Кропивничани відзначають 30-ту річницю незалежності України

Вівторок, 24 серпня 2021 13:06

Сьогодні, 24-го серпня, вся Україна відзначає знакове свято — 30-ту річницю своєї незалежності.

Від самого ранку у центрі Кропивницького замайоріли символічні жовто-блакитні квіти - це так прикрашена площа перед міською радою зустрічала гостей та учасників головних урочистостей: “Гарт української незалежності” :  кропивничан, очільників міста та області, депутатів місцевих рад, лідерів громадських організацій, волонтерів, ветеранів АТО/ООС, трудові, творчі, освітянські колективи.

Взагалі вся площа, яка сьогодні буда по-особливому велелюдна,  оповита символічною атрибутикою та айдентикою  - тут і вишивані рушник із Гімном України, карта України з орнаментами усіх територій, 25 орнаментальних стрічок, портрет Тараса Шевченка і завершальна композиція – автентична килимова доріжка, виткана школярами НВО №6.

Першим містян зі святом привітав міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

- Сьогодні, без перебільшення, знаменний день в житті нашої держави! Ми вклоняємося  пам’яті великих українців, які виборювали упродовж століть нашу волю та незалежність. Ніщо в житті не здобувається так важко, як свобода і мир, - розпочав своє вітальне слово міський голова.

- Зараз тут, у Кропивницькому, в серці України, в центрі нашого славного степового краю, ми святкуємо  30-ту річницю нашої незалежності. В історичному вимірі це не так багато, але за 30 років історія держави наповнилася великими іменами та здобутками, великою мрією жити в мирі. З  повагою ми згадуємо і вшановуємо ветеранів праці, які створили фундамент нашої економіки . Сьогодні на Сході кращі сини і доньки бережуть Україну, нашу волю і незалежність, і з не меншою повагою та вдячністю ми згадуємо і про них, - наголошує очільник міста.

- Подивіться, наша площа обрамлена яскравими роботами кропивничан. Молодь вишила символи України, прекрасні твори, які прикрашають багато творчих майданчиків в місті. Тут є рушник із вишитим  гімном України, із одвічними, надзвичайно мудрими словами: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу». Наше щастя, що ми об'єднані прагненнями бути вільними і незалежними, ми хочемо, щоб наша країна динамічно розвивалася і мала потужну економіку, і ми досягнемо іще більших результатів, коли в Україні утвердиться мир. Слава великому українському народові, слава Україні!

З нагоди Дня Незалежності України кращі з кращих кропивничан, які сумлінно трудяться задля розквіту рідного міста, хоробро відстоюють свободу і незалежність рідної землі, лідерів громадських, волонтерських організацій, ветеранів, учасників АТО/ООС удостоєно головних відзнак  міста. Нагороди вручили міський голова Андрій Райкович разом із секретарем міської ради Олегом Колюкою.

Відзнакою Кропивницької міської ради та виконавчого комітету „За заслуги” ІІ ступеня нагороджено Вікторію Шелабокову, завідуючу відділом вокально-хорових дисциплін Музичної школи № 2 ім. Ю.С.Мейтуса”.

Почесної грамоти Кропивницької міської ради та виконавчого комітету удостоєні:  Валерій Андрійченко, заступник директора з військово-патріотичного виховання, вчитель історії „Ліцею Сокіл”;  Любов Горбенко, соціальний працівник територіального центру соціального обслуговування Фортечного району;  Володимир Дудко,  майор, учасник бойових дій;  Ольга Заворітня, тренер-викладач дитячо-юнацької спортивної школи № 1; Надія Тихонович, голова Кропивницького міського Товариства політичних в’язнів і репресованих; Тетяна Шевченко, кравець „Швейної фабрики „Зорянка”.

Грамотою Кропивницької міської ради та виконавчого комітету нагороджено Сергія Марущака, головного дизайнера підприємства „Антураж А”.

Подяки Кропивницької міської ради та виконавчого комітету оголошено: волонтеру Василю Яременку; колективу громадської ініціативи „Армія SOS Кропивницький” (керівник - Червона Оксана Володимирівна); колективу громадської організації „Кіровоградська обласна „Громадська варта” (керівник - Касьянова Вікторія Вікторівна); колективу громадської організації „Єдина родина Кропивниччини” (керівник - Степанок Олена Валентинівна); колективу громадської організації „Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького” (керівник - Колпак Інеса Леонідівна); колективу громадської ініціативи „Разом ми сила” (керівник - Сила Тетяна Олександрівна);

Разом з тим, іменні годинники від міського голови  отримали  волонтер Юрій Перстинчик та тренер-викладач дитячо-юнацької спортивної школи № 1 Сергій Шевченко.

Обласні відзнаки вручили голова Кіровоградської облдержадміністрації Марія Чорна та голова обласної ради Сергій Шульга.

П'ять років тому, на честь 25-ої річниці української незалежності у  Кропивницькому стартувала масштабна акція «Вишивана Україна». Школярі, громада міста, талановиті вишивальниці упродовж 5-ти років до Дня незалежності дивували містян неймовірним рушником, на якому український Славень; Заповітом  Великого Кобзаря; орнаментальними стрічками і вишитою картою усіх областей України.  А сьогодні, у день 30-ої річниці незалежності, цей творчий марафон завершився - юні гуртківці центру естетичного виховання «Натхнення»  НВО №6 на чолі з Валентиною Добровольською презентували свою творчу роботу «Історія  Кіровоградщини в орнаментах ткацтва», це килим довжиною 3 метри із 30-ма смугастими переходами, що символізують 30 років становлення сучасної української незалежності.   Андрія Райкович разом із очільниками області зняли килим із верстата, тим самим ознаменувавши завершення марафону «Вишивана Україна».

Також в рамках урочистостей біля міської ради, Андрій Райкович разом із Марією Чорною та Сергієм Шульгою взяли участь у  спецпогашенні конверту з оригінальною маркою на честь 30-ї річниці незалежності України.

Святкового настрою своїми виступами додавали народний хореографічний ансамбль «Світанок», Муніципальний молодіжний жіночий  хор «Сріблясті голоси», ансамбль народної музики «Степограй», Міського професійного духового оркестру, та солісти Олександр Безай і Оксана Константінова.

Усі новини