Культурний фронт — воєнному: митці Кропивницького передали автомобіль для ЗСУ

Середа, 9 листопада 2022 17:58

Сьогодні, 09 листопада, у Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, у Кропивницькому відзначили мистецькі колективи, аматорів народної творчості, увесь культурний фронт регіону. Урочистості відбулись на Театральній площі і навіть довга тривога не завадила привітати митців.

Вся площа по периметру була святково оформлена виставками картин і фото, а також виробів народного мистецтва з бісеру, дерева, вишивки. Перехожі з цікавістю зупинялись, а майстри жваво жартували   з ними і пропонували свій крам.

Привітали учасників урочистостей  і вручили заслужені відзнаки начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович та голова обласної ради Сергій Шульга.

Ключовим моментом усього свята стала поява військових, один із них — працівник обласного департаменту культури, який 24 лютого добровольцем пішов на фронт. На свято з побратимами його запросили недарма, адже  культурний фронт Кіровоградщини, не лише підтримує наших захисників увесь цей час  десятками маленьких і великих концертів, виступів, вернісажів, виставок, а й підготував колективний подарунок - автомобіль для потреб ЗСУ. Це вже стало доброю традицією з нагоди різних свят збирати громадою на подарунки не собі, а захисникам, бо тільки завдяки їм українці й мають можливість ці свята відзначати.

- Україна – єдиний потужний фронт боротьби з російським агресором. І культурному фронту належить одна з перших скрипок. Але не лише музиканти, а й бібліотекарі, співаки, театрали, музеїсти, народні майстри гарно потрудилися і зібрали понад 200 тисяч гривень, щоб придбати авто нашим захисникам. Прямо з концерту, з Театральної площі Кропивницького, автомобіль поїде на передову! - наголосив начальник ОВА Андрій Райкович.

Своєю чергою хлопці-військові передали своїм благочинцям синьо-жовті стяги з автографами побратимів з військової частини, де вони служать.

Від міської влади працівників культури та майстрів народного мистецтва привітав заступник міського голови Олександр Мосін.

Він також вручив відзнаки Кропивницької міської ради та виконавчого комітету.

- Хоч сьогодні і не час для гучних святкувань, але ми зобов'язані подякувати усім нашим працівникам культури і аматорам народного мистецтва. Адже з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вони стали надійним волонтерським фронтом, який також  невтомно наближає нашу Перемогу, - підкреслив Олександр Мосін.

Різні емоції вирували під час свята, люди не могли стримати сліз під час пісні "Герої не вмирають, герої поміж нас" у виконанні Олександра та Анастасії Безай. А далі сльози поступилися козацькому драйву і запалу до боротьби кожного на своєму місці від уже інших патріотичних пісень у виконанні Ярослава Стаса та Владислава Бураги, які й самі, з початком повномасштабного вторгнення російських окупантів на нашу землю, стали до лав ЗСУ. Супроводжували виступи військовий та муніципальний оркестри.

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21