Кропивницький – фестивальне місто: унікальний «Гопак-фест» збиратиме хореографічні колективи з усієї України

Четвер, 28 січня 2021 12:38

Кропивницький підтверджує статус фестивального міста і до 30-тиріччя Незалежності України збиратиме учасників унікального хореографічного фестивалю  «Гопак-фест».

Новиною про розвиток фестивального руху поділилася сьогодні, 28 січня, начальниця управління культури і туризму міської ради Анна Назарець в рамках традиційного «Стратегічного діалогу» з міським головою Андрієм Райковичем з питань розвитку території обласного центру.

Заступник міського голови Сергій Колодяжний разом  Анною Назарець представили очільнику міста  ключові напрямки програми «Культурне місто».

За інформацією Анни Назарець, навіть в жорстких умовах 2020-го року, коли світ накрила пандемія коронавірусу і  на території України ввели тотальний карантин, місту вдалося зберегти всю «культурну» мережу: продовжують працювати 6 шкіл естетичного виховання, 4 музичні школи, 20 бібліотек, 3 музеї, художня школа, школа мистецтв та культурно-дозвіллєвий центр. І питань про скорочення закладів культури не стоїть на порядку денному.

- Навпаки, ми хочемо розвивати міський культурний простір, - наголосила Анна Назарець. – В обласному центрі немає  власного Палацу культури, тому ми плануємо відкрити міський мюзикхол, який вирішить питання концертно-фестивального життя міста. Ми зможемо реалізувати амбітні Всеукраїнські проєкти, проводити культурні заходи на високому мистецькому рівні.

Створити мюзикхол планують на базі глядацької зали, що в приміщенні нового ЦНАПу. На стартові роботи в міському бюджеті вже запланували 500 тисяч гривень. За словами Анни Назарець, спеціалісти вже обстежили приміщення та надали свої рекомендації щодо збереження акустичної системи глядацької зали.

У свою чергу, міський голова закцентував увагу посадовців на тому, що місто має також терміново взяти на баланс приміщення колишнього районного будинку культури.

- Дуже важливо і далі зберегти наші творчі колективи, фонди, бібліотеки. Не зважаючи на важкі часи, ми повинні не припиняти розвитку Кропивницького, - відзначив міський голова. – Районний будинок культури необхідно брати на баланс, нам потрібні такі потужності, тому прошу опрацьовуйте це питання, щоб в найкоротші терміни його вирішити.

Усі новини