацію, пов'язану зі сферою зайнятості? Запрошуємо відвідати інформаційні заходи, що проводять фахівці філій та їхніх структурних підрозділів. Орієнтовний графік за посиланням https://kid.dcz.gov.ua/storinka/seminary-treningy

Є питання сфери зайнятості? Звертайтеся до найближчої філії обласного центру зайнятості або телефонуйте за номерами, що розміщені тут: http://surl.li/eghis.

Ми є у Telegram-каналі https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


10.02.2023

Міні-ярмарок вакансій: є потреба у працевлаштуванні? Роботодавець потребує секретаря

Комунальний заклад "Комунальний заклад "Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького" потребує секретаря

Якщо вам цікаво, яку заробітну плату пропонує роботодавець, який графік роботи та умови праці, які вимоги до кандидатів, які основні функціональні обов’язки – про це все є можливість поспілкуватися на міні-ярмарку вакансій, який на замовлення роботодавця організовує Кропивницька філія Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Місце проведення: м. Кропивницький, вул. Євгена Маланюка, 15,

Дата проведення: 14 лютого 2023 року

Час проведення: о 10.00 год

Не зволікайте! Роботодавець чекає на вас! Завітайте на міні-ярмарок вакансій і отримайте цікаву роботу!

За додатковою інформацією щодо проведення міні-ярмарку вакансій звертайтеся до Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 24 07 91.

Ознайомитись з іншими наявними вакансіями в регіоні можна за посиланням.

Є бажання щоденно отримувати актуальну інформацію про  вакансії за регіоном чи галуззю, приєднуйтеся до телеграм-каналу ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb

Кіровоградський обласний центр зайнятості


10.02.2023

На Кіровоградщині близько 70 вакансій для електромонтерів

Фахівці обласного центру зайнятості виокремили із бази даних регіону  вакансії для фахівців, які готові працювати у галузі електрики та електротехніки.

Зокрема, вільні робочі місця для:

 • електрослюсарів (слюсар) чергових з ремонту устаткування;
 • електромонтерів з обслуговування підстанції;
 • електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування;
 • електромонтерів з експлуатації електролічильників;
 • електромонтерів з експлуатації розподільних мереж;
 • електромонтерів з ремонту та монтажу кабельних ліній;
 • електромонтерів з ремонту обмоток та ізоляції електроустаткування;
 • електромонтерів з ремонту та обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування;
 • електромонтерів контактних мереж.

Роботодавці Кіровоградщини готові платити до 16 тисяч гривень.

Якщо ви уважні, маєте професійно-технічну освіту та готові займатися монтажем, експлуатацією, ремонтом електрообладнання та електричних кіл, тоді ця робота для вас! За деталями працевлаштування звертайтеся до центру зайнятості, філій обласного центру зайнятості або їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Усі пропозиції роботи можна переглянути тут:

Є інші питання зі сфери зайнятості, пропонуємо для спілкування наш Telegram – t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


10.02.2023

Професія індустрії краси: станьте манікюрником за 3 місяці

Є бажання стати манікюрником та займатися улюбленою справою? Не відкладайте мрії та плани на завтра! Починайте діяти!

Пропонуємо розпочати свій професійний шлях з навчання за професію «Манікюрник», що організовує Державна служба зайнятості.

Опанувати майстерність нігтьової естетики вам допоможуть викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Старт навчання – 16 лютого 2023 року.

Тривалість – 3 місяці.

З питань щодо проходження професійного навчання звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. (0522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Довідково. Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L 

Ми є у Telegram – t.me/dcz_kir.


10.02.2023

Чи має право на отримання допомоги по частковому безробіттю працівник, який перебуває у простої?

Ні, не має.

Пунктом 8 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702, визначено, що виплата допомоги по частковому безробіттю не здійснюється за період отримання працівником оплати простою.

Також визначено, що виплата допомоги не здійснюється за період перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати, призупинення трудових відносин.

Довідково. Під призупиненням трудових відносин мається на увазі призупинення дії трудового договору відповідно до статті 13 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” http://surl.li/bpugw.

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


10.02.2023

Послуги служби зайнятості для ВПО

Фахівці Кіровоградського об­ласно­го цен­тру зай­ня­тос­ті надають  від­по­ві­ді на най­більш по­ши­ре­ні за­пи­тан­ня сто­сов­но пос­луг Державної служби зайнятості, які можуть отримати внут­рішньо пе­ре­мі­ще­ні особи?

Який перелік документів необхідно подати внутрішньо переміщеній особі для реєстрації в Державній службі зайнятості?

Щоб стати на облік і отримати статус безробітного, необхідно подати наступний перелік документів:

- паспорт громадянина України, е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або єДокумент (на період воєнного стану);

- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової служби, для військовозобов’язаних осіб під час воєнного стану у зв’язку з мобілізацією;

- документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);

- трудову книжку (за наявності) або цивільно-правовий договір, або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (відомості електронної трудової книжки), або документ, що підтверджує припинення останнього виду зайнятості.

Що ро­би­ти, як­що до­ку­мен­ти втра­че­но?

Від­по­від­но до За­ко­ну Ук­ра­їни «Про за­без­пе­чен­ня прав і сво­бод внут­рішньо пе­ре­мі­ще­них осіб» вста­нов­ле­но спро­ще­ну про­це­ду­ру ре­єс­тра­ції як без­ро­біт­них, умо­ви приз­на­чен­ня, тер­мі­ни та роз­мір вип­ла­ти до­по­мо­ги по                без­ро­біт­тю.

Ре­єс­тра­ція від­бу­ва­єть­ся в будь­-яко­му цен­трі зай­ня­тос­ті Ук­ра­їни за міс­цем пе­ре­бу­ван­ня гро­ма­дя­ни­на.

Внут­рішньо пе­ре­мі­ще­на осо­ба, яка звіль­ни­лась, але не має до­ку­мен­тів, що під­тверджу­ють факт звіль­нен­ня, пе­рі­оди тру­до­вої ді­яль­нос­ті та стра­хо­во­го ста­жу, от­ри­мує ста­тус без­ро­біт­но­го без ви­мог, що зас­то­со­ву­ють­ся за зви­чай­ної про­цеду­ри.

До от­ри­ман­ня до­ку­мен­тів та ві­до­мос­тей про пе­рі­оди тру­до­вої ді­яль­нос­ті, за­ро­біт­ну пла­ту, стра­хо­вий стаж до­по­мо­га по без­ро­біт­тю таким осо­бам приз­на­ча­єть­ся у мі­ні­маль­но­му роз­мі­рі.

Що ро­би­ти, як­що осо­ба не звіль­ни­ла­ся з по­пе­реднього міс­ця ро­бо­ти?

Внутрішньо переміщена особа, яка не має змоги припинити трудові відносини за пунктом 1 статті 36, статтями 38, 39 Кодексу законів про працю України, у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором за попереднім місцем проживання, має право на розірвання трудового договору в односторонньому порядку.

Необхідно лише звернутися до найближчого центру зайнятості/філії за місцем вашого перебування та подати заяву на ім’я роботодавця.

Датою припинення трудового договору вважатимуть наступний день після подання такої заяви.

Центр зайнятості повідомить:

- роботодавця – будь-якими засобами комунікації, у т. ч. електронними;

- територіальний орган ПФУ; 

- територіальний орган ДПС. 

Чи збе­рі­га­єть­ся вип­ла­та до­по­мо­ги по без­ро­біт­тю, як­що лю­ди­на ева­ку­юва­ла­ся з міс­ця, де ве­дуть­ся ак­тивні бойові дії?

Так, зберігається. У ра­зі змі­ни міс­цезна­ход­ження че­рез ак­тивні бойові дії, при­пи­нен­ня ре­єс­тра­ції в служ­бі зай­ня­тос­ті в та­ко­му ви­пад­ку не від­бу­ва­єть­ся. Осо­ба мо­же звер­ну­ти­ся до цен­тру зай­ня­тос­ті за міс­цем по­точ­но­го про­жи­ван­ня для по­шу­ку ро­бо­ти та от­ри­ман­ня вип­ла­ти до­по­мо­ги по без­ро­біт­тю.

Як через «Дію» оформити допомогу по безробіттю?

У сервісі «Дія» можна:

 • подати заяву на отримання статусу безробітного;  
 • поновити статус безробітного;
 • подати заяву про призначення або поновлення допомоги по безробіттю.

Щоб подати заявку, треба:

 • зайти в сервіс «Дія»
 • обрати послугу «Допомога по безробіттю»
 • заповнити заяву-анкету
 • обрати найближчий центр зайнятості, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування
 • ввести номер соціального банківського рахунку
 • обрати періодичність отримання виплат
 • завантажити необхідні документи,
 • перевірити сформовану заяву та підписати електронним підписом.

Результат розгляду з’явиться у «Дії», також надійде лист на електронну пошту і смс на телефон.

Після надання статусу безробітного з особою зв’яжеться кар’єрний радник центру зайнятості для подальшої співпраці щодо пошуку роботи.

Чи може внутрішньо переміщена особа здобути нову професію, актуальну на ринку праці регіону або підвищити свою кваліфікацію?

Державна служба зайнятості організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян, що сприяє підвищенню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці та поверненню до трудової діяльності. Навчання здійснюється з урахуванням потреб ринку праці, що гарантує подальше працевлаштування після навчання.  

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.02.2023

«Власна справа»: Уряд видасть понад 7 тис. мікрогрантів у 2023 році

Загальна сума мікрогрантів може сягнути 1,8 млрд грн.

Які результати минулого року?

Мікрогранти отримали 3,3 тис. підприємців, які створять понад 8 тис. робочих місць

Хто може отримати мікрогрант?

Отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності.

Як отримати мікрогрант?

 1. Подайте заяву та бізнес-план свого проекту через сайт Дія;

 2. Пройдіть співбесіду з фахівцями Держслужби зайнятості після перевірки заявки.

За результатами перевірки Держслужбою зайнятості ухвалюється рішення про надання мікрогранту чи відмову.

Детальніше тут: https://cutt.ly/U3aU3na


09.02.2023

Швачка: опануй актуальну професію та поринь у справу свого професійного життя

Є бажання опанувати одну з «топових» професій на Кіровоградщині? Державна служба зайнятості готова вам допомогти – організує професійне навчання за професією «Швачка»! Викладачі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості не просто навчають професіям «з нуля», вони допоможуть відпрацювати отримані теоретичні знання на практиці. Навчання за сприяння служби зайнятості – це гарантія працевлаштування!

14 лютого 2023 року на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості стартує професійне навчання за професією «Швачка».

Термін навчання – 3,0 місяця.

Мрієте навчитися шити та займатися цим професійно? Бажаєте стати майстром з пошиття одягу, виготовляти швейні вироби різної складності? Не зволікайте! Втілюйте свої професійні ідеї разом зі службою зайнятості!

Де дізнатися більше про організацію професійного навчання? У відділі активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості (тел. 0 (522) 321 328) або у філії обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Пишіть у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.02.2023

Чи мають безробітні інформувати центр зайнятості про виїзд за межі України під час дії воєнного стану?

Так, мають.

Таке інформування передбачено статтею 44 Закону України “Про зайнятість населення” - зареєстрований безробітний зобов’язаний інформувати кар’єрного радника протягом 3-х робочих днів про виїзд за межі України. Інформування має здійснюватися у не залежності від причини і строку виїзду. Інформування має здійснюватися як під час дії воєнного стану так і в мирний час. Неповідомлення про виїзд за межі України є підставою для припинення реєстрації безробітного.

Слід також враховувати, що навіть за умови повідомлення про виїзд за межі України, під час дії воєнного стану реєстрація безробітного припиняється з 31-го календарного дня від дня перетину зареєстрованим безробітним державного кордону України у разі безперервного перебування ним за кордоном понад 30 календарних днів. У такому разі безробітний зобов’язаний подати до центру зайнятості заяву про припинення реєстрації.

Ознайомитись з текстом Закону України “Про зайнятість населення” можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/dyfss

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/92zW4cb

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами.

Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.02.2023

Достроковий вихід на пенсію: чи може безробітний скористатися цим правом?

Так, може , за певних умов та у встановленому порядку.

Правові питання дострокового виходу на пенсію врегульовані статтею 49 “Особлива гарантія для окремих категорій безробітних, які втратили роботу у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці” Закону України “Про зайнятість населення”. До цього Закону стаття 49 включена Законом, що набрав чинності 30 квітня 2022 року. З 29 жовтня 2022 року набрали чинності зміни до цієї статті.

