«Молодіжна палітра - 2022»: у Кропивницькому оголошено про початок художнього конкурсу

Понеділок, 31 січня 2022 14:53

Художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна за підтримки управління культури і туризму Кропивницької міської ради оголошує проведення  з 01 лютого щорічного Художнього конкурсу  «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря.

Конкурс традиційно триватиме до  Міжнародного дня захисту дітей  і у 2022 році буде присвячений 130-річчю від дня народження художника і педагога Олександра Осмьоркіна, а темою творчого конкурсу обрані «Пори року в художніх образах» за наступними видами образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, декоративне мистецтво.

Із Положенням про конкурс можна ознайомитися на вебсайті музею: http://osmerkinmuseum.kr.ua/apub/pub86p.html

Твори для участі в конкурсі визначаються в навчальних закладах за попереднім відбором та подаються разом з анкетою-заявкою до Організаційного комітету конкурсу  з 01 по 30 квітня 2022 року за адресою: КЗ «Художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна», вул. Архітектора Паученка, 89, м. Кропивницький, 25006, телефон для довідок: (0522) 32 02 33.

У разі продовження терміну встановленого на всій території України карантину, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, твори для участі в конкурсі подаються разом з анкетою-заявкою до Організаційного комітету конкурсу в електронному вигляді за адресами електронної пошти музею: osmerkinmuseum@krmr.gov.ua та osmerkinmuseum@yahoo.com

Оцінюватиме твори конкурсантів буде компетентне журі у складі професійних художників та фахових мистецтвознавців. Співорганізатором конкурсу є обласна організація Національної Спілки художників України. Нагородження переможців конкурсу та  презентація виставки творів переможців та учасників конкурсу відбудеться 1 червня в Міжнародний день захисту дітей в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна.

- Художній конкурс  «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря до Міжнародного дня захисту дітей започаткований у 2016 році, - відзначила директорка музею Віта Чернова. -  За цей час його переможцями стали понад триста учасників, віком від 7 до 22 років, які отримали Дипломи, Подяки, Відзнаки членів журі та оргкомітету, а також заохочувальні призи – інструменти та матеріали творчої праці художників.

Ім’я, яке носить конкурс, належить відомому художнику і педагогу - заслуженому працівнику культури України, члену Національної Спілки художників України, лауреату обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція» Леоніду Івановичу Бондарю (1938 - 2013), який понад двадцять років очолював дитячу художню школу в місті Кропивницькому, якій в 1992 році було присвоєно ім’я Олександра Осмьоркіна.

Пріоритетними завданнями конкурсу є: сприяння розвитку дитячої та юнацької творчості, надання можливості учням та студентам реалізації власних творчих здібностей,  виявлення та підтримка талановитої молоді і викладачів.

Бажаємо юним художникам творчого натхнення, вдалого втілення мистецьких задумів і перемоги в конкурсі!

Усі новини