Андрій Райкович: питання виплати зарплат працівникам охорони здоров’я у Кропивницькому буде вирішено

Вівторок, 19 листопада 2019 17:18

Міська рада Кропивницького внесла зміни до бюджету міста на 2019 рік. Підставою для внесення таких змін стали збільшення доходів міського бюджету і виділення додаткової освітньої субвенції.

Як повідомила начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова, на підставі розпорядчих документів Кабінету Міністрів України та обласної державної адміністрації залучені додаткові кошти державних цільових субвенцій, а саме по управлінню освіти очікується збільшення освітньої субвенції на суму 19,0 мільйонів гривень для забезпечення оплати праці педагогічних працівників загальноосвітніх закладів освіти.

За рахунок збільшення доходів бюджету міста передбачається збільшення видатків  управлінню освіти на 5,5 млн грн на поточні та капітальні ремонти систем опалення закладів освіти; та управлінню охорони здоров’я на 13,0 млн грн на заробітну плату, оплату енергоносіїв та забезпечення пільгових рецептів.

- Необхідно відзначити, що на засіданні Уряду у листопаді поточного року вже прийнято рішення щодо розподілу резерву медичної субвенції та доручено облдержадміністраціям у тижневий термін розподілити ці кошти, - підкреслила Любов Бочкова. - На Кіровоградську область передбачено 18,7 млн грн. На даний час готується розпорядження голови облдержадміністрації, де бюджету міста Кропивницького будуть передбачені додаткові кошти медичної субвенції орієнтовно в сумі 12,3 млн грн, з них на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 2,4 млн грн, лікування хворих методом гемодіалізу – 2,0 млн грн. та на  заробітну плату медичним працівникам закладів міста – 7,9 млн грн.

А це означає, що гроші на заробітну плату працівникам освіти і охорони здоров’я у Кропивницькому є. У той же час, міський голова Кропивницького Андрій Райкович порадив не спекулювати на питаннях  великої заборгованості зарплат лікарям.

- Питання про виплату заробітних плат медикам ми вирішуємо, - наголосив Андрій Райкович. – Держава виконує взяті на себе зобов’язання.  Ми, у свою чергу, готові при необхідності підставити Уряду плече. Тому питання виплати зарплатні буде повністю закрите.

Відповідно до прийнятого рішення, головному управлінню житлово-комунального господарства додатково виділено 30,6 млн грн, з яких на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду буде використано 11,9 млн грн, на фінансову підтримку комунальних підприємств – 12,8 млн грн. та на організацію благоустрою – 6,2 млн грн..

Бюджет управління капітального будівництва  зросте на 9,0 млн грн, з них на реконструкцію будівлі для створення і функціонування ЦНАПу у форматі «Прозорий офіс» – 10,0 млн грн..

Управлінню молоді і спорту отримає додатково 127,4 тис. грн на реконструкцію будівлі міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Мешканці міста зможуть отримати більше матеріальних допомог на дорого вартісне лікування. На такі допомоги за зверненнями депутатів міської ради та за пропозиціями міського голови передбачено додатково 1,2 млн грн.

У той же час, за зверненнями Подільської та Фортечної районних у місті рад на оплату праці працівникам управлінь соціального захисту населення буде збільшено субвенцію районним у місті радам з бюджету міста на суму  1,9 млн грн.

Усі новини