Питання виплати такого виду пенсії врегульовані Порядком виплати пенсій, призначених достроково згідно зі статтею 49 Закону України “Про зайнятість населення”, допомоги на поховання та оплати послуг за її доставку у період до досягнення особою пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановами правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 21 грудня 2022 року № 48, правління Пенсійного фонду України від 21 грудня 2022 року № 28-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 січня 2023 року за № 34/39090 (із змінами, внесеними постановами правлінь вказаних фондів від 13 січня 2023 року № 49 та № 2-1 (відповідно)). Цей Порядок (та зміни до нього) набрав чинності 01 лютого 2023 року.

Також зазначаємо, що в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2023 рік (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2023 року № 85) передбачено видатки на виплату достроково призначеної пенсії та інших пов’язаних витрат у розмірі 303,8 млн грн.

З іншою інформацією з питань дострокового виходу на пенсію можна ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/errko

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/92zW4cb

Пишіть у Telegram-канал https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.02.2023

Кухарям на Кіровоградщині пропонують до 10 тисяч гривень

Вас цікавить кулінарія? Маєте хист до приготування страв? Роботодавці Кіровоградщини пропонують вакансії для кухарів. Наразі робочі місця є у навчальних закладах, на шахті та у сфері ресторанного господарства.

Розмір заробітної плати до 10 000 гривень.

Серед основних обов’язків: приготування страв згідно із затвердженим меню та контроль за відповідністю страв технологічним картам.

Кухарі потрібні як із вимогами до стажу роботи, так і без нього.

Бажаєте отримати роботу у цій галузі? За деталями працевлаштування звертайтеся до:

 • Кропивницької філії обласного центру зайнятості 0 (522) 24 94 57;

 • Бобринецького відділу Кропивницької філії обласного центру зайнятості 0 (5257) 3 40 01;

 • Олександрійської філії обласного центру зайнятості 050 012 59 32;

 • Світловодського управління Олександрійської філії обласного центру зайнятості 096 947 68 80;

 • Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості 0 (5256) 4 18 11;

 • Маловисківського управління Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості0 (5258) 5 13 69.

Якщо у вас є досвід за професією кухар та відповідні навички, але не маєте документа про здобуття освіти, Державна служба зайнятості організує підтвердження результатів неформального навчання.

Хочете опанувати професію кухаря? Пропонуємо навчання на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Орієнтовний графік у лютому 2023 року тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Цікавлять інші пропозиції роботи? Дивіться тут: https://is.gd/LQ66ql, у Telegram «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz або на Єдиному порталі вакансій

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.02.2023

Все про професію адміністратор: від навичок до професійної реалізації

Бажаєте опанувати нову професію? Викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пропонують вам стати кваліфікованим адміністратором.

Чим займається адміністратор, які навички, особисті та ділові якості йому потрібні аби професійно реалізуватися, які переваги та недоліки у роботі адміністраторів, як професійно скласти резюме, аби гарантовано отримати позитивне рішення про працевлаштування від роботодавця? Все це під час навчання, яке організовує Державна служба зайнятості, що стартує 13 лютого 2023 року.

Де навчатися? м. Одеса.

Термін навчання – 5,5 місяців.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Пишіть у Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


09.02.2023

Майже 30 вакансій агросфери на Кіровоградщині

На Кіровоградщині станом на 1 лютого 2023 року майже 30 вакансій, які подали роботодавці агросфери до служби зайнятості.

Роботодавці сільськогосподарської сфери Кіровоградщини пропонують фахівцям за професіями «Тракторист» та «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» заробітну плату у розмірі від мінімальної до 20 000 гривень.

Державна служба зайнятості має можливості підготувати фахівців, у т.ч. й для агросфери, затребуваних на підприємствах, шляхом організації професійного навчання, застосовуючи різні форми та види професійного навчання.

Так. наприклад, у лютому на базі Рівненького центру професійно технічної освіти Державної служби зайнятості стартує навчання за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» ( термін навчання – 7,3 міс)

На базі Одеського центру професійно технічної освіти Державної служби зайнятості у лютому будуть проходити курси цільового призначення за навчальною програмою «Особливості експлуатації сільськогосподарської техніки та тракторів». Наразі формуються групи, навчання для яких стартує 13, 20 та 23 лютого.

Переглянути інші наявні вакансії в регіоні та за його межами можна за допомогою онлайн-помічника на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Для щоденного отримання інформації про актуальні вакансії за регіоном або галуззю, підписуйтеся на Telegram-канал https://t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


06.02.2023

У якому обсязі передбачені кошти в 2023 році для надання мікрогрантів?

На початку нагадаємо, що відповідно до змін у законодавстві в 2023 році передбачено 3 джерела фінансування надання мікрогрантів. Це кошти:

 • Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування  на випадок безробіття;
 • державного бюджету;
 • що надходять на рахунок “Фонд підтримки малого та середнього бізнесу” Мінекономіки, відкритий у Національному банку, на який зараховуються внески від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права у національній та іноземній валюті як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2023 року № 85 (набрала чинності 02 лютого 2023 року) затверджено бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування  на випадок безробіття на 2023 рік. Цим бюджетом передбачені видатки на мікрогранти (створення або розвиток власного бізнесу з метою сприяння зайнятості населення) у розмірі більше 1,8 млрд грн.

Постанова Кабінету Міністрів України від 31 січня 2023 року № 85 на урядовому вебпорталі: http://surl.li/errhm

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном:  (0522) 32 17 68.

Кіровоградський обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами: https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


06.02.2023

Чи має право сумісник на отримання допомоги по частковому безробіттю?

Ні, не має.

Якщо працівник працює у роботодавця за сумісництвом у такому разі допомога по частковому безробіттю не надається. Це передбачено пунктом 2 частини 3 статті 47 Закону України “Про зайнятість населення”,

Інформація про роботу за сумісництвом зазначається роботодавцем у Відомості про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини четвертої статті 47 Закону України “Про зайнятість населення”, що подається роботодавцем до центру зайнятості разом із заявою для отримання допомоги по частковому безробіттю.

Водночас слід зазначити, що за основним місцем роботи працівник має право на отримання допомоги, навіть якщо він працює за сумісництвом у іншого роботодавця.

Ознайомитись із Законом України “Про зайнятість населення” можна на вебсторінці Верховної Ради України: http://surl.li/cwkfw

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості: http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград: https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


06.02.2023

Отримати державний грант від  «єРобота» на створення або розвиток бізнесу допоможуть курси

Мрієте про власний бізнес? Є ідея, але не знаєте з чого почати? Пропонуємо вам короткострокові курси цільового призначення за навчальною програмою «Держпрограма «єРобота». Отримання державного гранту на створення або розвиток бізнесу».

Перемогти у програмі стане значно легше, якщо ви будете більш обізнаними та дізнаєтесь усі тонкощі програми, зокрема й щодо складання бізнес-плану.

Про умови програми, алгоритм одержання гранту, форму ведення бізнесу та багато іншого розповідатимуть викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Початок курсів 13 лютого 2023 року.

Цікаво? Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


 

03.02.2023

Чи може бути доопрацьований бізнес-план отримувачем мікрогранту?

Так, може.

Нагадаємо, що пунктом 19 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738, визначено наступне.

У разі коли за результатом розгляду бізнес-плану є необхідність його доопрацювання отримувачем, регіональний центр зайнятості повертає такий бізнес-план для доопрацювання отримувачу та переносить його розгляд на наступний період в межах встановленого кінцевого строку за результатами доопрацювання. Не є підставою для повернення бізнес-плану наявність орфографічних, синтаксичних, граматичних помилок, що не спотворюють змісту бізнес-плану.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2023 року № 39 (набрала чинності 20 січня 2023 року) внесено зміни до вказаного Порядку, у тому числі до пункту 19. Цими змінами визначено, що повернення бізнес-плану на доопрацювання здійснюється одноразово. Доопрацьований бізнес-план подається отримувачем протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення регіонального центру зайнятості, надісланого у кабінет отримувача на Порталі Дія.

Ознайомитись з окремою інформацією щодо отримання мікрогрантів можна на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/cnwqk

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном  (0522) 32 17 68.

Кіровоградський обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.02.2023

Важливо: яку допомогу можуть отримати переселенці, які перебувають на Кіровоградщині

Аби допомогти вимушеним переселенцям у вирішенні низки соціальних питань, у т.ч. й забезпечення зайнятості, центри зайнятості області спільно з соціальними партнерами організовують виїзди мобільних робочих груп до місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб.

Нещодавно такий захід проведено фахівцями Олександрійської філії обласного центру зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території міської громади.

Насамперед було проведено опитування внутрішньо переміщених осіб задля вивчення потреб у працевлаштуванні.

Ті, хто поставив собі за мету якнайшвидше знайти роботу, - були поінформовані про ситуацію на ринку праці не тільки  Олександрійшини, а й за її межами, ознайомлені з послугами служби зайнятості, що спрямовані на забезпечення працевлаштування, у т.ч. тимчасового, підвищення конкурентоспроможності зазначеної категорії громадян на ринку праці шляхом професійної підготовки, перенавчання та підвищення кваліфікації, сприяння служби зайнятості у підтримці підприємницької ініціативи (отримання мікрогрантів, інформація про програму підтримки жіночої самозайнятості та власного бізнесу) тощо.

Водночас, присутні були поінформовані й про можливості отримання як правової так і гуманітарної допомоги, яку надає ГО «Десяте квітня», отримали контакти координаційних центрів з підтримки переселенців, установ, які надають допомогу у відновленні втрачених документів, виплат державних соціальних допомог та компенсацій та ін.

Учасники заходу ділилися власним досвідом пошуку роботи, висловлювали  свої думки з приводу вищезазначених питань. Як результат – кожному надали адресну допомогу у вирішенні проблемних питань.

Зі слів внутрішньо переміщених осіб, захід пройшов у доброзичливій атмосфері, що сприяло вирішенню та обговоренню досить широкого кола питань. Всі охочі ставили питання, які їх турбують, та отримали вичерпні відповіді.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.02.2023

Навчання за професією «Офіціант»: цікаво та перспективно

Є бажання стати офіціантом? Разом зі службою зайнятості це не складно!

Державна служба зайнятості організовує професійне навчання за професією «Офіціант».

Опанувати нові знання, відточити майстерність та отримати путівку у нове професійне життя вам допоможуть викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Термін навчання: 5 місяців.

Стартує професійне навчання: 07 лютого 2023 року.

Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L. 

Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


02.02.2023

Безробітних Кіровоградщини навчать працювати з РРО

Наразі питання використання фізичними особами-підприємцями у своїй роботі РРО при проведенні розрахунків за товари та послуги – є нагальним і вимагає певних знань, умінь та навичок.

Тож 06 лютого поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості для безробітних громадян розпочнуться курси цільового призначення за навчальною програмою «РРО для ФОП (реєстратори розрахункових операцій для фізичних осіб підприємців)».

Навчальний план та програма призначені для підвищення кваліфікації фахівців у галузі бухгалтерського обліку, а також для фізичних осіб-підприємців, які ведуть облік самостійно.

Для зареєстрованих безробітних курси цільового призначення організовуються безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за 0 (522) 321 328 або до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Пишіть у Telegram-канал - t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


02.02.2023

Соцпослуги без черг та зайвих витрат: для осіб з інвалідністю є електронний кабінет

Електронний кабінет особи з інвалідністю - це зручний сервіс, який допоможе оперативно отримати допоміжні засоби реабілітації.

Завдяки сервісу люди, зареєстровані в централізованому банку даних з проблем інвалідності мають наступні можливості щодо:

 • подання заяв про потребу в забезпеченні ДЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;

 • подання заяв про вибір підприємства шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;

 • здійснення зворотного зв’язку;

 • отримання повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ДЗР та пакету документів, інших інформаційних повідомлень.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


02.02.2023

Який документ підтверджує правомірність застосування праці іноземця?

Законодавство про зайнятість населення визначає, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволів, що видаються територіальними органами Державної служби зайнятості.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68 (набрала чинності 28 січня 2023 року) затверджено зразок бланка дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні. Цією ж постановою затверджено технічний опис вказаного бланку.

