Хорові колективи кропивницької музичної школи №2 здобули блискучі перемоги на престижних фестивалях у Франції і Польщі

Вівторок, 14 травня 2019 20:12

Травень у музичному житті Кропивницького пройшов під знаком феєричного виступу двох хорових колективів дитячої музичної школи №2 імені Юлія Мейтуса на престижних мистецьких фестивалях у Франції та Польщі.

Ансамбль старших учнів «Согласіє» святкував блискучу перемогу в Парижі в творчому конкурсі "ETOILES DE PARIS" – «Зірки Парижа», а хор учнів молодших класів «Веселка» полонив серця глядачів і журі фестивалю «"Samozvity"  у Перемишлі.

Поділитися радістю своєї  перемоги з усіма кропивничанами та розповісти про секрети успіху до міської ради на прес-конференцію завітали начальник управління культури та туризму Анна Назарець, заступник директора музичної школи №2  Олена Приданчук, керівники ансамблів  Наталія Корсунова – Трибіненко і Софія Антонова та юні хористи.

- Виступ «Согласія» на сцені столиці Франції був надзвичайно успішним. Наших вихованців приймали тепло, зустрічали щирими оваціями, а члени журі з інших країн постійно задавалися питанням:- «Де ви берете таких талановитих дітей? Як вам вдається їх так підготувати?», - відзначила  Анна Назарець.

За словами начальника управління культури та туризму, про подібний успіх можна було б лише мріяти, якби не активна підтримка мистецьких закладів з боку міського голови і депутатського корпусу.

- Вперше впродовж трьох років з міського бюджету ми мали можливість профінансувати участь наших талановитих дітей у міжнародних конкурсах, - підкреслила Анна Назарець. – Минулого року ми виділили 250 тисяч гривень на поїздку до Польщі, де «Согласіє» вирізнялося  високою майстерністю і надзвичайною складністю репертуару. Колектив запросили взяти участь у фестивалі «Зірки Парижу» і ми забезпечили таку можливість, профінансувавши цьогоріч їхню поїздку з бюджету на суму 400 тисяч гривень. Крім того, впродовж трьох років міська рада сплачувала за участь у знакових мистецьких фестивалях у Києві по 100 тисяч гривень. Це суттєва підтримка для розвитку талановитих дітей у Кропивницькому і я надзвичайно вдячна, як міському голові, так і депутатам міської ради за розуміння необхідності і важливості участі наших співаків і музикантів у конкурсах найвищого рівня.

Результат виступу  хору «Согласіє», його солістів – скрипаля Олександра Кушнарьова, піаніста Олексія Бондаря, вокалісток  Вероніки Габелко, Дарії Голубовської, Юлії Кривенко, вокального дуету ''Віва" і камерного тріо ''Віола' вражає. У їхньому активі п’ять перших, три других та одне третє місце, які були здобуті у надзвичайно складній боротьбі де суперниками виступали у тому числі вже професійні митці. А тріо «Віола» отримали ще і  спеціальний приз журі. Гра  скрипалів – вихованців музичної школи №2 наскільки вразила членів журі, що від них дітям надійшла пропозиція продовжити  навчання і опановувати секрети музичної освіти за кордоном.

- Конкурс у Парижі  тривав із 06 по 09 травня, - поділилася своїми спогадами керівник  хору “Согласіє” Наталья Корсунова-Трибіненко. -  Ми виступали на сцені одного із театрів Парижу.  Несподіванкою виявилося, що жереб звів нас на одному майданчику з професійним дорослим хором із Миколаєва. Це, звичайно спочатку вплинуло на настрій дітей, але вони змогли зібратися, продемонструвати свої найкращі якості і, врешті-решт, вибороти на фестивалі перше місце.

