На розвиток книговидавничої діяльності з міського бюджету Кропивницького у 2019 році використано 195 тис. грн

Вівторок, 3 березня 2020 16:45

Основним завданням управління культури і туризму міської ради Кропивницького є здійснення повноважень у сфері культури і туризму та створення умов для розвитку культури, національно-культурних традицій населення, а також формування естетичних смаків населення  обласного центру. Це відзначила начальник управління Анна Назарець під час свого звіту за результатами виконання заходів бюджетних програм у 2019 році.

Для виконання поставлених завдань управлінням культури і туризму розроблені дев’ять бюджетних програм:  «Керівництво і управління у сфері культури і туризму», «Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)», «Забезпечення діяльності бібліотек»,  «Забезпечення діяльності музеїв і виставок»,  «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів», «Інші  заклади в галузі культури і мистецтва», «Інші  заходи в галузі культури і мистецтва», «Інші заходи у сфері зв'язку, телекомунікації та інформатики» та  «Виконання інвестиційних проектів».

- На реалізацію програми та здійснення повноважень у сфері культури і туризму та створення умов для розвитку культури, національно-культурних традицій населення, а також формування естетичних смаків населення міста Кропивницького на 2019 рік затверджено кошти в сумі 1431,5 тис. грн.. використано 1411,0 тис.грн., - відзначила Анна Назарець.

Реалізація бюджетної  програми «Інші заходи у сфері  зв'язку, телекомунікації та інформатики» має на меті створення оптимальних умов для задоволення потреб управління на основі електронних інформаційних ресурсів.

На реалізацію бюджетної програми та здійснення повноважень затверджено кошти міського бюджету на придбання комп'ютерної техніки в сумі 46,0  тис.грн. Використано 35,4 тис.грн. Придбано 2 комп’ютери та 1 багатофункційний пристрій. Виділені бюджетні асигнування у 2019 році надали можливість в повній мірі забезпечити реалізацію функцій та завдань покладених на управління.

Бюджетна програма «Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)» реалізує державну політику, спрямовану на забезпечення надання початкової музичної, хореографічної освіти, з образотворчого та художнього мистецтва у Кропивницькому, забезпечує  якісне духовне та естетичне виховання дітей та молоді.

- На реалізацію цієї бюджетної програми затверджено кошти із загального фонду міського бюджету в сумі 36581,8 тис.грн. та за рахунок надання платних послуг 1745,0 тис.грн. Використано 36497,5 тис.грн. бюджетних коштів та 2251,7 тис.грн. спеціального фонду, - повідомила Анна Назарець. - Відхилення між показниками загального фонду виникло за рахунок економії коштів за спожиті енергоносії, а по спеціальному фонду за рахунок збільшення власних надходжень. Початкову мистецьку освіту в місті надають 4 музичні, 1 художня та 1 школа мистецтв.

Програмою розвитку культури і туризму в м. Кропивницькому  на 2017-2020 роки затверджено кошти бюджету розвитку на придбання музичних інструментів, звукопідсилювальної апаратури та забезпечення сучасною комп’ютерною та оргтехнікою в сумі 748,1 тис.грн. Використано 714,9 тис.грн. Придбано 23 музичні інструменти (11 віолончелей, 3 бандури, 2 акордеони, 3 ксилофони, 2 саксофон-альт, 1 гітара, 1 синтезатор), 1 мікшерний пульт та  радіосистема, 4 комп’ютери в зборі, 3 ноутбуки та багатофункційний пристрій.

У 2019 році в школах працювало 310 працівників з них 243 викладачі, навчалося 2106 учнів, з них звільнених від плати за навчання пільгових категорій 447 осіб. Середні витрати на одного учня, який отримує освіту в школах естетичного виховання становлять 18,4 тис.грн., у тому числі за рахунок плати за навчання  929 грн.

Бюджетна програма «Забезпечення діяльності бібліотек»  є продовженням реалізації державної політики щодо забезпечення прав громадян на бібліотечне обслуговування, загальну доступність до інформації та культурних цінностей, що збираються, зберігаються, надаються в тимчасове користування бібліотеками, забезпечення формування бібліотечних фондів з урахуванням інформаційних потреб і особливостей населення регіону. Бібліотечні послуги забезпечує міська централізована бібліотечна система, яка налічує 20 бібліотек-філій розташованих в усіх мікрорайонах міста. У бібліотеках працює 93 працівника, з них  проводять  культурну, освітню, інформаційну діяльність 78 спеціалістів.

- На реалізацію бюджетної програми та здійснення повноважень затверджено кошти із загального фонду міського бюджету в сумі 10185,1 тис.грн. та за рахунок спеціального фонду – 446,5 тис.грн., у т.ч. бюджету розвитку - 285,9 тис.грн. від надання платних послуг 167,5 тис.грн., - зазначила начальник управління. -  Використано 10061,8 тис.грн. бюджетних коштів та 908,3 тис.грн. спеціального фонду. На придбання комп’ютерної та оргтехніки для бібліотек витрачено 157,8 тисяч гривень  чим оновлено технічну базу бібліотечної системи на 14 одиниць. Придбано новий твердопаливний котел для бібліотеки філії №7 мікрорайону Арнаутово. Витрати на його придбання склали 12,0 тис. грн. Чисельність читачів у 2019 році становила 46450 осіб, на комплектування бібліотечних фондів спрямовано 584,8 тис.грн., надійшло 8200 примірників літератури, середні витрати на придбання одного примірника становить 71,32 гривні. Кількість книговидач у 2019 році становила 821,3 тисяч. Середні затрати на обслуговування одного читача становлять 219,93 гривні на рік.

