Ніч у музеї та музейні скарби Кропивницького...

Понеділок, 20 травня 2019 17:11

"Музейні скарби. Надходження останніх років." Під такою назвою розпочалася низка заходів, проведених музеєм музичної культури ім. К. Шимановського з нагоди Міжнародного Дня Музеїв.

Уперше Міжнародний День Музеїв відзначили в Європі у 1977 році. У цей день музеї працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали та найдорогоцінніші музейні скарби.

За 28 років колекція музею Шимановського поповнилася, майже 10000 тисячами оригінальних музейних предметів, з них більше 5000 предметів потрапили до Основного фонду: вони різні за класифікацією та типологією. Це - предмети живопису, графіки, нумізматики, фалеристики, філокартії, філателії та філофонії.

Колекція автографів, також важлива частина зібрання музею музичної культури. На виставці були представлені предмети родини Кароля Шимановського, Кіма Шутенка, Генріха Нейгауза та інших. Також, в програмі "Ночі Музеїв" відбулася творча зустріч з відомим композитором - Олександром Щетинським, який цікаво та пізнавально розповів про те, як сучасні композитори пишуть класичну та авангардну музику, та відповів на питання гостей.

Далі програма продовжилася прекрасними концертами "Під Балконом" за участю викладачів та учнів Музичної школи ім. Г. Г. Нейгауза міста Кропивницького, "Туман танок виводить" за участю гурту "Млиночок" та фольклорного ансамблю музичного коледжу міста Кропивницького під керівництвом Наталії Терещенко. А пізно ввечері, коли стемніло, при світлі маленьких ліхтариків, на балконі й під балконом, розпочалася "Велика нічна серенада". Їх виконували солісти та камерний оркестр Кіровоградського музичного коледжу під керівництвом Наталії Хілобокової.

На цьому сюрпризи для кропивничан та гостей міста не закінчилися. 20 травня о 13.00 в ОУНБ ім. Д. Чижевського відбулася презентація книги О. Щетинського про композитора Леоніда Грабовського, який став знаковою постаттю музики середини ХХ століття.

Усі новини