Гемодіалізний центр у Кропивницькому розширив перелік медичних процедур

Середа, 26 грудня 2018 15:33

Сьогодні, 26 грудня, начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук проінспектувала роботу гемодіалізного центру, що розташований на базі міської лікарні №2 імені Святої Анни.

За словами Оксани Макарук, сьогодні у Центрі обліковуються 43 пацієнти, а щодня процедуру гемодіалізу проходять 22 особи. Керівник управління охорони здоров’я також звернула увагу, що від грудня перелік  медичних послуг у Центрі розширився: гемодіаліз доповнився додатковими процедурами -  плазмоферезом та гемосорбцією.

- Такі процедури необхідно проводити при аутоімунних захворюваннях, при значних інтоксикаціях, алергічних захворюваннях, при псоріазі і ревматоідному артриті, - зазначила Оксана Макарук. - Якщо гемодіалізний апарат виводить сечовину, креатинин та електроліти, то нова система очищує кров від певних токсинів та алергенів. Вона також може використовуватися при гострих отруєннях лікарськими засобами в реанімації, алкогольній інтоксикації. Незамінна річ для лікарів-інфекціоністів.

У відділенні гемодіалізу повідомили, що протягом місяця сорбціонною процедурою вже скористалися 15 осіб. І хоча апарат входить в табельне оснащення гемодіалізного центру, але направлення на проходження очисної процедури пацієнти можуть отримати і в  поліклініках обласного центру.

Усі новини