Безумовно, участь у таких міжнародних  фестивалях, як «Зірки Парижу» дозволяє обдарованим творчим колективам та індивідуальним виконавцям продемонструвати власний мистецький потенціал. Фестивальна ж атмосфера на сцені і за її лаштунками сприяє зміцненню дружніх зв'язків. А взаємне спілкування з професійними майстрами і кваліфікованими вокалістами, хористами, диригентами, композиторами, музикантами, хореографами допомагає яскравіше розкрити свої таланти і  вміння.

 - Ми залишились у захваті від Парижу, його творчої атмосфери, його пам’яток, архітектури і я до цього часу не можу відійти від вражень від  нашої поїздки. Мене переповнюють емоції і спогади, - згадує учасниця хору, солістка Вероніка Габелко. – Хвилювання, безумовно мало місце, але ми з ним справилися. Приємно, що наш хор став дорослішим і ми маємо таку можливість гідно репрезентувати своє місто і свою країну на творчому конкурсі такого високого рівня. Можна сказати, що фестивалі загартовують нас  і роблять цілеспрямованішими.

Найбільші ж емоції вирували  серед найменших «мейтусят» - учасників хору молодших класів музичної школи №2 ім. Ю. Мейтуса “Веселка”, які пробували свої сили у ІІІ-му Міжнародному мистецькому конкурсі “Samozvity” у Перемишлі. Для дітей все було вперше: далека поїздка, творче збудження, серйозна конкуренція, адже фестиваль був багатожанровим і в ньому брали участь, як юні артисти, так  визнані майстри сцени, які вже мають заслужений авторитет у світі музики.

- Коли я побачила, якою у нас буде конкуренція, то трошки навіть зніяковіла, адже «Веселка» - це хор молодших класів. Тут діткам від восьми до одинадцяти років. Для них усе вперше, - зауважила керівник хору Софія Антонова. -  Але, виявляється, наші діти можуть бути дорослими, коли це необхідно. Вони зібралися і з усією дитячою сміливістю дали справжній бій дорослим конкурсантам. Вони співали так, що їх виступ не міг пройти повз увагу журі, це було б не справедливо. Тож із тисячі учасників наш хор відібрали для виступу у гала-концерті  переможців серед всього восьми його фіналістів. Можете уявити, яку радість викликала серед дітей ця звістка, яка надійшла нам пізно увечері вже в готелі.

Хористів - переможців потужно підтримали і найменші солісти – інструментальники: першими стали Олексій Кравченко, Софія Боднарчук, Олександра Шваюк, Марія Тараненко та Владислав Бойко. Срібними лауреатами поважне журі назвало Максима Полтавчука, Єгора Кравченка, Дашу Листюк, а третє місце в активі  Ірини Трегубенко. Більш, ніж переконлива перемога «Веселки»!

В основу цієї перемоги були закладені  висока складність музичних  творів англійською мовою та латиною і найкращі якості улюбленого керівника хору, переконані його учасниці Софія Боднарчук і Світлана Якуніна.

Керівники і «Согласія», і «Веселки» мають амбітні плани вже на найближче майбутнє. Старші хористи мають намір підкорити Відень, а молодші теж активно готуються, але не поспішають розкривати свої карти.

- Ми маємо бажання і докладемо всі необхідні сили та уміння, щоб зробити наступний крок у своєму розвитку і становленні, але яким він буде – багато в чому залежить від фінансової підтримки «Веселки», - звернула увагу Софія Антонова.

Така підтримка з боку міської влади обов’язково буде продовжуватися, - запевнила керівників, педагогів і учнів музичної школи Анна Назарець.

- Результати ваших виступів на міжнародних фестивалях - це справжня велика перемога кропивницької школи музики! Ще раз переконуюсь, що в нашому місті ростуть найкращі, найталановитіші діти! Пишаємось ними! – наголосила Анна Назарець. -  Цьогорічний бюджет міста напружений, але ми будемо робити все можливе, щоб і надалі вишукувати необхідні кошти і допомагати нашим творчим хлопцям та дівчатам підкорювати нові творчі вершини!

Усі новини