Міська влада Кропивницького залученими ресурсами розпорядилися по-господарськи

Четвер, 2 грудня 2021 16:00

Ефективна робота міської влада Кропивницького над залученням інвестицій, використання сучасних цифрових платформ, збільшення кількості і якості адміністративних послуг дозволить зменшити поле для корупції, забезпечити ефективніший діалог з бізнесом, з кожним містянином. На цьому наголосив Кропивницький міський голова Андрій Райкович сьогодні, 02 грудня, під час свого щорічного звіту перед громадою міста за результатами діяльності у 2021 році.

Очільник міста окреслив основні напрямки розвитку міського інвестиційного простору.

- Найкращий приклад — наш новий Центр надання адміністративних послуг. Кілька місяців тому команда USAID, експерти якої визнали Кропивницький лідером у започаткуванні бізнесу, саме наявність ЦНАПу назвали визначальними у цьому процесі, - підкреслив Андрій Райкович. - Як розвиватиметься обласний центр, так оцінюватимуть і область, таким буде ставлення, думка про увесь наш регіон. 141 мільйон гривень додатково залучених у 2021 році із різних бюджетів та фондів, субвенцій і програм соцекономрозвитку коштів — порівняно небагато для нашого міста. Можу запевнити, що ми  їх витратили по-господарськи! На ремонти важливих автодоріг, освіту, зокрема, інклюзивні програми, охорону здоров'я, житло дітям-сиротам тощо.

На переконання міського голови, у Кропивницькому, де промисловий кластер потребує значних інфраструктурних змін, нових робочих місць, сучасних технологій, у місті з катастрофічно застарілою комунальною теплоенергетикою,  інвестиційний кейс та й сам бюджетний гаманець мають бути як мінімум у 2-3 рази більшими. 

- Це основне спрямування нашої спільної щоденної роботи з обласною владою, народними депутатами, профільними міністерствами. Вже маємо успіхи і запорукою цьому є вміння бути конкурентними, переконливими й успішними на всіх грантових полях, - резюмував міський голова.

Так, у 2021 році 60 мільйонів гривень з додаткових бюджетних надходжень витрачено на капітальний ремонт вулиць Вокзальної і Василя Нікітіна. Ще 4,4 мільйона були направлені на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства. Майже 8 мільйонів спрямували на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” і 6 мільйонів — на фінансування програми “Нова українська школа”. Важливо, що 25 мільйонів гривень було використано для підтримки медичних закладів, з них 15 мільйонів — субвенція з обласного бюджету на реконструкцію операційного блоку лікарні швидкої медичної допомоги. 7,7 мільйона гривень — субвенція на потреби закладів інклюзивної освіти.

В якості компенсації на житло для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і учасників АТО/ООС та членів їх сімей направлено 20 мільйонів гривень.

Протягом року місто успішно взяло участь в ряді інфраструктурних та освітніх проєктів і програм. Зокрема, Кропивницький долучився до проєкту Асоціації міст України “Подолання цифрової освітньої нерівності”, на стадії завершення реалізація проєкту GIZ “Діловий Кропивницький онлайн”.

З компанією McDonald's досягнуто домовленостей про будівництво у місті закладу швидкого харчування. Виділено земельні ділянки для створення індустріального парку “Ростагропром”.

Запрацював мобільний завод з виробництва асфальтобетону, відкрито завод пінополістирольних плит.

За експертної підтримки USAID триває розробка комплексної схеми теплопостачання міста в рамках проєкту “Енергетична безпека”.

Усі новини