Музей Карпенка-Карого у Кропивницькому продовжує цикл зустрічей «Літературний портрет»

Вівторок, 23 квітня 2019 14:30

«Із веселих писульок та перетлумачного словника» - так назвали зустріч із циклу «Літературний портрет» з нагоди 35-річчя створення  обласної організації Національної спілки письменників України з письменником-гумористом Борисом Ревчуном, яка відбулася у Кропивницькому в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого.

Борис Ревчун – один із найвідоміших майстрів веселого цеху краю. Друкують його вже три десятиліття півтора десятки найпрестижніших газет і журналів: колись – в СРСР, тепер в Україні, при чому трьома мовами: українською, російською, та англійською, якою вільно володіє автор.

Нинішній рік у письменника врожайно-ювілейний. Вийшла шоста книга «Осінні осяяння», де він показав свою творчість у чотирьох авторських жанрах. Великий успіх і рясні відгуки в пресі мали й попередні книги: «Усякі думки в чотири рядки», «Мініатюри без цензури» і «Куточки зору».

Але не тільки жартував Борис Ревчун зі старшокласниками навчально-виховного комплексу гімназії-інтернату мистецтв. У свій час на сторінках місцевої преси Борис Григорович писав про засилля ненормативної лексики, яка агресивно вдирається в наше життя. Як людина високоосвічена, інтелігентна, небайдужа до того, якою виросте українська молодь, письменник поділився з гімназистами своїми міркуваннями з цього приводу. 

Життя педагога, науковця, мандрівника і публіциста - повчальне, цікаве і повне пригод. Нині він активно друкується в київській газеті «Голос України» та кропивницькій «Первой городской газете». Головний редактор останньої - Людмила Макей у Всесвітній день сміху навіть вручила Борису Ревчуну гумористичну подяку із присвоєнням звання «Заслужений пересмішник Кіровоградщини».

Щастить Борису Ревчуну на знайомство і дружбу з видатними людьми, діячами культури. Про це він розказав дітям, з гумором відповів на їх запитання. На згадку про зустріч подарував гімназистам свою книгу «Осінні осяяння».

 

 

Усі новини