Андрій Райкович: у Кропивницькому значно зросло фінансування соціальної сфери

Четвер, 2 грудня 2021 17:59

Соціальний захист став однією з головних тем під час щорічного звіту міського голови Андрія Райковича перед громадою за результатами діяльності  у 2021 році і  розпочав її очільник міста  із аналізу роботи реорганізованого профільного управління, що перетворилося на повноцінний департамент соціальної політики.

-  Щоб якісно і вчасно відповідати викликам часу, витримувати соціальні стандарти, ми вперше створили департамент соціальної політики, об'єднавши усі управління соцзахисту, відповідні служби і терцентри.

Міський голова наголосив, що у поточному році значно збільшилася фінансова складова на обслуговування соціальної сфери: виплати учасникам бойових дій, учасникам АТО, чорнобильцям, родинам загиблих, ветеранам війни, людям, дітям з інвалідністю.  Це дало можливість посилити певні напрямки медичної допомоги, у тому числі і  соціального патронату - обслуговування безхатченків, дітей-сиріт, людей, які потерпають від насилля у сім'ї.

Значні кошти у 2021 році  були спрямовані на виплату  грошової допомоги:

1214 містянам - 2,7 млн грн;

512 учасникам АТО, ООС, членам сімей загиблих (2,1 млн грн);

65 сім'ям загиблих (померлих) та зниклих безвісти учасників АТО, ООС (262 тис. грн);

48 дітям загиблих (померлих) та зниклих безвісти учасників АТО, ООС (1,2 млн грн);

120 учасникам бойових дій та 6 членам сімей військовослужбовців, які загинули в Республіці Афганістан (150 тис. грн);

8 громадянам міста, яким виповнилося 100 і більше років (16 тис. грн);

105 учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, жертвам нацистських переслідувань (105 тис. грн);

12 особам, з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій (18 тис. грн);

16 Почесним громадянам (довічні пансіони – 528 тис. грн);

1389 особам, з них 225 вдовам (вдівцям) померлих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та 116 ліквідаторам (1,2 млн грн).

- Вважаю, що у нас досвідчені, відповідальні керівники профільного департаменту, - відзначив міський голова. -  Вже є суттєві кроки по нових напрямках роботи. Ми створили шелтер та мобільну бригаду, яка професійно реагуватиме  на випадки насилля в родинах. Ми ремонтуємо і приводимо до стандартів відповідні приміщення. У нас покращилась кількісно і якісно лінійка соціального транспорту - працює новий соціальний мінівен.

Комфортні “соціальні таксі” обслуговують не лише людей з інвалідністю. Зараз, під час виїзної вакцинації, до мобільного пункту у громадському транспорті вони доставляють пенсіонерів, які живуть на околицях міста.

До слова, послугами "соціального таксі" у поточному році  скористалися 1700 осіб з інвалідністю. Діток із особливими потребами щодня до центру реабілітації підвозить теплий, комфортний автобус. І заклад цей ми крок за кроком також вдосконалюємо.

Виділив міський голова і проєктну діяльність департаменту, адже залучення інвестицій — це той напрям, що має бути посилений  в роботі виконавчих органів, на цьому Андрій Райкович наголошує постійно.

Соціальний кластер - в центрі уваги численних європейських грантових організацій. Уряд також спрямовує фінансовий ресурс для розвитку подібних структур, тому у Департаменту широке поле проєктної діяльності. Необхідно залучати гранти і розбудовувати, створювати нові, сучасні соціальні локації.

До співпраці і партнерства закликам очільник міста і громадські організації, благодійні фонди та соціально налаштований бізнес: “Це для людей, для дітей, для тих категорій містян, які потребують пільг, опіки і допомоги”, - наголосив Андрій Райкович

Усі новини