Постановою також визначено, що:

бланки дозволів, видані до набрання нею чинності, є чинними протягом строку, на який їх видано (роботодавцям не потрібно звертатись до регіональних центрів зайнятості для заміни дозволів);

не використані регіональними центрами зайнятості бланки дозволів, друк яких здійснено раніше, є дійсними (тобто роботодавцям будуть видаватись дозволи на таких бланках до їх повного використання).

Ознайомитись з постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68 можна на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/eqifb

Є питання щодо застосування в Україні праці іноземців та осіб без громадянства, надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном? Телефонуйте за номером (0522) 32 28 41.

Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


02.02.2023

Які процеси зупинення виробництва підпадають під визначення організаційно-виробничих причин?

Тлумачення терміну “організаційно-виробничі причини” наведено в пункті 2 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21червня 2022 року № 702.

Нагадаємо, що державна допомога не надається якщо зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) виникло виключно з організаційно-виробничих причин. Така норма передбачена пунктом 1 частини 3 статті 47 Закону України “Про зайнятість населення”.

Під такими причинами мається на увазі перепрофілювання, технічне переоснащення, зміна технології виробництва, перехід на інші види сировини з метою подолання причин, що призвели до зупинення (скорочення) виробництва (виконання робіт, надання послуг) роботодавця або фізичної особи-підприємця та зокрема не пов’язані із припиненням трудових відносин із працівниками.

Ознайомитись з текстом зазначеного Порядку можна на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/cnwqk

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Кіровоградський обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


02.02.2023

Які зміни відбулись у законодавстві з питань надання мікрогрантів?

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2023 року № 39, що набрала чинності 20 січня 2023 року, внесено зміни до низки порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу”.

Одним з таких порядків є Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Зміни до цього Порядку стосуються, зокрема, щодо:

 • джерел фінансування надання мікрогрантів;

 • удосконалення процедурних питань надання мікрогрантів Державною службою зайнятості;

 • питань перевірки ділової репутації отримувача працівниками АТ “Ощадбанк”;

 • критеріїв оцінювання бізнес-плану (визначаються Мінекономіки);

 • проведення моніторингу та контролю за додержанням умов договору мікрогранту.

Щодо джерел фінансування надання мікрогрантів повідомляємо, що наразі це кошти:

 • Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття;

 • Державного бюджету;

 • що надходять на рахунок “Фонд підтримки малого та середнього бізнесу” Мінекономіки, відкритий у Національному банку, на який зараховуються внески від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права у національній та іноземній валюті як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки.

Ознайомитись з іншою інформацією щодо удосконалення грантових програм можна на урядовому вебпорталі за посиланням http://surl.li/elutt

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами. Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


02.02.2023

єРобота: відсьогодні українці знову можуть подавати заявки на мікрогранти

З 1 лютого українці, що хочуть отримати мікрогранти для започаткування чи розвитку свого бізнесу, можуть подавати заявки на першу хвилю цього року програми “Власна справа”.

Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. Щоб отримати кошти потрібно подати заяву та бізнес-план свого проекту через Дія.

Після перевірки наданих документів, оцінки бізнес-плану, а також кредитної історії заявника йому потрібно пройти співбесіду з фахівцями Державної служби зайнятості, за результатами якої службою ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні мікрогранту.


01.02.2023

Чи потрібен дозвіл для застосування праці іноземного гіг-спеціаліста?

На час воєнного стану не потрібен.

Нагадаємо, що Законом України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (набрав чинності 14 березня 2021 року) внесені зміни, зокрема, до статті 42 Закону України “Про зайнятість населення”. Було визначено, що резидент Дія Сіті може отримувати роботи (послуги), які виконуються (надаються) іноземцями та особами без громадянства за гіг-контрактами, без отримання дозволу Державної служби зайнятості. Резидент Дія Сіті може добровільно отримати дозвіл на гіг-спеціаліста у порядку, визначеному Законом України “Про зайнятість населення”.

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном” (набрав чинності 15 жовтня 2022 року), серед іншого, теж внесені зміни до статті 42 Закону України “Про зайнятість населення” – вищевказані положення щодо іноземних гіг-спеціалістів були виключені.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68 (набрала чинності 28 січня 2023 року) установлено, що під час воєнного стану резиденти Дія Сіті можуть отримувати роботи (послуги), які виконуються (надаються) гіг-спеціалістами з числа іноземців та осіб без громадянства за гіг-контрактами, без отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.

Звертаємо увагу, що вказаною постановою затверджено також форми заяв, що подаються роботодавцями до регіонального центру зайнятості для отримання (внесення змін, продовження строку дії) дозволу на застосування праці іноземців. Ці заяви передбачають зазначення інформації, що іноземець належить до категорії гіг-спеціаліста.

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68 можна на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/eqifb

Є питання щодо застосування в Україні праці іноземців та осіб без громадянства, надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном? Телефонуйте за номером (0522) 32 28 41.

Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


01.02.2023

Які зміни відбулися з питань сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб?

Нагадаємо, що питання сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб врегульоване статтею 24-1 Закону України “Про зайнятість населення”.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2015 року № 696 затверджено Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, затвердженим (далі – Порядок, із змінами), який більш детально розкриває механізми вирішення цих питань.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці”, серед іншого, внесені зміни до вищевказаної статті 24-1. Частина цих змін набрала чинності 29 жовтня 2022 року, інша частина – 29 січня 2023 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 67 (набрала чинності 27 січня 2023 року) внесені зміни до вищевказаного Порядку. Окремі її норми, як і зміни до статті 24-1 Закону України “Про зайнятість населення”, набрали чинності 29 січня 2023 року.

Ці зміни стосуються приведення Порядку у відповідність до зміненої статті 24-1 Закону України “Про зайнятість населення”.

Так, оновленим пунктом 7 Порядку передбачено, що компенсація витрат роботодавця на оплату праці виплачується у розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб, прийнятих за направленням центрів зайнятості, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом.

Раніше передбачалось, що компенсація не може перевищувати середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні.

Також змінами окремі пункти Порядку приведені у відповідність до інших змін у законодавстві.

Ознайомитись з постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 67 можна на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/eqife

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Пишіть у Telegram-канал обласного центру зайнятості, посилання тут https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


01.02.2023

На продавців завжди є попит: запрошуємо на професійне навчання!

Бажаєте отримати професію та роботу у сфері торгівлі? Не зволікайте!

Державна служба зайнятості організовує професійне навчання за професією «Продавець непродовольчих товарів» - професія, яка у всі часи затребувана на сучасному ринку праці.

Досвідчені майстри виробничого навчання та викладачі Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості поділяться своїми знаннями, навичками та досвідом, а також розкриють для вас цю професію зовсім з іншого боку та сферу застосування набутих знань.

Зважаючи на те, що професійне навчання організовується на потреби ринку праці – працевлаштування вам гарантоване.

Початок навчання – 07 лютого 2023 року

Термін навчання – 5,1 міс.

Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до фахівців відділу активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за 0 (522) 321 328 або до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у лютому 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L

Пишіть у Telegram-канал - t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


01.02.2023

Які зміни відбулися у напрямку надання допомоги по безробіттю?

Наказом Міністерства економіки України від 23 грудня 2022 року № 5382 (набрав чинності 20 січня 2023 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 січня 2023 року за № 21/39077, наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06 квітня 2020 року № 624 визнано таким, що втратив чинність.

Слід наголосити, що саме наказом № 624 було затверджено Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності.

Звертаємо увагу, що втрата чинності зазначеного наказу не призвела до прогалин у правовому полі, – питання надання допомоги по безробіттю врегульовано Порядком надання допомоги по безробіттю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 735. Нормування цих питань Кабінетом Міністрів України передбачено ч. 7 статті 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (із змінами, що набрали чинності 07 травня 2022 року).

Ознайомитись з Порядком надання допомоги по безробіттю можна на вебсторінці Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/docs

Є питання, що стосуються виплати допомоги по безробіттю? Звертайтеся на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості +380689001132 або +380934787082 

Є інші питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте за номерами, що розміщені тут http://surl.li/eghis

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами. Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

#служба_зайнятості #Правовий_порадник_шукача_роботи #питання_відповіді

Кіровоградський обласний центр зайнятості


01.02.2023

Чи змінився строк для прийняття рішення щодо видачі мікрогранту?

Так, змінився.

Рішення про надання мікрогранту приймається Державним центром зайнятості не пізніше ніж протягом десяти робочих днів з дня кінцевого строку подання заяв на основі інформації уповноваженого банку, яка включає оцінку бізнес-плану та результати перевірки ділової репутації отримувача, а також оцінку співбесіди з отримувачем, проведеної регіональними центрами зайнятості.

Ця норма врегульована пунктом 17 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2023 року № 39, що набрала чинності 20 січня 2023 року, внесено зміни, серед іншого, до пункту 17 вказаного Порядку.

Наразі, строк для прийняття зазначеного рішення збільшено до 15 робочих днів.

Ознайомитись з інформацією щодо мікрогрантів можна на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/cnwqk

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами. Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


01.02.2023

Які зміни у законодавстві про зайнятість населення наберуть чинності

29 січня 2023 року?

Нагадаємо, що з 29 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці”. Окремі його норми набирають чинності пізніше вказаної дати – через 3 та 6 місяців.

Так, з 29 січня 2023 року наберуть чинності зміни до Закону України “Про зайнятість населення”:

обмеження компенсацій роботодавцям щодо працевлаштованих зареєстрованих безробітних (особа зможе тільки 1 раз на 5 років бути працевлаштованою з наданням компенсації);

окремі питання регулювання компенсацій при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб (стаття 24-1 Закону України “Про зайнятість населення”) та деяких категорій зареєстрованих безробітних (статті 26 та 27 Закону України “Про зайнятість населення”).

Також з 29 січня 2023 року набере чинності зміна до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Ця зміна стосується фінансування компенсацій суб’єктам господарювання з урахуванням положень Закону України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання”.

Примітка. Ознайомитись з текстом Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” можна на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/dttfu

Є питання сфери зайнятості - звертайтеся на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/elpqm або телефонуйте за номерами, що розміщені тут http://surl.li/eghis

Кіровоградський обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


01.02.2023

Чи може бути доопрацьований бізнес-план отримувачем мікрогранту?

Так, може.

Нагадаємо, що пунктом 19 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738, визначено наступне.

У разі коли за результатом розгляду бізнес-плану є необхідність його доопрацювання отримувачем, регіональний центр зайнятості повертає такий бізнес-план для доопрацювання отримувачу та переносить його розгляд на наступний період в межах встановленого кінцевого строку за результатами доопрацювання. Не є підставою для повернення бізнес-плану наявність орфографічних, синтаксичних, граматичних помилок, що не спотворюють змісту бізнес-плану.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2023 року № 39 (набрала чинності 20 січня 2023 року) внесено зміни до вказаного Порядку, у тому числі до пункту 19. Цими змінами визначено, що повернення бізнес-плану на доопрацювання здійснюється одноразово. Доопрацьований бізнес-план подається отримувачем протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення регіонального центру зайнятості, надісланого у кабінет отримувача на Порталі Дія.

Ознайомитись з окремою інформацією щодо отримання мікрогрантів можна на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/cnwqk

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.

Кіровоградський обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

#ДСЗ #гранти #Підтримка_підприємництва


01.02.2023

За яких умов не надається допомога по частковому безробіттю?

Допомога по частковому безробіттю не надається у разі, якщо :

зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) має сезонний характер або виникає виключно з організаційно-виробничих причин;

працівник відмовився від працевлаштування (тимчасового переведення) на підходящу роботу у роботодавця з повним робочим днем (тижнем) або працює у роботодавця за сумісництвом, або проходить альтернативну (невійськову) службу;

протягом шести місяців, що передують місяцю зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг), у роботодавця, фізичної особи - підприємця наявна заборгованість з виплати заробітної плати та/або із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, та/або із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;

роботодавець, фізична особа - підприємець перебуває у процесі припинення юридичної особи, припинення підприємницької діяльності, визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство, перебуває у процесі санації.

Ці підстави визначені у частині 3 статті 47 Закону України “Про зайнятість населення”.

Ознайомитись з текстом вказаного Закону можна на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/dyfss

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Кіровоградський обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


01.02.2023

Чи змінилась форма заяви про отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземця?

Так, змінилась.

На початку нагадаємо, що 15 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном”, яким, серед іншого, внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення”.

Ці зміни призвели до необхідності затвердження нової форми заяви про отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Форма цієї заяви затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68 (набрала чинності 28 січня 2023 року, текст за посиланням http://surl.li/eoogl ).

