Держспецзв’язку інформує: як вберегтися від витоку персональних даних

Вівторок, 21 червня 2022 12:06

Держспецзв’язку продовжує інформувати українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом тощо.

При встановленні на смартфон, більшість додатків просять доступ до даних у телефоні. Наприклад, до камери або контактів. Чи безпечно надавати такі дозволи? Як перевірити, до яких даних у смартфоні мають доступи вже встановлені програми і заборонити їх?

В службі зазначають, що більшість користувачів не звертають уваги на те, які дозволи на доступ до їхніх даних вимагають встановлювані застосунки. Це може призвести до витоку персональних даних користувача.

Запит на дозвіл має відповідати функціоналу програми. Наприклад, застосунок із географічними картами може попросити дозволу до даних геолокації. А от якщо програма просить ще й доступи до галереї, контактів, право вносити зміни на смартфоні тощо, це вже має викликати підозру.

Слід акцентувати увагу на тому, чи дійсно додатку для роботи потрібен той чи інший доступ. Якщо маєте сумніви – краще відмовитись від його встановлення і пошукати аналог.

Кількість запитуваних дозволів. Шкідливі програми часто надсилають запит на отримання великої кількості дозволів. Це дає їм можливість збирати багато особистої інформації про користувача. Не встановлюйте таких застосунків і не надавайте дозволів.

Більше інформації – на https://bit.ly/3xCmQDD

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17