Міська влада Кропивницького не залишить інсулінозалежних кропивничан один на один із хворобою

Вівторок, 15 жовтня 2019 17:02

Сьогодні, 15 жовтня, міський голова Андрій Райкович провів робочу зустріч із власниками аптечних мереж, що відпускають інсулін хворим на діабет кропивничанам. Підставою для серйозної розмови  знову стала заборгованість перед аптеками через значне недофінансування цільової програми державою.

У липні проблемну ситуацію вдалося врегулювати завдяки ініціативі Андрія Райковича. Тоді у міському бюджеті зробили перерозподіл видатків,  компенсували борг перед аптеками і відновити видачу ліків. На фінансування закупівлі інсуліну тоді з міського бюджету виділили 1,018 мільйона гривень. Тепер же, за інформацією заступника начальника управління охорони здоров’я міської ради Лариси Кудрик, у місті знову накопичилася заборгованість у сумі 714 тисяч гривень.

Андрій Райкович закликав власників аптек до тісної співпраці у вирішенні важливої для хворих людей проблеми. При цьому усі фінансові ризики місто бере на себе,  адже, якщо держава не профінансує інсулін, борги перекриються  коштами міського бюджету.

Ми повинні в першу чергу думати про людей, - наголосив міський голова. – Якщо державні кошти затримуватимуться, ми зробимо перерозподіл, і покриємо всі борги за рахунок міського бюджету. Це однозначно. Людським здоров’ям жартувати не можна. Нагадаю, у Кропивницькому майже 1800 інсулінозалежних хворих, із яких 64  - це діти. Саме тому ми ведемо постійний діалог з власниками аптечних закладів і тримаємо руку на пульсі ситуації.

Усі новини