Бюджетна програма  «Забезпечення діяльності музеїв і виставок»  спрямована на збереження і використання матеріальної та духовної культури, залучення громадян до історико-культурної спадщини. Для забезпечення діяльності у цьому напрямку діють 3 міських музеї: Літературно-меморіальний музей Карпенка-Карого, Художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна та музей музичної культури ім. Кароля Шимановського.

На реалізацію бюджетної програми та здійснення повноважень затверджено кошти із загального фонду міського бюджету в сумі 3099,3 тис.грн. та за рахунок спеціального фонду – 41,0 тис.грн., у т.ч. бюджету розвитку - 18,0 тис.грн. та від надання платних послуг 23,0 тис.грн. Використано 3019,4 тис.грн. бюджетних коштів та 47,0 тис.грн. спеціального фонду. На придбання комп’ютерної та оргтехніки для музеїв витрачено 28,5 тисяч гривень,  чим оновлено технічну базу літературно-меморіального музею Івана Карпенка-Карого та художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна. Виконані роботи по огорожі земельної ділянки пам’ятки історії, містобудування та  архітектури «Літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого вартістю 398,6 тис.грн..

Протягом 2019 року діяли 53 виставки, де експонувалися 20,3 тисяч експонатів, проведено 495 екскурсій, кількість відвідувачів музеїв у 2019 році становила 12383 особи. Середні витрати на одного відвідувача становлять 214,37 грн.

Бюджетна програма  «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів» направлена на забезпечення потреб з організації культурного дозвілля та збагачення духовного потенціалу населення.

На реалізацію бюджетної програми та здійснення повноважень затверджено кошти із загального фонду міського бюджету в сумі 6047,6 тис.грн. та за рахунок спеціального фонду від надання платних послуг – 4,0 тис.грн., Використано 6034,1 тис.грн. бюджетних коштів та 4,4 тис.грн. спеціального фонду. Проведено 282 заходи на яких побувало понад 4,5 тис.осіб. Середні витрати на проведення 1 заходу – 21,4 тис.грн., середня кількість слухачів на 1 концерті 900 чоловік.

Бюджетна програма  «Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва» має на меті забезпечення централізованого бухгалтерського обліку підпорядкованих закладів, складання та подання фінансової і бюджетної звітності у порядку, встановленому законодавством. 

На реалізацію бюджетної програми та здійснення повноважень затверджено кошти із загального фонду міського бюджету в сумі 1555,0 тис.грн. Використано 1491,5 тис.грн. бюджетних коштів.  Централізованою бухгалтерією управління обслуговується 12 закладів культури.

Бюджетна програма «Забезпечення діяльності інших заходів в галузі культури і мистецтва» спрямована на задоволення творчих потреб  та інтересів громадян, їх естетичне виховання, розвиток та збагачення духовного потенціалу населення. Організація і проведення культурно-мистецьких заходів, спрямованих  на розвиток та підтримку культури і мистецтва, розвиток та популяризація книговидавничої  продукції.

На реалізацію бюджетної програми та здійснення повноважень затверджено кошти із загального фонду міського бюджету в сумі 2330,0 тис.грн. та за рахунок спеціального фонду(бюджету розвитку) – 175,0 тис.грн. Кошти використано у повному обсязі. Проведено 23 масових заходів, у тому числі 5 фестивалів, спрямованих на розвиток та підтримку культури, згідно з календарним планом. Середні витрати на проведення  заходу – 86,3тис.грн.

На забезпечення  розвитку та популяризації книговидавничої діяльності витрачено 194,9 тис.грн. видано 6 тис. примірників літератури семи авторів: Л.Каленська «Зоряна лист. Як Нехотійко став козаком», Петро Мельник «Дивовижна подорож Соні і Асі на Козацьку січ», Олександр Терещенко «Чумацькі пісні серед степового Правобережжя»,  туристичний довідник-путівник  «1-2-3 дні в Кропивницькому», книга-альбом «Поема про місто», Ольга Полєвина «Вінок сонетів», Н.Смирнова «Лузер».

Реалізовано проект громадського бюджету 2019 року «Перший міський мурал», витрати по його облаштуванню становлять 150,0 тис.грн.

Реалізація бюджетної програми  «Виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного  розвитку територій»  забезпечила  розвиток інфраструктури територій.

У 2019 році вдалося виконати капітальний ремонт приміщення Художньої школи імені О.О.Осмьоркін. На реалізацію цього завдання виділено кошти державної субвенції та спів-фінансування із міського бюджету разом в сумі 1296,58 тис.грн. Використано 1292,2 тис.грн. Роботи виконано в повному обсязі.

Другим завданням програми став благоустрій прилеглої території Художньої школи імені О.О.Осмьоркіна на яке виділено кошти державної субвенції в сумі 475,98 тис.грн. із яких освоєно 465,2 тис.грн. Роботи виконано в повному обсязі. Виконання цих проектів поліпшило якісні характеристики будівлі, відремонтовано покрівлю, утеплено стіни, зроблено ганок, покращено естетичний вигляд приміщення школи та прилеглої території.

Усі новини