Народжені незалежністю: у Кропивницькому відзначили День Державного прапора України

Понеділок, 23 серпня 2021 13:32

Сьогодні, 23 серпня, Кропивницький, разом зі всією Україною, відзначили визначну дату: День Державного прапора - свято всіх поколінь українців. Від самого ранку Кропивницький міський голова Андрій Райкович, разом із секретарем міської ради Олегом Колюкою, заступниками міського голови Олександром Вергуном, Олександром Мосіним, Сергієм Колодяжним, керуючою справами виконавчого комітету Світланою Балакірєвою та сотнями активних, патріотичних кропивничан взяли участь у святковій ході від площі Героїв Майдану до Меморіального комплексу «Фортечні Вали». В руках учасників урочистостей цього дня майоріли синьо – жовті прапорці.

На Фортечних Валах відбулася урочиста церемонія підняття найвищого в області Державного Прапора України. Місце для встановлення стягу вибрано не випадково, адже Алея Героїв - священна для кожного кропивничанина. Український прапор став справжнім символом захисника України у сучасній неоголошеній війні за незалежність нашої держави. Він піднятий на передовій, його встановлюють на бойовій техніці, на блок-постах і над визволеними територіями України.

- Щоб наш синьо – жовтий стяг, як цього ранку, гордо замайорів по всій Україні: від маленького села до столичної щогли, і сьогодні віддають свої життя на Сході країни наші Герої. Там, де наш прапор - там Україна, там - захист, там справедлива боротьба за свободу і мирне життя, - наголосив у своєму вітальному слові Андрій Райкович. – Вже завтра усі ми святкуватимемо 30 років української Незалежності. В історичному вимірі це зовсім молодий вік. Але в цих роках спресовані  незабутні події, героїчні імена і великі мрії. І щоб ці мрії стали реальністю, треба міцно тримати наш прапор. Разом! Слава Україні!

За мужність і героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди 30-ї річниці незалежності України Подяки Кропивницької міської ради та виконавчого комітету Андрій Райкович вручив двом учасникам бойовий на Сході України: Івану Іщенку, старшому лейтенанту військової частини А2077 та Олегу Прудиусу, старшині військової частини А1840.

Серед учасників урочистостей сьогодні на Фортечних валах і  родини загиблих Героїв АТО. Вони пронесли український прапор, як символ пам’яті про своїх синів, чоловіків, батьків, яких, нажаль, вже не має з нами. Ці люди принесли найбільшу жертву в ім’я процвітання незалежності України.

Кожен п’ятий загиблий герой народився в незалежній Україні і не дивлячись на свій юний вік без вагань став на її захист. Всіх їх згадали поіменно.

 

Усі новини