Кропивницька міська рада готує угоди на надання мешканцям сусідніх громад освітніх і медичних послуг

П'ятниця, 28 січня 2022 16:03

Сьогодні, 28 січня, під головуванням депутатки Кропивницької міської ради Наталі Чередніченко відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, соціальної політики, культури та спорту. Участь у роботі комісії взяв секретар міської ради Олег Колюка.

На порядку денному засідання комісії стояло вісім питань, сім із них члени комісії погодили, інформацію по восьмому: звіт роботи комісії за минулий рік — взяли до відома.

Зокрема, профільна депутатська комісія погодила проєкт рішення про співпрацю із сусідніми до обласного центру територіальними громадами щодо міжбюджетних трансфертів у сфері надання послуг з освіти, культури, спорту для дітей дошкільного та шкільного віку, які не проживають на території Кропивницької територіальної громади.

- Бюджетний кодекс передбачає укладання угод про міжбюджетні трансферти між громадами на надання відповідних послуг. І зараз ми говоримо про добровільне укладання таких угод, -  прокоментував позицію міської влади  Олег Колюка.

Ні для кого не секрет, що з прилеглих до Кропивницького територіальних громад багато дітей навчаються в міських школах і позашкільних навчальних закладах, і лікуватися люди приїздять в обласний центр.  Видатки при цьому лягають на плечі міського бюджету, але логічно було б, якби фінансування цих послуг йшло від громад, де вони зареєстровані і проживають. Робота у цьому напрямку на рівні міської ради якраз і розпочалася.

Погодила комісія проєкти рішень сесії щодо змін регламенту Кропивницької міської ради, та про затвердження перспективного плану її роботи на 2022 рік.    

Депутати схвалили також низку проєктів рішень, пов’язаних із перейменуванням окремих навчальних закладів міста — це формальна процедура, статути закладів не змінюватимуться.

Під час засідання йшлося і про визначення замовника реконструкції стадіону «Юність». Стадіон потрапив до переліку об'єктів президентської програми «Велике будівництво», відтак, його реконструкцією займатиметься обласна влада, а місту, своєю чергою, необхідно передати вже розроблену проєктно-кошторисну документацію.

Усі новини