Також зазначеною постановою затверджено форми заяв про внесення змін до дозволу та про продовження строку дії дозволу.

Є питання щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства? Телефонуйте за номером (0522) 32 28 41.

Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


01.02.2023

Чи потрібно подавати до центрів зайнятості інформацію про працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню?

Ні, не потрібно.

Нагадаємо, що з 29 жовтня 2022 року скасовані норми Закону України “Про зайнятість населення”, які передбачали встановлення для роботодавців 5-відсоткової квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та щорічне звітування про працевлаштування цих категорій громадян.

З 27 січня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства економіки України від 29 грудня 2022 року № 5574, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 січня 2023 року за № 75/39131, яким визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства соціальної політики України від 16 травня 2013 року № 271 “Про затвердження Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню”.

Зазначеним наказом № 271, серед іншого, було затверджено форму звітності «Інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню».

Наказ Міністерства економіки України від 29 грудня 2022 року 5574 за посиланням http://surl.li/epydd

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Кіровоградський обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами, переходьте за посиланням https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


26.01.2022

Служба зайнятості організовує курси з комп’ютерної обробки інформації

Ваша робота пов’язана із комп'ютерною обробкою інформації? Вас цікавлять комп’ютерні технології? Маємо пропозицію – курси цільового призначення за навчальною програмою «Технології комп'ютерної обробки інформації».

На курсах ви дізнаєтесь про нові підходи до комп`ютерної обробки різних видів інформації, що включають в себе методи збору, обробки, передачі та пошуку інформації та її подальше збереження на комп‘ютерних носіях.

Коли стартує навчання? 30 січня 2023 року.

Де? На базі Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Де дізнатися більше? У відділі активних програм зайнятості Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. 0 (522) 321 328 або у філіях обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Довідково. Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у січні 2023 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L

Наш Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


25.01.2022

Які категорії працівників не мають права на отримання допомоги по частковому безробіттю?

Насамперед нагадаємо, що правові питання надання допомоги по частковому безробіттю врегульовані Законом України “Про зайнятість населення” та Порядком надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 21червня 2022 року № 702.

Цими нормативними актами встановлено за яких умов окремі працівники чи категорії найманих працівників не мають права на отримання державної допомоги по частковому безробіттю.

Водночас  визначено, що допомога не надається працівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування або закладів, установ, організацій, утворених ними в установленому порядку, які повністю утримуються за рахунок державного чи місцевого бюджету (частина 1 статті 47 Закону України “Про зайнятість населення”).

Ознайомитись з Законом України “Про зайнятість населення” та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють сферу зайнятості можна на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/dyfss

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/enhic

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград  https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


28.12.2022

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості інформує:

«Як знайти роботу під час війни‎?» Запрошуємо на безкоштовний курс

Безкоштовний курс «Як знайти роботу під час війни‎» допоможе зважитися і зробити перший крок.

Ви зрозумієте, як знайти роботу зараз – у ситуації, що склалася, з ресурсами, які ви маєте, та зі знаннями й навичками, яких ви набули раніше.

Мета курсу — познайомитись з новими умовами на ринку праці під час війни, показати, як вони змінюються, які нові можливості відкривають для пошукачів, навчити алгоритму пошуку роботи, показати інструменти та техніки, що допоможуть вам знайти гідне місце для працевлаштування за своїм фахом або опанувати нову професію.

Деталі та реєстрація тут: https://cutt.ly/n0SXXWR.

 

Як розібратися у держпослугах? Пропонуємо Дія.Безбарєрність

Вся необхідна інформація про життєві ситуації та держпослуги відтепер на порталі Дія в одному місці: все необхідне для ВПО, людей з інвалідністю, батьків, літніх людей та осіб, що шукають роботу. 

Детальніше: https://bf.diia.gov.ua/

Деякі матеріали в розділі Дія. Безбар'єрність присвячені питанням, яких часто немає на державних порталах. А весь контент розподілений за трьома форматами: 

 • гіди — відповіді на питання (наприклад, як знайти першу роботу чи знятися з обліку ВПО);
 • інструкції — допомога з конкретними питаннями (наприклад, як підготуватися до виїзду за кордон чи отримати пенсію);
 • особистий досвід — історії людей (наприклад, як підготуватися до пологового, чи історії людей, які змінили професію після 60).

 

Які зміни відбулись у законодавстві з питань організації суспільно корисних робіт?

Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 753.

22 грудня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 року № 1389, якою до вищевказаного Порядку внесено зміни.

Змінами надано тлумачення терміну “військове командування”, оновлена процедура порядку прийняття рішення про запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт, визначено яка саме інформація має бути зазначена у такому рішенні.

Крім того, встановлено, що у разі потреби можуть бути запроваджені види робіт, не передбачені орієнтовним переліком суспільно корисних робіт, що виконуються в умовах воєнного стану. Такі роботи запроваджуються з урахуванням обставин, що склалися у регіоні.

Слід наголосити, що раніше (до набрання чинності змін) заборонялось виконання суспільно корисних робіт, що визначені в пункті 9 вищевказаного Порядку. Наприклад, у місцях розташування вибухонебезпечних предметів.

Наразі проведення таких робіт допускається, але виключно за письмовою згодою особи. Як і раніше, забороняється виконання суспільно корисних робіт на необоронюваній місцевості.

Є питання, що стосуються сфери зайнятості? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

 

Чи мають безробітні інформувати карєрного радника про виїзд за межі України?

Так, мають.

Таке інформування передбачено статтею 44 Закону України “Про зайнятість населення”. Зареєстрований безробітний зобов’язаний інформувати кар’єрного радника протягом 3-х робочих днів про виїзд за межі України. Інформування має здійснюватися незалежно від причини і строку виїзду.

Якщо виїзд не пов’язаний з працевлаштуванням і безробітний продовжує засобами дистанційної комунікації здійснювати пошук роботи, його реєстрація в службі зайнятості не припиняється. Тривалість виїзду за кордон не має бути понад 14 календарних днів (одноразово). Якщо тривалість виїзду має бути більша, безробітний повинен припинити свою реєстрацію (подати заяву). Після повернення в Україну він матиме право на перереєстрацію.

Неповідомлення про виїзд за межі України є підставою для припинення реєстрації безробітного.

Водночас слід враховувати, що навіть за умови повідомлення про виїзд за межі України, реєстрація безробітного припиняється також у разі перебування зареєстрованого безробітного у період реєстрації за межами України сукупно понад 60 календарних днів протягом року (крім документально підтверджених випадків, пов’язаних з виїздом зареєстрованого безробітного за кордон на лікування (у тому числі членів його сім’ї) або у зв’язку зі смертю близьких родичів, нещасним випадком, що стався за кордоном із зареєстрованим безробітним або членами його сім’ї, відсутністю транспортного сполучення та можливості повернення в Україну у зв’язку з карантином, надзвичайною ситуацією, надзвичайним станом або іншими обмежувальними заходами, що введені країною або транспортною компанією).

Є питання сфери зайнятості? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

Ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot


21.10.2022

Навчатися та розвиватися: для бухгалтерів є гарна пропозиція!

Ви бухгалтер за освітою? Бажаєте підвищити свої знання у цій галузі та покращити навички роботи? Державна служба зайнятості пропонує вам курси цільового призначення за навчальною програмою «Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності».

Стартує навчання – 24 жовтня 2022 року.

За короткий термін навчання викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості навчатимуть вас:

 • організації обліку за допомогою інформаційних систем і технологій;
 • обліку господарської діяльності;
 • основам адміністрування системи;
 • загальним прийомам роботи з програмним забезпеченням тощо.

Звертаємо увагу,  що попит на бухгалтерів на ринку праці існує постійно, тому у вас є шанс  стати затребуваним та конкурентоспроможним фахівцем.

Є бажання навчатися та розвиватися? Про деталі дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. (0522) 32 13 28 або у найближчому центрі зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування.

Довідково. Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


21.10.2022

Визначено порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця

Нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин” внесені зміни, у т.ч. й до Кодексу законів про працю України ( далі – Кодекс).

Серед іншого, частину першу статті 36 «Підстави припинення трудового договору» доповнено пунктом 811, який унормовує складну життєву ситуацію: смерть фізичної особи, яка застосовує найману працю.

Отже, підставою припинення трудового договору є: 81) смерть роботодавця – фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою.

Відповідно до вказаного Закону Порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця – фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2022 року № 1172 (набрала чинності 20 жовтня 2022 року).

Під терміном “роботодавець — фізична особа” мається на увазі фізична особа, яка використовує найману працю працівника на підставі трудового договору, зокрема фізична особа – підприємець.

Для припинення трудового договору працівник подає в електронній або паперовій формі до центру зайнятості заяву та визначений комплект документів. Центр зайнятості повідомляє про припинення трудового договору Пенсійному фонду України та державній податковій службі.

Датою припинення трудового договору вважається день подання заяви працівником.

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


21.10.2022

З 15 жовтня діють зміни щодо застосування праці іноземців

З 15.10.2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні» від 21.09.2022 № 2623-ІХ.

Які основні новації він передбачає?

 1. У частині 4 статті 42-4 Закону України “Про зайнятість населення” розширено коло іноземців, яким дозвіл на працевлаштування видається безкоштовно. Зокрема, це стосується студентів та осіб, які стримували збройну агресію російської федерації.
 2. Доповнено перелік способів подачі документів для отримання дозволу: зокрема, це реалізується за допомогою Порталу Дія та інших електронних засобів (за наявності відповідної технічної можливості).
 3. Вилучена норма щодо виплати іноземним працівникам заробітної плати у розмірі не менше 10 та 5 мінімальних заробітних плат.
 4. Змінено розмір плати за видачу дозволу залежно від строку дії дозволу:
 5. - до 6 місяців – 3 прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем або його уповноваженою особою подано документи;
 6. - до 1 року– 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем або його уповноваженою особою подано документи;
 7. - від 1 року до 2 років – 8 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем або його уповноваженою особою подано документи;
 8. - від 2 років до 3 років – 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем або його уповноваженою особою подано документи осіб.
 9. Розмір плати за продовження дії дозволу зменшується на один прожитковий мінімум для працездатних осіб від розміру плати за видачу дозволу на відповідний строк (ч. 1 ст. 42-4 Закону України “Про зайнятість населення”).
 10. Вводиться моніторинг сплати єдиного внеску роботодавцями, які застосовують працю іноземців, відповідно до обміну даними між Державною службою зайнятості та Пенсійним фондом України.
 11. Уточнено перелік підстав скасування дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні. Зокрема, це передбачено у разі несплати роботодавцем ЄВ та за поданням правоохоронних органів.
 12. Передбачений обмін даними про прийняті рішення щодо оформлення дозволів з Державною прикордонною службою, Державною міграційною службою, Нацполіцією, Держпраці, МЗС.
 13. Дозвіл на працевлаштування іноземця не видається іноземцям та особам без громадянства, які включені до переліку осіб, повʼязаних з тероризмом або якщо щодо них застосовані заходи згідно Закону України «Про санкції».
 14. Видача та продовження дозволу для громадян Російської Федерації, Республіки Білорусь, а також інших держав, що становлять загрозу національній безпеці України – за погодженням з регіональними органами Служби безпеки України.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


21.10.2022

Майже 30 жителів Кіровоградщини отримали позитивні рішення на отримання грантів за програмою «єРобота»

У вас є бізнес ідея і ви плануєте відкрити власну справу або ж маєте на меті розширити діючий бізнес, а ще орієнтуєтесь на створення нових робочих місць? Скористайтеся урядовою програмою «єРобота» та отримайте мікрогрант  задля досягнення поставлених цілей.

Станом на 17 жовтня позитивні рішення на отримання грантових коштів мають 27 жителів Кіровоградщини. Серед них - діючі та майбутні підприємці.

Найпопулярнішими напрямами, за якими отримані позитивні рішення, є  організація діяльності закладів харчування та підприємств швейної промисловості, закладів для дітей, салонів краси та фотосалонів.

На сьогодні середній розмір гранту становить майже 232 тис. грн.

Гранти  за програмою «єРобота» за одним посиланням у порталі Дія:

http://surl.li/dfkqx

Ознайомитися з порядком призначення грантів за програмою «єРобота» можна в постанові уряду №738. Подати заявку — в «Дії».

Кіровоградський обласний центр зайнятості


21.10.2022

Чи потрібен агентству трудового лізингу дозвіл для провадження діяльності?

Ні, не потрібен.

