Андрій Табалов: у питанні приєднання селища Нового до Кропивницького необхідно відстоювати інтереси його мешканців

П'ятниця, 1 березня 2019 13:34

Приєднання громади селища Нового до міста Кропивницький обговорюється вже не перший рік, але останнім часом це питання зрушилося з мертвої точки, сильнішими стали центробіжні сили у бік об’єднання, тому обговорити перспективи цього процесу в студію програми “Тема дня” телеканалу «Кропивницький» запросили секретаря міської ради Андрія Табалова.

Питання об’єднання громад порушується не вперше, але, на жаль, справа не завершилася позитивним рішенням, відзначив очільник депутатського корпусу.

- Питання не вперше порушується і не лише за цієї каденції, але тоді мова йшла про об’єднання, і у час, коли як місто, так і селище повинні були піти на вибори, - зауважив Андрій Табалов. - Тому був прийнятий відповідний закон про те, що невеликі територіальні одиниці не обов’язково повинні приєднуватися через вибори, а можуть просто селищною радою прийняти рішення розпустити депутатський корпус і приєднатись до міста.

Тобто, згідно з новим законодавством, Кропивницький достатньо велике місто, щоб приєднати селище Нове як територіальну одиницю. Для цього новенські депутати мають прийняти рішення на своїй сесії. Але тоді постає питання, у якому статусі буде приєднано селище. Андрій Табалов розглядає варіант статусу районної адміністративної одиниці.

- Один із варіантів, у якому статусі може бути приєднане селище - це районна адміністративна одиниця: має свою адміністрацію, але не має депутатського корпусу, - запропонував секретар міської ради. - Найперше, про кого треба подумати у такій ситуації - це новенці. Мою думку підтримує і міський голова Андрій Райкович, що жителі селища Нового - це кропивничани.

На підтвердження своїх слів Андрій Табалов навів приклад того, що міська влада робить, щоб новенці почували себе комфортно: закуплено нові великогабаритні автобуси, вкладені значні кошти у нову сучасну котельню, дофінансуються дошкільні навчальні заклади. Посадовець відзначив, що селищна рада не в змозі самостійно профінансувати соціальну сферу та інфраструктуру селища Нового. Селищний голова постійно звертається за допомогою до міської влади для фінансування закладів соціальної сфери. Але у міста зайвих коштів немає, а жителі селища заслуговують на комфортне життя. Секретар міської ради додав, що коли селище Нове стане частиною обласного центру, міська рада затвердить дотаційний бюджет, у який закладуть усе необхідне фінансування.

- По факту, селище Нове - це Кропивницький, а по закону — ні, - наголосив Андрій Табалов. - Тому ми нарешті повинні врегулювати це питання. Селище повинно стати частиною міста і крапка. Поспілкувавшись із деякими депутатами селищної ради, я побачив бажання рухатись назустріч приєднанню до міста. Про переваги цього кроку треба розповісти громаді селища, і якщо буде добра воля новенських депутатів, протягом року можемо провести процедуру приєднання.

Усі новини