Кропивницький залучатиме до реновації приміщень для вимушених переселенців Агенство з питань біженців ООН

Середа, 15 червня 2022 15:05

У Кропивницькому та області вже не перший місяць працює Управління ООН з координації гуманітарних справ. Однак керівник  польового офісу управління гуманітарними справами ООН по регіону Едуард Тауіл вже незабаром продовжить свою роботу у Києві з північними областями держави, що постраждали від вторгнення російських окупантів, а польовий офіс управління гуманітарними справами ООН в Кропивницькому надалі представлятиме Тронд Хасбі.

Сьогодні, 15 червня, він зустрівся із секретарем міської ради Олегом Колюкою і, хоч це була зустріч - знайомство, але ключові питання щодо організації роботи управління в обласному центрі  не залишилися без уваги. Якщо предметом розмови Олега Колюки із Едуардом Тауілом була посильна допомога продуктами харчування місцевим гуманітарним центрам, то темою сьогоднішньої зустрічі стало розселення внутрішньо переміщених осіб та підготовка наданих їм приміщень до зими.

- Підготовка до опалювального сезону уже розпочалася, зокрема, вчора виконавчий комітет міської ради прийняв відповідне рішення. Усі відповідальні за цей напрям посадові особи виконують отримані завдання на закріплених за ними ділянках роботи. Всі будівлі, де проживають внутрішньо переміщені особи в Кропивницькому, мають опалення - наголосив Олег Колюка.

Секретар міської ради звернув увагу, що місто отримало від обласної військової адміністрації завдання підготуватися до розселення додаткових 5,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це досить складне завдання, адже ресурси міста обмежені.

Одним із шляхів реалізації поставленого завдання Едуард Тауіл назвав реновацію громадських приміщень, які можна облаштувати під житло Це - оптимальний варіант відновлення будівель із поліпшенням умов проживання та економією енергоносіїв. Реновація застарілих приміщень  полягає не лише в заміні вікон та обклеюванні пінопластом будинку. Насправді ж, це також оновлення мереж, заміна теплових пунктів, встановлення сучасних систем і лічильників. Безумовно, щоб виконати такий комплекс робіт міському бюджету потрібна підтримка. Саме тому Едуард Тауіл пропонує залучити до роботи Агентство ООН у справах біженців. Найперше, що має зробити  міська влада у цій справі — підготувати список таких приміщень у Кропивницькому, який далі передадуть в регіональний офіс агентства, що базується у Вінниці.

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17