Нагадаємо, що статтею 39 Закону України «Про зайнятість населення» було передбачено, що діяльність суб'єктів господарювання - роботодавців, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця на умовах трудових договорів (агентства трудового лізингу), мала здійснюватися на підставі дозволу, виданого Державним центром зайнятості.

З 15 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року № 2623-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном», яким, серед іншого, внесені зміни до статті 39 Закону України «Про зайнятість населення». Норма, яка передбачала необхідність отримання дозволу, виключена із Закону України «Про зайнятість населення».

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


21.10.2022

Мікрогранти на майже 50 млн грн отримають переможці сьомої хвилі програми «Власна справа»

Всього переможцями стали 212 учасників. На започаткування та розвиток бізнесу вони отримають 48,7 млн грн.

Через грантові програми йде не тільки підтримка малого бізнесу в нинішній важкий час, а ще й покращується ситуація на ринку праці — уже визначені переможці програми «Власна справа» в процесі реалізації своїх проектів створять понад 4000 нових робочих місць.

Загалом Уряд уже перерахував отримувачам різних грантових програм майже 200 млн грн.

Детальніше про те як стати учасником: https://cutt.ly/PBHj7Jb

Кіровоградський обласний центр зайнятості


20.10.2022

Як створювати персонажів для комп’ютерних ігор? Про це вам розкажуть під час навчання

Хотіли б навчитися самостійно створювати 3D-моделі або ж персонажів комп’ютерних ігор?  Маєте освіту відповідного напрямку та є бажання підвищити професійні компетенції?

Усе це можливо за сприяння служби зайнятості, яка організовує  курси цільового призначення за навчальною програмою «Використання програми «Blender» для створення комп’ютерних ігор (3D графіка) NEW».

За малий проміжок часу ви навчитеся здійснювати детальне проєктування моделей та опрацьовувати їх об'ємні види, а також перетворювати будь-яку модель у керованого тривимірного персонажа.

Також викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розповідатимуть про цікаві деталі у цій сфері та, зокрема, тривимірне моделювання.

Початок навчання – 24 жовтня 2022 року.

Вас цікавлять 3D моделі та комп’ютерні ігри? За деталями навчання звертайтеся у відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. (0522) 32 13 28 або у найближчому центрі зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування.

Довідково. Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


20.10.2022

Смартгранти для підприємців: українцям пропонують взяти участь у програмі

Грантова програма для соціальних підприємців

Програма спрямована на підтримку діяльності соціальних підприємств в умовах війни.

Ukrainian Social Venture Fund у співпраці з SILab Ukraine запускають програму смартгрантів для соціальних підприємств. Програма спрямована на підтримку діяльності соціальних підприємств в умовах війни. Конкурс проводиться в межах проєкту Програми розвитку Європейського Фонду для Південно-Східної Європи (EFSE Development Facility) за фінансового сприяння Європейського Союзу в рамках ініціативи EU4Business!

Заявки приймаються до 25 листопада 2022 року.

Деталі тут: https://www.gurt.org.ua/news/grants/81401/


20.10.2022

Які зміни відбулись в законодавстві щодо системи кваліфікацій?

Нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій” внесено зміни до Кодексу законів про працю України, законів України “Про оплату праці”, “Про зайнятість населення” та “Про освіту”.

Вказані зміни призвели до необхідності внесення змін до Положення про Реєстр кваліфікацій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 року № 620.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1063, що набрала чинності 29 вересня 2022 року, Положення про Реєстр кваліфікацій затверджене у новій редакції.

Основними завданнями Реєстру кваліфікацій є забезпечення:

 • доступності інформації про професії (види занять), професійні та часткові професійні кваліфікації, освітні кваліфікації, професійні стандарти з урахуванням рівнів Національної рамки кваліфікацій;
 • інформування фізичних та юридичних осіб про видані документи про професійні кваліфікації;
 • проведення моніторингу розвитку Національної системи кваліфікацій;
 • узагальнення інформації про кваліфікації, у тому числі за рівнями Національної рамки кваліфікацій, найменування професій, інформації про кваліфікаційні центри, експертів з акредитації кваліфікаційних центрів;
 • достовірності виданих документів про професійну кваліфікацію.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1063 тут http://surl.li/dhnia

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


20.10.2022

Питання – відповіді

Чи мають право агентства зайнятості отримувати від клієнтів кошти за посередництво у працевлаштуванні за кордоном?

Ні, не мають.

Така заборона почала діяти з 15 жовтня 2022 року, адже цього дня набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року № 2623-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном», яким, серед іншого, внесені зміни до статті 38 Закону України «Про зайнятість населення».

Так, наразі, агентствам зайнятості, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, забороняється отримувати від громадян, яким надано зазначені послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюється роботодавцем, якому надано такі послуги.

Крім того, ці агентства зобов’язані безоплатно надавати громадянам України консультації та інформацію про переваги легального працевлаштування за кордоном, характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування, наявність міжнародних договорів (угод) у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою працевлаштування.

Нагадаємо, що до внесення змін суб'єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном (агентства зайнятості), після підписання акта виконаних робіт, мали право отримувати плату від осіб, яким надані такі послуги.

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


20.10.2022

Мікрогранти: статистика щодо ухвалених рішень

Мікрогранти: статистика щодо ухвалених рішень по VІI періоду прийому заяв, який тривав з 19 вересня по 02 жовтня 2022 року.

Середній розмір мікрогранту становить майже 230 тис. грн.

У розрізі сфер діяльності переважають:

 • оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспорту і мотоциклів - 27%;
 • переробна промисловість - 22%;
 • тимчасове розміщування й організація харчування - 16%;
 • надання інших видів послуг - 8%;
 • інформація та телекомунікації - 4%.

Передбачається створення понад 550 нових робочих місць.

Нагадуємо, що подати заяву за урядовою програмою "єРобота" можна через портал Дія: https://is.gd/KT7RoW.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


20.10.2022

Які зміни відбулись у законодавстві щодо застосування праці іноземців?

З 15 жовтня цього року набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року № 2623-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном”.

Цим Законом внесені зміни до законів України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” та “Про зайнятість населення”. Законом України від 21 вересня 2022 року унормовуються питання видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці), діяльності суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, та суб’єктів господарювання, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця.

У частині змін, що внесені до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, зазначаємо, що як і раніше, іноземці, які прибули в Україну для працевлаштування або укладення гіг-контракту, отримали дозвіл на застосування праці іноземців та посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні. Крім того, такий правовий статус поширюється на іноземців, які під час перебування на законних підставах на території України отримали дозвіл на застосування праці іноземців та посвідку на тимчасове проживання.

Закон України від 21 вересня 2022 року № 2623-IX http://surl.li/dipqz

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


20.10.2022

Схвалено чергові рішення щодо надання мікрогрантів

У рамках реалізації державної програми «єРобота» щодо отримання мікрогранту на створення або розвиток бізнесу Державна служба зайнятості опрацювала заяви, подані в сьомому періоді (з 19 вересня по 2 жовтня 2022 року).

З переліком заявок-переможців можна ознайомитись тут: https://cutt.ly/VBHPsSZ

Розвивай нові бізнес ідеї та створюй робочі місця в Україні! Підтримуй економічний фронт!

Заяву можна подати через портал «Дія»: https://cutt.ly/AVLo9eD

Кіровоградський обласний центр зайнятості


17.10.2022

Майже 2 тисячі безробітних громадян цьогоріч проходили професійне навчання

Що робити, якщо здобута професія вже не актуальна або потребує підвищення кваліфікації? Відповідь одна – проходити професійне навчання. У цьому допоможе Державна служба зайнятості.

За якими професіями проходить навчання?

 • Тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва;
 • слюсаря з ремонту сільськогосподарської техніки;
 • робітника з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва;
 • електрогазозварника;
 • електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування;
 • слюсаря механоскладальних робіт;
 • водія автотранспортних засобів;
 • продавця продовольчих та непродовольчих товарів;
 • касира торговельного залу;
 • кухаря;
 • офіціанта;
 • швачки;
 • кравця;
 • слюсаря-ремонтника;
 • слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів  та ін.

Навчання проводиться за більш ніж 100 професіями та навчальними програмами, залежно від потреб ринку праці у кваліфікованих працівниках.

З початку поточного року за направленням Кіровоградської обласної служби зайнятості професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації пройшли 1 700 безробітних. З них - близько  1300 осіб успішно працевлаштувалися за набутим фахом.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


17.10.2022

5 гарантій у сфері зайнятості для осіб, звільнених з військової служби

14 жовтня відзначався День захисника України. Державна служба зайнятості створює всі умови для якнайшвидшої адаптації та працевлаштування колишніх військовослужбовців.

Низку пільг та соціальних гарантій у сфері зайнятості для осіб, звільнених з військової служби,  встановлено Кодексом законів про працю України, Законом України «Про зайнятість населення», Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими законодавчими актами. Особливий соціальний захист даних категорій громадян виражається у таких гарантіях:

 • повернення на робоче місця, яке зберігалося на час служби;
 • сприяння у  працевлаштуванні;
 • надання першого робочого місця молоді після військової служби;
 • переважне право на збереження робочого місця в разі скорочення;
 • особливі умови обслуговування у службі зайнятості.

Деталі тут: https://cutt.ly/kBGIvBh.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


17.10.2022

Питання – відповіді

Які заходи вживаються для підтримки бізнесу в період воєнного стану?

Уряд України продовжує вживати заходи для підтримки малого та середнього бізнесу у період воєнного стану.

Так, сьогодні, 14 жовтня, набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1156 «Деякі питання фінансування підтримки малого та середнього бізнесу», якою затверджено Порядок використання коштів з рахунку «Фонд підтримки малого та середнього бізнесу».

Цей Порядок дозволяє розширити рамки фінансування мікрогрантів за рахунок коштів Фонду підтримки малого та середнього бізнесу. До цього Фонду зараховуються внески від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права у національній та іноземній валюті як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки. В реалізації постанови залучені Міністерство економіки України, Державний центр зайнятості та АТ «Ощадбанк».

Постановою № 1156 також внесено зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738. Ці зміни спрямовані на реалізацію питань використання коштів вищевказаного Фонду та унормовують окремі питання надання мікрогрантів.

Нагадаємо, що постанова № 738 набрала чинності 01 липня поточного року. Постанова № 1156 це вже треті зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Вказане свідчить про постійну увагу Уряду до удосконалення питань підтримки бізнесу.

Постанова № 1156 за посиланням - https://cutt.ly/hBYfbRv

Є питання сфери зайнятості?

Ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Які зміни відбулися у порядку підтвердження трудового стажу?

Нагадаємо, що Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (із змінами).

Цей Порядок застосовується у випадках коли відповідні записи не внесені до трудової книжки – трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1058 (набрала чинності 29 вересня 2022 року) внесені зміни до постанови № 637 та Порядку. Так, у назвах постанови, Порядку та у його тексті слова “трудового стажу” замінено словами “стажу роботи”.

Наразі визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, є трудова книжка.

Як і раніше, за її відсутності (або відповідних записів у ній) стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Але визначено, що такі документи можуть бути подані в електронному вигляді з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Також встановлено, що документи, визначені Порядком, є підставою для внесення відомостей до частини персональної електронної облікової картки в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що відображає трудову діяльність застрахованої особи, у тому числі за період до 01 січня 2004 року.

Крім того, уточнено механізм підтвердження періодів роботи членами особистих селянських господарств та зайняття підприємницькою діяльністю фізичними особами. Врегульовані питання підтвердження стажу роботи на підприємствах, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях та у районах проведення бойових дій.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1058 тут http://surl.li/dffgm

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Українці створили застосунок «Параюристи» для правової допомоги

Новий застосунок «Параюристи» — гарантована правова допомога та база знань для пошуку допомоги

Величезна спільнота українців зараз об’єдналася, щоб допомагати військовим та членам їх сімей, медикам, людям, які змушені були покинути дім, дітям, які постраждали від війни. Майже щоденно змінюються закони, алгоритми вирішення найбільш типових правових проблем. Аби полегшити роботу тих, хто допомагає іншим, українські громадські організації та державні установи спільно створили застосунок «Параюристи».

Застосунок стане у пригоді:

 • всім, кого цікавлять алгоритми дій у різних правових випадках (отримання пільг, довідок, статусів, включення в реєстри, вирішення питань сімейного, трудового права, перетин кордону, військовий облік тощо — все те, що зараз найбільше цікавить українців);
 • для волонтерів та волонтерок щодо вирішення найбільш типових правових проблем;
 • для параюристів та параюристок, які зможуть прямо в застосунку отримати безоплатну правову допомогу для своїх клієнтів.

