Міжнародна співпраця - для сталого розвитку та добробуту Кропивницької громади

Понеділок, 19 травня 2025 15:15

Чергове засідання робочої групи за напрямком «Співпраця з МОМ у межах проєкту «Відновлення та посилення спроможності громад» відбулося у Кропивницькій міській раді. У заході взяли участь представники місцевої влади, громадських організацій та підприємницької спільноти, серед яких начальниця відділу комунікацій з громадськістю Оксана Горбенко, голова ГО «Територія успіху» Інга Дуднік, керівник Центру «Я-Маріуполь» у Кропивницькому Олексій Чуйко, голова громадської ради при Виконавчому комітеті Кропивницької міської ради Леонід Лузан, власниця кав'ярні «Кава Хоробрих», соціальна підприємниця, голова БО «БФ "Полк Святослава Хороброго"» (допомога ветеранам) Яна Пшеніцина.

- Кропивницька міська територіальна громада активно співпрацює з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), реалізуючи соціальні та інфраструктурні проєкти. Наразі громада розпочала ще один етап взаємодії в межах нового компонента проєкту «Відновлення та посилення спроможності громад», - відзначила директорка  департаменту з питань економічного розвитку міської ради Тетяна Ломова.

На попередньому засіданні робочої групи експерти МОМ представили алгоритм співпраці за цим напрямком. Для Кропивницької громади були визначені два ключові вектори розвитку, один із яких передбачає розробку нового Положення про консультації з громадськістю, що сприятиме ефективній комунікації між владою та мешканцями.

Нині робота була присвячена організаційним аспектам проведення громадських консультацій для розробки відповідного Положення про консультації з громадськістю. Учасники детально обговорили ключові етапи залучення активних представників громади, експертів та представників громадських організацій до процесу.

Експертка Місцевої Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація Учасницького Розвитку Громад» та координаторка від МОМ по розробці Положення про консультації з громадськістю у Кропивницькій міській територіальній громаді Олександра Гліжинська зазначила, що особливу увагу приділять збору пропозицій щодо вдосконалення взаємозв’язку громада-влада, аби забезпечити ефективний діалог та прозорість у прийнятті рішень.

- Процес нашої документотворчості має бути максимально партисипативним і демократичним, а кінцевий документ, який ми спільно маємо розробити, відповідати нормам законодавства, в тому числі і європейського, та враховував побажання всіх сторін діалогу, - підсумувала засідання Тетяна Ломова.

Усі новини

Сказ: що варто знати і як уберегтися
Понеділок, 19 травня 2025 12:00