Надходження від орендної плати за землю у Кропивницькому мають стійку тенденцію до збільшення

Вівторок, 18 лютого 2020 17:12

Стан реалізації повноважень у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища протягом 2019 року став головним питанням порядку денного наради міського голови Андрія Райковича із керівниками виконавчих органів міської ради у понеділок, 18 лютого.

За словами начальника управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Олега Вовенка, з кожним роком відстежується тенденція щодо збільшення надходжень до міського бюджету  плати за землю.

За січень-грудень  2019 року  надходження з орендної плати від юридичних осіб складають 124 461,4 тис. грн., при плані на рік 123 163,4 тис. грн., що складає 101,1 % виконання. Орендна плата з фізичних осіб становить 78 608,6 тис.грн при плані на рік 76 422,5 тис. грн. Це - 102,9 % виконання.

- У зв’язку з прийнятими змінами в законодавстві, громадяни  мають змогу оформити земельні ділянки під приватними житловими будинками за спрощеною процедурою, - зазначив Олег Вовенко. -   При зареєстрованому праві власності на житловий будинок замовляється технічна документація із землеустрою без надання дозволу міської ради. А вже потім міська рада затверджує рішення  для передачі її у власність.

За інформацією очільника управління, протягом 2019 року під житлове будівництво учасникам АТО надано 13 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок по вулиці Народній, Казанській, Осмьоркіна, Балтійській та по провулку Верхньовеселому. 

У мікрорайоні Лелеківка, між провулком Курінним та садовим товариством «Аграрник», по вулицях Ялтинській,  Сєнчева,  Покаржевського, Катранівській та по провулку Верхньовеселому  у власність передано 77 земельних ділянок.

- Від початку проведення антитерористичної операції на сході України учасникам АТО надано 1065 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передано у власність  905 земельних ділянок, - підкреслив Олег Вовенко.

Управлінням земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища запроваджено практику виїзду на місцевість для обстеження земельних ділянок, які пропонуються для розміщення індивідуальних гаражів.

За інформацією начальника управління,  до бюджету розвитку міста з продажу земельних ділянок несількогосподарського призначення надійшло коштів у сумі 2, 677 мільйонів  гривень, при плані   2, 250 мільйонів  гривень на рік.

Від земельних торгів з продажу права оренди семи земельних ділянок  до бюджету міста надійшли додаткові  кошти в сумі 232,785  тисяч гривень річної орендної плати.

Міська рада Кропивницького прийняла рішення передбачити кошти з міського бюджету для інвентаризації у співфінансуванні з обласним бюджетом земель міста. За результатами, укладено договір з ТОВ “Тектоареал” на закупівлю послуг з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель загальною площею понад 63 гектари в межах міста Кропивницького, а саме: проспекти Університетський, Інженерів, Промисловий, вулиці Мурманська та Виставочна.

Управління здійснює постійний  контроль за виконанням орендарями земельних ділянок зобов’язань перед бюджетом щодо сплати орендної плати. У разі недотримання орендарями істотних умов договору направляються матеріали до юридичного управління та Кіровоградської місцевої прокуратури.

За результатами вжитих заходів податковий борг зі сплати за землю сплатили 24 орендарі.

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21