Деталі тут: https://cutt.ly/YBnuJgl

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Google запустив спеціальну безкоштовну навчальну програму для українців

Розвивайте кар’єру з Google Cloud

 • Отримайте безкоштовний 60-денний доступ до платформи Google Cloud;
 • здобувайте бейджі навичок (Skill Badge), що підтвердять вашу кваліфікацію й чудово доповнять ваше резюме;
 • отримуйте нагороди

Навчальний потік триватиме з 4 жовтня до 3 грудня 2022 року

Після реєстрації протягом 24 годин (у робочі дні) ви отримаєте електронний лист із посиланням для активації облікового запису.

Деталі тут: https://cutt.ly/uBniZcW

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Що робити, коли мобілізують зареєстрованого безробітного?

Громадянам, які були мобілізовані до лав армії України, зберігають робоче місце та посаду. Однак, якщо людина мала статус безробітного - її знімають з реєстрації у центрі зайнятості. Адже, згідно чинного законодавства українці, які проходять військову службу, належать до зайнятого населення. А тому реєстрація у службі зайнятості припиняється.

Чому мобілізованого знімають з реєстрації в службі зайнятості?

Така норма передбачена тому, що під час мобілізації громадяни не можуть шукати роботу та відвідувати центр зайнятості. Тож після надання зареєстрованим безробітним мобілізаційних розпоряджень, повісток або розпоряджень військових комісарів, фахівець центру зайнятості приймає рішення про припинення реєстрації безробітного, припинення виплати допомоги у зв’язку з безробіттям.

Також варто зазначити, що українцям, які проходять військову службу, виплачується грошове забезпечення. Вони є платниками податків, а отже є застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соцстрахування, зокрема на випадок безробіття.

Що робити після звільнення з армії?

Після закінчення військової служби громадянин у разі потреби може знову звернутися до центру зайнятості та отримати статус безробітного. Рішення про призначення виплати допомоги у зв’язку з безробіттям та її розмір прийматиметься відповідно до законодавства.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

1-ПА: у які строки приватні агентства зайнятості подають відомості про чисельність працевлаштованих ними осіб?

Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, подається до центрів зайнятості щоквартально не пізніше 15 числа місяця після звітного періоду.

Нагадаємо, що наказом Міністерства соціальної політики України від 03 червня 2019 року № 851 затверджено Порядок подання форми звітності № 1-ПА “Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні”.

Звітність за III квартал 2022 року має бути подана не пізніше 15 жовтня поточного року. Враховуючи, що цей день є вихідним, звітність має бути подана не пізніше 17 жовтня цього року.

Довідково. В умовах воєнного стану подання звітності може бути відтерміновано до його припинення чи скасування (звітність може бути подана протягом 3-х місяців після такого припинення чи скасування).

Зразок форми звітності № 1-ПА за посиланням  http://surl.li/dglie

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/dglkh

Обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Питання – відповіді

Яка інформація зазначається особою в заяві про надання статусу безробітного?

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 735 унормовано низку питань у сфері зайнятості та страхування на випадок безробіття, зокрема, внесені зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2018 року № 792.

Цими змінами, серед іншого, визначено, що форма заяви про надання статусу безробітного затверджується Державним центром зайнятості (до змін форму заяви затверджувало Мінекономіки). Наказом Державного центру зайнятості від 06.10.2022 № 109 затверджено таку форму заяви.

У заяві зазначається наступна інформація:

прізвище, ім’я та по батькові шукача роботи, його реєстраційний номер облікової картки платника податків;

чи є (чи ні) особа членом особистого селянського господарства, фермером чи членом фермерського господарства;

чи навчається особа на денній (очній) формі навчання;

чи є особа військовозобов'язаною.

Крім того, власним підписом особа підтверджує низку повідомлень. Зокрема, подання такої заяви свідчить, що особа не є зареєстрованою як суб’єкт підприємницької діяльності.

Постанова Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2018 року № 792 зі змінами  тутhttp://surl.li/inzd

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості http://surl.li/dglkh

Обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами - https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Які зміни відбулися у наданні грантів, орієнтовані на створення тепличного господарства?

Нагадаємо, що Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня    2022 року  № 738 (із змінами).

Зазначеним Порядком було визначено, що гранти надаються на будівництво модульної теплиці відповідно до типового проєкту орієнтовною площею 2 гектари з кількістю створених нових робочих місць не менше 40 шляхом будівництва (встановлення) модульної теплиці, придбання засобів виробництва (садивний матеріал, насіння, технологічне обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

До вказаного Порядку внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1065 (набрала чинності 29 вересня 2022 року). Цими змінами, зокрема, визначено, що нові робочі місця мають бути створені у кількості не менше 14 на 1 гектар модульних теплиць.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1065 http://surl.li/deebw

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Питання – відповідь

Гранти на садівництво: які зміни відбулися щодо періодів створення нових робочих місць?

Нагадаємо, що Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (із змінами).

Одним із ключових моментів щодо отримання гранту є зобов’язання суб’єкта господарювання створити певну кількість робочих місць – постійних та сезонних.

До вказаного Порядку постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1065, що набрала чинності 29 вересня 2022 року, внесені зміни.

Зокрема визначено, що нові робочі місця для постійно працюючих осіб мають бути створені на стадії висадки насаджень. Для сезонних працівників – під час вступу саду у фазу товарного плодоношення, яка визначається проєктом висадки насаджень, але не пізніше 5-го року після їх висадки.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1065 http://surl.li/deebw

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Видача ваучерів на навчання: які зміни?

Нагадаємо, що ваучер на навчання – це документ встановленого зразка, що дає право громадянам певних категорій на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.

Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (набирає чинності 19 листопада 2022 року) внесені зміни, серед іншого, до Закону України “Про зайнятість населення”.

Перелік осіб, які мають право на одноразове отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, доповнено категорією осіб, стосовно яких згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Законом України “Про Бюро економічної безпеки України” також були внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення” – особи, звільнені зі служби з цього Бюро у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними загального пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію військовослужбовців, теж мають право на отримання ваучера.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2022 № 1096 (набрала чинності 04.10.2022. У частині змін щодо осіб, позбавлених особистої свободи, постанова набере чинності 19 листопада 2022 року) внесені зміни до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (із змінами). До цього Порядку включені дві вищевказані категорії громадян.

Крім того, визначено, що у разі відсутності у особи трудової книжки (її дубліката) вона (в числі документів, які подаються для отримання ваучера) може надати відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Видача ваучерів на навчання: які зміни?

Нагадаємо, що ваучер на навчання – це документ встановленого зразка, що дає право громадянам певних категорій на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.

Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (набирає чинності 19 листопада 2022 року) внесені зміни, серед іншого, до Закону України “Про зайнятість населення”.

Перелік осіб, які мають право на одноразове отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, доповнено категорією осіб, стосовно яких згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Законом України “Про Бюро економічної безпеки України” також були внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення” – особи, звільнені зі служби з цього Бюро у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними загального пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію військовослужбовців, теж мають право на отримання ваучера.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2022 № 1096 (набрала чинності 04.10.2022. У частині змін щодо осіб, позбавлених особистої свободи, постанова набере чинності 19 листопада 2022 року) внесені зміни до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (із змінами). До цього Порядку включені дві вищевказані категорії громадян.

Крім того, визначено, що у разі відсутності у особи трудової книжки (її дубліката) вона (в числі документів, які подаються для отримання ваучера) може надати відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Майже 300 безробітних громадян пройшли навчання та будуть забезпечувати безперебійну роботу котелень

Зима не за горами, а отже вправні господарі вже сьогодні дбають про підготовку до нового осінньо-зимового періоду, аби в їхніх установах було тепло та затишно. Важливого значення приділяють й підготовці кваліфікованих працівників для роботи в котельнях, які працюють на різних видах палива.

У цьому роботодавцям допомагає Державна служба зайнятості, яка на замовлення роботодавців організовує професійне навчання за професіями, актуальними на їхніх підприємствах. Це «оператор котельні», «машиніст (кочегар) котельні», «оператор теплового пункту» та ін.

Так, наприклад, вже на сьогодні, близько 300 безробітних громадян закінчили курси цільового призначення за навчальними програмами, пов’язаними з виконанням робіт у котельнях на різних видах палива.

Викладачі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості ознайомлюють слухачів з основними положеннями чинного законодавства України про охорону праці, вимогами до загальної організації роботи, виробничої санітарії, пожежної безпеки, правилами поведінки при виникненні аварій, прийомів та способів надання долікарської допомоги потерпілим, правилами технічної експлуатації систем теплових установок і мереж, правилами охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском тощо.

За словами слухачів курсів, навчання у режимі онлайн – найсучасніший та найбезпечніший формат набуття професійних знань, умінь та навичок.

Приємним залишається й те, що готуючи працівників зазначених професій до роботи, служба зайнятості бере активну участь у підготовці, у т.ч. й Кіровоградщини, до опалювального сезону, аби в оселях краян, закладах соціальної сфери панувало тепло та затишок. Крім того, вирішуються кадрові питання роботодавців-теплоенергетиків.

Тож звертаємо увагу керівників установ та організацій, які планують  укомплектовувати робочі місця кваліфікованими працівниками за вказаною професією, звертайтеся до служби зайнятості – Вам допоможуть!

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Безкоштовні групові уроки англійської мови з викладачем онлайн

Англійська для дітей, для дорослих, для роботи, для IT чи розмовна англійська - обирайте будь який курс. Ви можете вчитися як з комп'ютера, так і зі смартфона, встановивши додаток ED Course - це надзвичайно зручно, коли англійська завжди з вами.

Рівень від elementary до intermediate.

Подивитись розклад та записатись на урок можна тут:  https://cutt.ly/PBygaq7.

Безкоштовний доступ на рік до всіх онлайн курсів англійської мови за промокодом #StandWithUkraine.

Як і де його активувати, ви можете дізнатися за посиланням https://cutt.ly/EByggZf.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Анкетування ВПО: 5,2 тис. переселенців мають потребу у працевлаштуванні

За результатами анкетування внутрішньо переміщених осіб, які переїхали на Кіровоградщину, 5,2 тис. осіб шукають роботу, у тому числі тимчасову або за сумісництвом.

Анкетування проводиться фахівцями центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості задля вивчення потреб внутрішньо переміщених осіб у працевлаштуванні. Загальна кількість опитаних  на сьогодні  становить майже 33 тис. осіб.

Чимала частка із цих громадян, а це 8,8 тис. осіб, роботу не шукають, адже вони перебувають у трудових відносинах з роботодавцем або планують повертатися на постійне місце проживання.

Загалом з початку оголошення воєнного стану до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості області з метою пошуку роботи звернулося майже  3,5 тис. осіб, кожен шостий – працевлаштований.

Тож, якщо ви маєте намір знайти роботу, перебуваєте у її пошуку або ж бажаєте отримати консультацію з питань, що стосуються сфери зайнятості, звертайтеся на «гарячу лінію» Кіровоградського обласного центру зайнятості:

 • з питань працевлаштування, постановки та перебування на обліку +380665818784 (0522) 32 17 68 або (0522) 32 28 41;
 • з питань виплати допомоги по безробіттю +380689001132 +380934787082 (0522) 32 14 45;
 • із загальних питань роботи центрів зайнятості та їх діяльності +380934787081 (0522) 24 55 75..

Ми є в Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Ви переїхали на Кіровоградщину з територій, де проходять активні бойові дії, маєте намір знайти роботу, а трудові відносини з попереднім роботодавцем не розірвані? Державна служба зайнятості вам у цьому допоможе. Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


14.10.2022

Безкоштовний курс вивчення англійської мови для початківців від команди "PROMETHEUS"

Цей курс розроблений для активних та цілеспрямованих людей, які знають наскільки кардинально англійська здатна змінити життя. «Англійська для початківців. Elementary level (A1-A2)» допоможе вам реалізувати свій перший крок до мети швидко та саме так, як буде зручно вам.

На вас чекають 25 логічно пов'язаних між собою занять, на яких ви навчитесь висловлюватись англійською легко та вправно. Курс викладається українською мовою. Проте ви поринете в справжню англійську атмосферу, поступово продовжуючи ознайомлюватися зі всіма аспектами англійської мови без зайвого поспіху.

