Міська рада Кропивницького застерігає керівництво держави від імплементації так званої «формули Штайнмаєра»

П'ятниця, 4 жовтня 2019 17:15

Сьогодні, 04 жовтня, міська рада Кропивницького провела своє позачергове засідання, щоб проаналізувати небезпеки, які несе в собі імплементація так званої «формули Штайнмаєра» і направити  відповідні застереження Президенту України та Верховній Раді.

Це питання було єдиним, включеним до порядку денного позачергової сесії. Громадські активісти Кропивницького, з ініціативи яких і була скликана сесія у своїх виступах висловили переконання - реалізація «формули Штайнмаєра» стане капітуляцією України і несе загрозу українській державності.

Під час засідання виявилося, що до обговорення пропонується відразу два проекти рішення з різними текстами звернень: один підготував депутат фракції «Свобода» Сергій Капітонов, другий став результатом колективної творчості депутатів Валентини Яремчук і Олександра Цертія.

Понад годину депутати шукали спільні позиції двох документів і не могли порозумітися. Жоден проект рішення не знаходив необхідної підтримки депутатського корпусу. Міський голова Андрій Райкович запевнив громадськість - питання, ініційоване  до розгляду на позачерговій сесії, є надважливим для всіх українців і депутати це добре усвідомлюють.

- Напевно, наша країна ніколи не стояла перед таким серйозним викликом, як зараз, - наголосив міський голова. - Всі хочуть миру, ніхто не хоче оплакувати вбиту дитину, батька чи чоловіка. І разом із тим, людей, які уміють мислити і аналізувати, не менше хвилює, якою ціною дістанеться цей мир. Але діяти треба! Крок за кроком, грамотно, професійно, з гідністю. За Україну це ніхто не зробить! А додасть всім сили духу — наша внутрішня єдність і принциповість.

Тож під час годинної перерви, яку оголосив Андрій Райкович, частина депутатів, спільно з активістами, розробили єдиний, узгоджений проект рішення. Його у сесійній залі підтримали з першої спроби, без обговорень  23 –а голосами.

«Ми, депутати Міської ради Кропивницького, рішуче застерігаємо від спроби використання так званої «формули Штайнмаєра», що може призвести до втрати Української державності та територіальної цілісності країни», - йдеться у прийнятому зверненні до глави держави і Верховної Ради України.

Депутати міської ради закликали припинити практику прийняття доленосних для країни рішень без урахування думки суспільства і запропонували керівництву держави організувати Національний круглий стіл для напрацювання спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії в Україні та подальшої долі окупованих територій.

Крім того, у зверненні міститься заклик до патріотичних сил у парламенті заблокувати ухвалення нової редакції та не продовжувати дію Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» без широкого обговорення в інститутах громадянського суспільства та не допустити проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях до моменту повного виведення російських окупаційних військ з території України, роззброєння незаконних збройних формувань, відновлення контролю над кордоном України державною прикордонною службою, забезпечення перехідного періоду терміном не менше одного року для відновлення інститутів державної влади та повноцінної роботи українських ЗМІ.

Окремим пунктом звернення застерігається не допустити відведення Збройних Сил України з укріплених позицій.

- Міська рада Кропивницького сформувала і висловила свою позицію щодо так званої “формули Штайнмаєра” та ситуації в країні, - відзначив по закінченні сесійного засідання секретар міської ради Андрій Табалов. - І хоча під час засідання виникали дискусії, депутати зуміли дійти компромісу і затвердити текст звернення. До цього їх також спонукала активна позиція і постійна реакція присутніх на засіданні громадських активістів. Отже, здоровий глузд переміг і ми спільно прийняли  рішення, яке відповідає сьогоднішній ситуації і запиту громадянського суспільства.

 

Усі новини