Член міської топонімічної комісії пояснює: чому під час війни перейменування вулиць Кропивницького на часі

Середа, 9 листопада 2022 17:57

Кропивницький наполегливо звільняє свою територію від російських і комуністичних топонімів. Розібратися містянам з питаннями чи на часі перейменування, чи коштуватиме це щось кропивничанам, на честь кого присвоюються нові імена міським вулицям допоможе серія подкастів, створених інформаційним порталом «Гречка».

У першому подкасті «Перейменовано у Кропивницькому» історик та член міської топонімічної комісії Борис Шевченко доводить, що назви вулиць важливі і чому треба віддалятись від російського культурного простору просто зараз. Він також спростовує міф, що нові назви вулиць б'ють по кишені містян.

 - Зараз ті, хто працюють над формуванням історичної пам’яті говорять про те, що повномасштабна агресія росії багато в чому була спровокована тим, що у країна тривалий час належала до спільного культурного простору, - відзначив Борис Шевченко. - До 2013 іноземці часто побувавши в Києві сприймали нас як частину росії, чуючи російську мову, бачивши пам’ятники російським діячам, гуляючи вулицями названими на честь росіян. Тобто вони просто не відділяли Україну від росії. На це власне і була ставка путіна: що західне суспільство не виокремлює Україну як окрему країну.

Історик  переконує, що топонімічний простір необхідно наситити маркерами української культури перш за все для молодого покоління.

Подкасти можна слухати на інформаційному порталі «Гречка» (https://gre4ka.info/suspilstvo/71583-pereimenovano-u-kropyvnytskomu-zapuskaiemo-podkast-pro-zminy-nazv-vulyts ) або на платформі Anchor  (https://anchor.fm/0561/episodes/ep-e1ppush)

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21