Реєстрація тут: https://cutt.ly/3Bntgq4

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості


05.10.2022

Понад 300 роботодавців Кіровоградщини отримали компенсацію витрат за працевлаштування ВПО

На Кіровоградщині наразі 312 роботодавців вже отримали позитивні рішення про виплату компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.  Роботодавці працевлаштували  648 осіб.

Оптова та роздрібна торгівля, сільське господарство переробна промисловість, тимчасове розміщення та громадське харчування – це ті сфери економіки, де найбільше були працевлаштовані внутрішньо переміщені особи. 

Слід зазначити, з резервного фонду державного бюджету роботодавцям профінансовано понад 6,9 млн грн.

Ви роботодавець і працевлаштовуєте внутрішньо переміщених осіб? Скористайтеся урядовими програмами, що орієнтовані на підтримку роботодавців та розвиток бізнесу.

Інструкція з отримання компенсації витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування переселенців тут https://cutt.ly/JJULj1G

Подати заяву можна через портал Дія https://is.gd/xNWp5W

Є питання? Консультації отримайте у центрах зайнятості або філіях обласного центру зайнятості за місцем вашої реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Кіровоградський обласний центр зайнятості


05.10.2022

Питання – відповідь

Який максимальний розмір допомоги по безробіттю з 01 жовтня цього року?

На період дії воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 150 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня календарного року. Це визначено прикінцевими положеннями Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2022 року становить 6500 грн. З 01 жовтня 2022 року такий розмір підвищився і складає 6700 грн.

Враховуючи вищевказане, під час дії воєнного стану, з 01 жовтня 2022 року максимальний розмір допомоги по безробіттю не змінюється – він не може перевищувати 9750 грн.

Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” тут: https://cutt.ly/EVLsCG8

Кіровоградський обласний центр зайнятості


04.10.2022

Програма єРобота: напрями витрат, покриття яких відбувається за рахунок мікрогрантів, які відбулися зміни?

Нагадаємо, що напрями витрат, покриття яких відбувається за рахунок мікрогрантів, визначені у пункті 5 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 (із змінами).

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року № 1065, що набрала чинності 29 вересня 2022 року, внесено зміни до вищезазначеного порядку і  пункт 5 викладено в новій редакції.

Тож покриттю підлягають наступні витрати:

 • придбання обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);
 • закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити  сумарно не більше 50 відсотків розміру мікрогранту);
 • послуги маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);
 • орендна плата за нежитлове приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру мікрогранту);
 • орендна плата за обладнання (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);
 • лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 відсотків загального розміру мікрогранту);
 • використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Ознайомитись з іншими змінами у напрямку реалізації програми «єРобота» тут http://surl.li/delgf

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Кіровоградський обласний центр зайнятості


04.10.2022

У місті Лева вас навчать тонкощам сфери торгівлі

Є бажання працювати у сфері торгівлі, але не маєте відповідної освіти? Маємо для вас пропозицію!

Продавець продовольчих товарів - професія, навчання за якою стартує 11 жовтня 2022 року.

Де навчатися?  У Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Його викладачі під час навчання ознайомлять слухачів із тонкощами організації торговельних процесів, видами обліку та звітності, допоможуть опанувати теоретичні знання та отримати практичні навички роботи з касовим апаратом.

По закінченню професійного навчання  ви отримаєте гідну роботу, адже Державна служба зайнятості організовує його на замовлення роботодавців, а отже - є й гарантія працевлаштування.

За деталями звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. (0522) 32 13 28 або до найближчого центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Довідково. Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у жовтні 2022 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


04.10.2022

Чи можуть роботодавці в інформації про вакансії висувати вимоги щодо наявності професійних компетенцій?

Так, можуть.

У розділі І відомостей про вакансію форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” у пункті 1.10 «Професійні компетенції (знання, навички)» роботодавець може зазначати вимоги щодо наявності професійних компетенцій.

Така інформація викладається у довільній формі. Може бути проставлена відмітка “Без вимог”.

Нагадаємо, що з 07 липня цього року застосовується нова форма звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”.

Про сучасні компетентності тут http://surl.li/decuc

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.10.2022

На Кіровоградщині кухарям пропонують роботу та зарплату до 12 тис. грн

Заклади харчування та військові частини Кіровоградської області потребують кухарів.

Розмір заробітної плати у вакансіях становить до 12 000 гривень.

Кухарі потрібні як із вимогами до стажу роботи, так і без нього.

Цікавить пропозиція роботи? Звертайтеся до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості за номером 050 011 12 07 або (0522) 24 07 91.

Для тих громадян, які мають досвід за професією кухар та відповідні навички, але не мають документа про здобуття освіти, Державна служба зайнятості організовує підтвердження результатів неформального навчання.

Якщо ж ви бажаєте опанувати професію кухаря «з нуля», для вас є інша пропозиція! Державна служба зайнятості організує професійне навчання, зокрема й на базі власних центрів професійно-технічної освіти.  Орієнтовний графік у жовтні 2022 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Цікавлять інші пропозиції роботи? Дивіться тут: https://is.gd/LQ66ql, у Telegram «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz або на Єдиному порталі вакансій

Кіровоградський обласний центр зайнятості


03.10.2022

Nail-індустрія: жителів Кіровоградщини запрошують опанувати професію манікюрника

Бажаєте стати майстром манікюру? Пропонуємо вам опанувати основи манікюрної справи за допомогою викладачів Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості

Навчання за професією «Манікюрник» розпочинається 10 жовтня 2022 року.

Термін – 3,9 міс.

Встигніть втілити мрію в реальність!

Деталі щодо організації  навчання дізнавайтеся у відділі організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. (0522) 32 13 28 або найближчому центрі зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Довідково. Для жителів Кіровоградщини з числа зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання у жовтні 2022 року тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L

Ми є у Telegram - t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

На Кіровоградщині готують офісних фахівців

Дослідження регіонального ринку праці, що проводилося у рамках програми Європейського Союзу «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні, показало наступне. 

 В області готують офісних фахівців (за даними випуску 2020 року) у 8 закладах професійної освіти.

Випуск учнів 2020 року проведено за наступними ІТ-професіями:

 • оператор комп’ютерного набору, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних;
 • оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, офісний службовець (бухгалтерія);
 • офісний службовець (бухгалтерія), оператор комп’ютерного набору.

Довідково з інформацією про ІТ-професії можливо ознайомитись у статті «Чи є робітничі професії в ІТ?» на лендингу промоакції «Все працює завдяки нам» 

Ви стоїте на порозі вибору професії? Як зробити його правильно? У цьому вам допоможуть фахівці центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості. Контакти тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9

Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Скільки готові платити педіатрам на Кіровоградщині та де є вільні місця?

На Кіровоградщині наразі відкриті вакансії для педіатрів та педіатрів-неонатологів. Роботодавці згодні влаштовувати працівників як із вимогами до стажу роботи, так і без нього. Зарплатню обіцяють до 20 000 грн.

Є й вакансії, де можливе вирішення «квартирного питання».

Маєте медичну освіту і є бажання працювати? За більш детальною інформацією звертайтеся до фахівців Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, Знам’янської міськрайонної, Олександрівської, Добровеличківської, Маловисківської та Вільшанської районних філій обласного центру зайнятості. Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Актуальні вакансії тут: https://is.gd/LQ66ql та у Telegram «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Безоплатне навчання: опануйте професію бармена менш ніж за 4 місяці

Відмінна пам'ять, координація, увага, стресостійкість, гарне почуття гумору та комунікабельність – вам властиві ці якості? Є бажання отримати нову спеціальність? Пропонуємо за 3, 5 місяців опанувати професію «Бармен».

Усім тонкощам цієї справи готові навчити викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Початок занять – 19 вересня 2022 року.

За деталями звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. (0522) 32 13 28 або до найближчого центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у вересні 2022 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Робота на Кіровоградщині: які вакансії найменш популярні

Фахівці Кіровоградського обласного центру зайнятості неодноразово аналізували базу даних вакансій. Серед затребуваних є й ті,  які не користуються попитом у роботодавців?  Скільки  ж готові платити роботодавці працівникам:

 1. Біолог – 20 000 грн;
 2. Технолог – 10 000 грн;
 3. Овочівник – 8 000 грн;
 4. Ерготерапевт – 8 226 грн;
 5. Представник торговельний – 7 000 грн;
 6. Складач поїздів – 6 800 грн;
 7. Газорізальник – 6 720 грн;
 8. Агротехнік – 6 500 грн.

Зацікавили вакансії? За більш детальною інформацією звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Перелік усіх актуальних вакансій дивіться тут: https://is.gd/LQ66ql та у Telegram «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.

Є питання сфери зайнятості? Ми на зв’язку! Діє «гаряча лінія»: https://cutt.ly/jXctfqW.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Кваліфіковані працівники та соціальна підтримка: семінари для роботодавців

Сьогодні розв’язання питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці центрів зайнятості з роботодавцями.

Державна служба зайнятості допомагає роботодавцям отримати не тільки кваліфікованих працівників, а і соціальну підтримку. Для працедавців влаштовують інформаційні заходи, де інформують про актуальні питання, що стосуються сфери зайнятості.

Так, під час інформаційних семінарів з роботодавцями «Співпраця служби зайнятості та роботодавців відповідно до вимог чинного законодавства про зайнятість населення» звертають увагу на:

 • послуги, які надає служба зайнятості роботодавцям, у тому числі порядок надання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні;
 • надання компенсації єдиного внеску за працевлаштованих безробітних на нові робочі місця;
 • можливість організації професійної підготовки та підвищення кваліфікації безробітних у навчальних закладах та безпосередньо на виробництві на замовлення роботодавців;
 • організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо.

Під час семінарів фахівці служби зайнятості зупиняються і на проблемі легалізації трудових відносин та наголошують на змінах у трудовому законодавстві.

Корисною є інформація і про можливість створення власного Електронного кабінету роботодавця на вебсайті Державної служби зайнятості.

Такі інформаційно-довідкові заходи дають можливість роботодавцям отримати вичерпні кваліфіковані відповіді на питання від профільних фахівців та індивідуальну консультацію щодо послуг служби зайнятості.

Ви роботодавець? Шукаєте працівників?

Є питання сфери зайнятості? Зверніться за допомогою до фахівців центрів зайнятості чи філій обласного центру зайнятості за контактами: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Ми є у Telegram-каналі t.me/dcz_kir.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

За працевлаштування молоді та учасників бойових дій роботодавці отримають компенсацію

Уряд підготував рішення, які дозволять покращити ситуацію на ринку праці.

Верховна Рада має розглянути урядовий законопроєкт щодо реформування служби зайнятості та сприяння зайнятості населення, у тому числі молоді. А також впровадження нових активних програм на ринку праці. Профільний парламентський комітет вже рекомендував прийняти його у 2 читанні.

Відповідно до законопроєкту, роботодавець отримуватиме компенсацію ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю, якщо працевлаштує:

 • молодь, зокрема, на перше робоче місце;
 • учасників бойових дій;
 • одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю;
 • осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;
 • осіб з інвалідністю;
 • довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громадян.

Така урядова ініціатива ще більше допоможе активізувати ринок праці в Україні, підвищити податкові надходження та буде важливим кроком на шляху до подолання безробіття.

Детальніше: https://cutt.ly/cC88YDB


16.09.2022

Чому жителі Кіровоградщини часто працюють не за здобутою професією?

«EU4Skills: кращі навички для сучасної України» - назва пілотного проєкту з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів.

Проєкт реалізовано Державною службою зайнятості у 10 областях, у т. ч. й на Кіровоградщині, у рамках програми Європейського Союзу «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні.

Серед іншого, досліджувалось питання причини не відповідності напрямку роботи здобутій професії випускників. Цікаво? Комплексний звіт  «Ринок праці Кіровоградської області. 2021» тут: https://cutt.ly/kCwBL29.

За результатами опитування в області:

- 38% випускників повідомили, що вони працюють не за здобутою професією внаслідок відсутності відповідних вакансій;

- 40% не працюють за здобутою професією внаслідок не відповідності реальної заробітної плати очікуваній;

- 17% втратили інтерес до роботи за здобутою професією;

- 8% повідомили, що робота за здобутою професією дуже складна для них.

Як визначитися з професією? Декілька порад отримайте на лендингу промоакції «Все працює завдяки нам», перейшовши за посиланням https://cutt.ly/mCpREnr.

