Кропивничани хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Субота, 22 червня 2019 12:44

Покладанням квітів до пам’ятних знаків на Меморіальному комплексі “Фортечні вали” відзначили кропивничани День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

В урочистостях на Фортечних валах взяли участь ветерани Другої світової, військовослужбовці Збройних Сил України, студентство, учні, громадськість обласного центру, представники обласної та міської влади. Разом із сивочолими ветеранами квіти до Вічного вогню поклали міський голова Андрій Райкович і його заступники Олександр Мосін, Андрій Паливода та Наталія Дзюба.

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів людей. У цей день, 78 років тому, зійшлися у жорстокому двобої Німеччина і Радянський Союз, найжахливіша війна в історії людства отримала новий виток свого розвитку і забрала життя кожного п'ятого українця.

У жертовному горнилі Другої світової згоріли мільйони мужніх, хоробрих, відчайдушних воїнів, які крізь біль і сльози, холод і голод пройшли важкий кривавий шлях війни.

Чим менше залишається живими свідків тих боїв, тим більшою є наша всенародна шана тим, хто вижив в цій війні і світлою залишається пам’ять про тих, хто загинув. Вони були, є і будуть з нами, в наших серцях, бо вони – наші діди і батьки.

Щороку 22 червня о 10.00 годині Україна завмирає у загальнонаціональній хвилині пам’яті за загиблими у Другій світовій війні. І сьогодні учасники урочистостей схилили голови перед священною пам'яттю загиблих, згадали усіх, кому не судилося пережити Другу світову війну, хто похований у братських могилах по всіх світах, хто загинув у нацистських катівнях, гестапівських таборах і сталінських ГУЛАГах, хто віддав свої життя, захищаючи право українців жити у незалежній державі, зупиняючи російську агресію на сході України у сьогоднішній час.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука нашої перемоги і сьогодні.

Слава Україні! Слава Героям!

Усі новини

УВАГА! КОНКУРС!
П'ятниця, 3 липня 2020 15:12