На сторожі житлових прав кропивничан та вимушених переселенців

Вівторок, 7 червня 2022 16:45

Сьогодні, 07 червня, під головуванням керуючої справами виконавчого комітету Кропивницької міської ради Світлани Балакірєвої відбулося засідання громадської комісії з житлових питань.

- На порядку денному цілий ряд украй важливих для містян і наших співгромадян, які переїхали до Кропивницького з охоплених війною регіонів країни, питань. Зокрема, майже щодня до міської ради надходить близько десяти заяв від осіб, які потребують тимчасового житла. Ми оперативно опрацьовуємо дані звернення і подаємо їх на розгляд виконавчого комітету, - відзначила Світлана Балакірєва.

Члени комісії рекомендували взяти на облік для отримання тимчасового житла 67 родин вимушених переселенців з Луганської, Донецької, Херсонської, Харківської, Миколаївської та Запорізької областей. Ці люди знайшли у Кропивницькому прихисток від війни. 35 родин фактично втратили житло, 46 сімей, у складі яких пенсіонери, особи з інвалідністю та неповнолітні, мають право на отримання житла у першочерговому порядку.

Окрім цього, відповідно до заяв та поданих документів, комісія рекомендувала виконавчому комітету взяти сімох громадян на квартирний облік, з яких двоє учасники бойових дій, одна особа з інвалідністю внаслідок бойових дій та чотири дитини-сироти. Одну родину було рекомендовано зняти з квартирного обліку у зв’язку з поліпшенням житлових умов.

Питання забезпечення службовим житлом лікарів, в тому числі медиків- переселенців, озвучила начальниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук, яка звернула увагу на нестачу в галузі молодих, кваліфікованих спеціалістів. Комісія розглянула клопотання та подані документи й погодила віднести дві квартири до числа службових та рекомендувала виконавчому комітету надати одно- й двокімнатну службові квартири родинам лікарів.

Предметом розгляду стало й питання надання ордерів першим одинадцятьом мешканцям гуртожитку за адресою проспект Університетський, 21. На виконання відповідного судового рішення, гуртожиток прийнято до комунальної власності Кропивницької територіальної громади. Міська влада доклала значних зусиль для того, аби його мешканці таки змогли реалізувати свої законні житлові права. Громадяни, які більше п’яти років на законних підставах тут проживають, зможуть нарешті приватизувати свої кімнати.

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17