Бюджет Кропивницького 2021 року не має розширених соціальних можливостей, але фінансово забезпечує взяті міською владою зобов’язання

Середа, 3 лютого 2021 11:22

Кропивницька міська рада  затвердила програми соціальної підтримки мешканців міста: Комплексну програму  підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил в східних областях України та членів їхніх сімей на 2017 – 2022 роки і Програму соціального захисту та соціальної підтримки окремих категорій населення міста на 2017 – 2022 роки. Відповідне рішення депутати прийняли на засіданні другої сесії міської ради у вівторок, 02 лютого.

За інформацією начальниці управління соціальної підтримки населення міської ради Юлії Вовк, бюджет першої програми на 2021 рік становить 15,921 мільйона гривень. Кошти будуть використані для надання одноразових матеріальних допомог постраждалим учасникам Революції Гідності, російсько-української війни, сім’ям загиблих, військовополонених та зниклих безвісти учасників АТО, ООС, щомісячної допомоги таким родинам для вирішення соціально-побутових питань і дітям загиблих та зниклих безвісти воїнів. Крім того, члени сімей загиблих воїнів отримуватимуть фінансову підтримку на встановлення пам’ятників та відшкодування додаткових витрат на поховання. До Програми включено заходи з безкоштовного оздоровлення дітей учасників АТО, ООС, забезпечення їх одноразовим харчуванням у закладах загальної середньої освіти міста і триразовим – в закладах дошкільної освіти.

Широкий спектр медичної допомоги отримають учасники бойових дій в АТО, ООС,  члени їхніх сімей, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їхніх родин і сім’ї загиблих учасників АТО, ООС. Їх забезпечать продуктами харчування, лікарськими засобами та виробами медичного призначення у разі стаціонарного лікування та безоплатним відпуском ліків за рецептами під час амбулаторного лікування.

- Передбачається проведення щорічного медичного обстеження і диспансеризації цих категорій  містян, надання акушерської та гінекологічної допомоги. На це закладені кошти у сумі близько 600 тисяч гривень, - відзначила Юлія Вовк. – Ще 350 тисяч гривень планується використати на забезпечення безкоштовного зубопротезування, у тому числі із застосування дорогоцінних металів, та лікування стоматологічних захворювань у перелічених категорій громадян.

Програма соціального захисту та соціальної підтримки окремих категорій населення міста має на 2021 рік кошторис у сумі 30,577 мільйонів гривень. За цією програмою одноразову адресну грошову допомогу зможуть отримати мешканці міста, які опинилися у складних життєвих обставинах. Заходи програми передбачають також звільнення на 50% від абонентської плати за користування телефонами осіб з інвалідністю І та ІІ груп по зору, надання одноразової грошової допомоги особам з інвалідністю по зору та членам сімей військовослужбовців, які загинули в Республіці Афганістан, фінансову підтримку громадських об’єднань, забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю територіальними центрами соціального обслуговування Подільського і Фортечного району Кропивницького, надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю комунальним закладом “Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної ради тощо.

Перед початком сесійного засідання до депутатів звернулася представник громадськості, яка від імені мешканців Старої Балашівки, що постраждали восени минулого року від буревію, з пропозицією включити до Програми соціального захисту та соціальної підтримки окремих категорій населення міста додатково 4 мільйона гривень на виплату їм матеріальної допомоги. Серед пропозицій де віднайти додаткові кошти на таку допомогу, вона запропонувала використати, наприклад, кошти на зубопротезування і стоматологічну допомогу та надання акушерської і гінекологічної допомоги учасникам та учасницям АТО і ООС. З пропозицією відкласти розгляд програми до вирішення питання віднайдення в бюджеті хоча б одного мільйона гривень виступила депутатка Олександра Ткаченко.

Роз’яснюючи ситуацію з виплатою матеріальної допомоги власникам зруйнованих смерчем будинків, Юлія Вовк звернула увагу громадськості та депутатів, що міська влада вчасно відреагувала  на проблеми мешканців Балашівки і Лелеківки. Оперативно був розроблений порядок надання матеріальної допомоги постраждалим від стихійного лиха і надана  можлива підтримка.

- Сьогодні програмою соціального захисту та соціальної підтримки окремих категорій населення міста передбачені кошти для надання матеріальної допомоги громадянам, що потрапили у складні життєві обставини, - наголосила начальниця управління. – Ми пропонуємо внести зміни до Положення про надання одноразової допомоги і включити туди також випадки, коли люди потребують матеріальної підтримки для ліквідації наслідків стихійного лиха.

Депутати Олександр Цертій і Анна Ніжнікова  внесли пропозицію підтримати поданий проект рішення, але управлінню соціального захисту опрацювати можливість виділення допомоги громадянам і внести зміни до Програми на наступних сесійних засіданнях.

Міський бюджет не має можливості 100% компенсувати громадянам  шкоду, пояснив громадянам міський голова Андрій Райкович.

- Ми могли матеріально підтримати людей і ми це зробили разом, - звернув увагу очільник міста. – Багато небайдужих містян були 17 жовтня та в наступні дні в зоні лиха  і фінансово і власними руками допомагали постраждалим. Паралельно ми у різний спосіб зверталися до Кабінету Міністрів України. Зараз, після виступу представників громадськості, ми підготуємо ще одне звернення і направимо його від депутатського корпусу вже нової каденції. Запропонуємо державі долучитися до компенсаційних заходів. 22 мільйони гривень – така вартість відновлювальних робіт за результатами обстеження домоволодінь спеціально створеною експертною комісією, до якої входили фахівці проєктних інститутів. Міський бюджет 2021 року можна переглядати, але ми маємо розуміти, що у поточному році - це не бюджет розширених соціальних можливостей. Нам необхідно забезпечити фінансування захищених статей бюджету, підкріпити фінансово взяті на себе соціальні гарантії, такі, як пільгове харчування школярів, забезпечення безкоштовного проїзду в громадському транспорті тощо.

Повернутися до розгляду питання додаткової матеріальної підтримки постраждалих від стихії можна буде після аналізу виконання міського бюджету у І кварталі, зазначив міський голова. Тоді з’явиться юридична можливість коригувати бюджет у разі перевиконання його дохідної частини.

 

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17