Визначитися з вибором професії допоможуть й фахівці центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості. Контакти тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9.

Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Питання-відповідь

Чи можуть громадяни Республіки Польща займати посади науково-педагогічних працівників?

З  16 вересня 2022 року набуває чинності Закон України «Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України». Цим Законом, зокрема, дозволено роботодавцям застосовувати працю громадян Республіки Польща без дозволів Державної служби зайнятості на застосування праці іноземців.

Слід зазначити, що в окремих сферах діяльності питання прийому на роботу працівників, окрім загальних норм, передбачених Кодексом законів про працю України, регулюються також відповідними нормативно-правовими актами. До того ж правовими актами може бути передбачена вимога щодо громадянства України для зайняття певної посади. Так, статтею 42 Закону України «Про вищу освіту» передбачено, що кандидат на посаду керівника закладу вищої освіти, серед іншого, повинен мати вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як 10 років. Кандидат на посаду керівника закладу державної чи комунальної форми власності має бути громадянином України.

Зазначені обмеження із вищевказаної дати не поширюватимуться на громадян Республіки Польща. Це передбачено нормами Закону України «Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України». Стаття 5 цього Закону передбачає, що громадяни Республіки Польща, які відповідають встановленим законодавством України вимогам до осіб, які можуть займати посади наукових, науково-педагогічних працівників, мають право на працевлаштування в Україні на відповідні посади на тих самих умовах, що і громадяни України.

Із законом України «Про вищу освіту» можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/CX4W8FX

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9

Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

«єРобота»: громадам на Кіровоградщині розповідають про деталі програми

Так, із початком роботи державної урядової програми «єРобота» фахівці центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості  проводять семінари «Кредитування бізнесу».

До його участі долучають і представників АТ «Ощадбанк», який за рішенням уряду є  уповноваженим банком державної програми «єРобота» за напрямом надання українцям безповоротних грантів для запуску нового або розвитку чинного бізнесу, тому вони активно долучаються до таких заходів.

На заходах надають інформація про грантові програми, а саме: «єРобота: Своя справа», «єРобота: Свій сад», «єРобота: Своя теплиця», «єРобота: Новий рівень». Під час презентації увагу звертають на основні вимоги та представляють покрокову дорожню карту від клієнта до моніторингу.

Цікавлять питання щодо мікрогрантів? Телефонуйте за номером: (0522) 32 28 41 або задавайте питання у Telegram – https://t.me/DCZWorkNowBbot.

Є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що є тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Водіям на Кіровоградщині пропонують роботу та гідну зарплатню

Серед вакансій, за якими роботодавці готові платити до 20 000 грн, - водії  автотранспортних засобів.

Переважна більшість пропозицій для  кермувальників на вантажні автомобілі.

Маєте водійське посвідчення з відповідною категорією? Поспішайте, робота є.

За більш детальною інформацією звертайтеся до фахівців Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, Світловодської та Знам’янської міськрайонних, Новомиргородської, Петрівської та Долинської районних філій обласного центру зайнятості.

Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Актуальні вакансії тут: https://is.gd/LQ66ql та у Telegram «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Є бажання працювати адміністратором? Запрошуємо на навчання

Бажаєте мати престижну та актуальну професію? Пропонуємо вам опанувати спеціальність, яка наразі має попит практично у всіх сферах діяльності – від офісу до найбільшого виробничого підприємства. Це професія «Адміністратор».

Викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 5,5 місяців навчать вас:

 • діловому спілкуванню та етиці на робочому місці;
 • веденню ділової документації;
 • консультуванню відвідувачів з питань наявних послуг тощо.

Зацікавила пропозиція? За деталями звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел.: (0522) 32 13 28 або до найближчого центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у вересні 2022 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.

Є питання сфери зайнятості? Звертайтеся за телефонами, що розміщені тут: https://cutt.ly/hZEr1jN/.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

На Кіровоградщині є робота для медичних сестер та медичних братів

Медичні заклади Кіровоградщини потребують:

 • сестер медичних (братів медичних);
 • сестер медичних операційних (братів медичних операційних);
 • сестер медичних-анестезистів (братів медичних-анастезистів);
 • молодших медичних сестер (молодших медичних братів) (санітарки, санітарки-прибиральниці, санітарки-буфетниці та ін.).

Роботодавці пропонують до 11 тис. грн заробітної плати. Робота є як на повну зайнятість, так і на 0,5 ставки.

Маєте медичну освіту? За більш детальною інформацією звертайтеся до фахівців Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, Знам’янської міськрайонної, Добровеличківської, Голованівської, Бобринецької, Благовіщенської та Вільшанської районних філій обласного центру зайнятості.

Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Актуальні вакансії тут: https://is.gd/LQ66ql та у Telegram «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Від співбесіди до працевлаштування: як отримати позитивне рішення від роботодавця

З метою підготовки до співбесіди та опановування навичок ділового спілкування з роботодавцем, навичок впевненості у власних професійних досягнень, Державна служба зайнятості організовує тренінги «Підготовка до співбесіди з роботодавцем».

Наприклад, фахівці Гайворонській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості запланували такі тренінги упродовж поточного тижня.

Учасників ознайомлять:

 • з видами та етапами підготовки до співбесіди;
 • з орієнтовними варіантами відповідей на запитання роботодавців.

Розкриють:

 • секрети вдалої співбесіди з роботодавцем;
 • як не втрачати самовладання, проявляти стресостійкість та зацікавленість.

Навчать:

 • як підготуватися до співбесіди;
 • як презентувати себе з позитивним настроєм;
 • як підготувати детальну розповідь про свій досвід роботи;
 • як зацікавити роботодавця своєю професійною унікальністю.;
 • як  побороти страх перед співбесідою;
 • як відповідати на нестандартні та незручні питання;
 • як треба одягнутися.

У ході обговорення присутні матимуть можливість розказати про свої пройдені співбесіди, поділитися успіхами та невдачами.

Є бажання відвідати такий захід? Контакти тут: https://cutt.ly/BXcMTzn.

Якщо ви перебуваєте у пошуку роботи, переглянути актуальні пропозиції роботи можна тут: https://is.gd/LQ66ql або у Telegram «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Урядова програма «єРобота»: 11 тисяч українців уже подали заявки

В рамках урядової програми «єРобота» майже 11 тисяч українців подали заявки на отримання грантової допомоги від держави для відкриття чи розширення бізнесу, 1115 заявок вже задоволені.

Урядова програма «єРобота» триває, нові заявки на отримання грантів надходять від підприємців на портал Дія щодня і на сьогодні їх уже майже 11 тисяч. Загалом, переможці різних грантових програм запросили більш ніж 700 млн грн.

Нагадаємо, що Уряд передбачив на цей проект 40 млрд грн, тому закликаємо підприємців і всіх, хто мріє розпочати власну справу, звертатись за грантовою допомогою від держави.

Так, програма «єРобота» спрямована як на активізацію підприємництва, так і на стимулювання створення робочих місць отримувачами грантів. Шляхом реалізації цієї програми Уряд має на меті створити 300 тисяч робочих місць. 

Окрім того, Уряд підготував й інші рішення, що дозволять покращити ситуацію на ринку праці. Зокрема, найближчим часом Верховна Рада має розглянути урядовий законопроект щодо реформування служби зайнятості та сприяння зайнятості населення, у тому числі молоді, і впровадження нових активних програм на ринку праці.

Довідково. Проект «єРобота» включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері.  

Наразі прийом заявок на всі напрямки програми «єРобота» триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.


16.09.2022

Безпечно, швидко та легально: корисна інформація для шукачів роботи

Шукаєте роботу? Безпечно, легально, швидко та зручно?

Обирайте підходящу роботу на офіційному сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості.

На головній сторінці сайту необхідно клікнути віконце «Шукаю роботу». У пошуку зазначити регіон та професію, розмір очікуваної заробітної плати. Виставити фільтр можна і по іншим критеріям, які вас цікавлять.

Актуальні пропозиції роботи тут: https://is.gd/LQ66ql та у Telegram «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.

У базі даних налічуються вакансії з різних галузей, також є вакансії для осіб з інвалідністю та з наданням житла.

Кіровоградський обласний центр зайнятості


16.09.2022

Як поставити кондиціонер в будинку та систему опалення? Навчайтеся на слюсаря-сантехніка

Слюсар-сантехнік: підтримує сприятливий клімат у житлових і виробничих приміщеннях, стежить за справністю водопроводу та каналізації, виконує монтажні роботи щодо налаштування системи опалення та водопостачання.

Бажаєте навчитися це робити професійно?  Маємо для вас пропозицію!

19 вересня 2022 року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розпочинається професійне навчання за професією «Слюсар-сантехнік».

За 5,5 місяців ви навчитеся прокладати, установлювати та обслуговувати зовнішні та внутрішні системи комунікацій тепло-, газо- та водопостачання, кондиціювання у житлових будинках, промислових і громадських будівлях тощо.

Хочете здобути нову спеціальність та стати затребуваним на ринку праці?

Звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. (0522) 32 13 28 або до найближчого центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування.

Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Для зареєстрованих безробітних, у т.ч. й Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.


16.09.2022

Пропонуємо курси підвищення кваліфікації для трактористів: від категорії А1 до D1

Ви тракторист машиніст сільськогосподарського виробництва і вже маєте категорію А1? Є бажання підвищити свою кваліфікацію та отримати категорію D1?

Поспішайте на курси цільового призначення за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва кат.D1», які  розпочнуться 19 вересня 2022 року у Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.  

Звертаємо увагу, що робітники цієї професії завжди затребувані на ринку праці. Керівники агропідприємств готові платити спеціалістам гідну заробітну плату.

Плануєте здобувати нові знання у сфері сільського господарства? Звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за тел. (0522) 32 13 28 або до найближчого центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування.

Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.

Для зареєстрованих безробітних, зокрема Кіровоградщини, професійне навчання здійснюється безоплатно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік навчання за іншими професіями, які можна здобути за сприяння Державної служби зайнятості у вересні 2022 року, тут: https://cutt.ly/FCw1Y4L.


16.09.2022

Чи зобов’язані фізичні особи-підприємці подавати до центрів зайнятості інформацію про вакансії?

Так, зобов’язані.

Нагадаємо, що відповідно до вимог законодавства про зайнятість населення форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» мають подавати до центрів зайнятості юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які в межах трудових відносин використовують працю фізичних осіб, за наявності попиту на робочу силу.

У разі, якщо підприємець не має штатного працівника кадрової служби і обирає спосіб укомплектування вакансій за сприяння Державної служби зайнятості, ним або фахівцем центру зайнятості під час консультацій з роботодавцем заповнюються відомості про вакансію. Відомості є додатком до форми звітності.

Довідково. З 7 липня цього року застосовується нова форма звітності про вакансії № 3-ПН. Все про форму звітності тут https://cutt.ly/mX8EHv8

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

#Електронний_кадровий_клуб#служба_зайнятості #ДСЗ


16.09.2022

Підготуйте резюме, що виділяється! Збільшуйте свої шанси отримати роботу!

«Як створити професійне резюме?» — питання, яке хвилює майже кожного, хто шукає роботу. Ви саме той, у кого це питання наразі актуальне? Пропонуємо допомогу. Завітайте на онлайн-захід під назвою «Резюме в період воєнного часу».

Досвідчені фахівці обласного центру зайнятості та представники ГО «Фонд «Професійний розвиток» нададуть вам відповіді на чимало запитань. Серед них:

- як створити надихаюче вас та роботодавців резюме;

- яких типових помилок допускають кандидати під час складання резюме;

- чи потрібне фото, чи мають бути вказані хобі та інші, здавалося б, необов’язкові складові;

- як ефективно використати резюме під час пошуку роботи;

- чи потрібно складати супровідний/мотиваційний лист і що має бути в ньому.

Вам цікаво? Тож захід відбудеться 20 вересня об 11:00 год у режимі онлайн на платформі Zoom. Всі деталі щодо організації та реєстрації за телефоном    0522 32 28 41.

Ми є й у телеграм-каналі https://t.me/dcz_kir.

Довідково. Заходи для безробітних громадян проводяться Кіровоградським обласним центром зайнятості та громадською організацією «Фонд «Професійний розвиток» у рамках реалізації в області проекту «Платформа соціального згуртування і професійної підтримки». Ця програма орієнтована на сприяння працевлаштуванню, підтримку організації самозайнятості, мікропідприємництва та професійного зростання.