Нове життя Нового: масштабна реконструкція та тролейбуси?

Четвер, 16 липня 2020 11:30

Масштабний проєкт реанімації Балашівської промзони та ремонту Кільцевої (об’їзної) дороги пошириться і на селище Нове, яке цьогоріч стало повноправною частиною обласного центру.

Відповідне завдання перед міськими службами поставив під час апаратної наради в понеділок очільник Кропивницького Андрій Райкович.

Конкретно мова йде про виготовлення проєктно-кошторисної документації з капітального ремонту головної магістралі селища - вулиці Металургів. Запланований комплекс робіт включатиме також дрібніші ремонти на прилеглих вулицях, облаштування тротуарів і зупинок громадського транспорту, заміну вуличного освітлення.

Крім того, конкретизуючи деталі проєкту в коментарі журналістові, Райкович зазначив, що на території Нового планують також збудувати станцію підзарядки для тролейбусів з автономним ходом. Це дасть можливість в перспективі посилити пасажирське сполучення з рештою міста за рахунок цього виду громадського транспорту, більш дешевого в експлуатації та екологічнішого за дизельні автобуси.

Наразі 274 маршрут обслуговують п’ять автобусів великої місткості з першої партії нових машин, закуплених містом у 2017 році для комунального підприємства «Електротранс».

Хоча юридично приєднання до Кропивницького відбулося тільки цієї весни, міською владою в останні роки вже зроблено значні вкладення в покращення інфраструктури селища. Зокрема створено нову сучасну котельню, яка опалює будинки жителів Нового. Будівельні роботи, обладнання, монтаж нових теплових магістралей тощо коштували міській казні майже 19 мільйонів гривень.

За адміністративної та фінансової участі міста впорядковано питання водопостачання селища, система якого залишилась «у спадок» від давно не існуючого ливарного підприємства. Коштом комунального «Теплоенергетика» було відремонтовано відповідне обладнання, місцевий водогін передано на баланс обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград», новенці в цій сфері знаходяться тепер у рівних умовах з жителями обласного центру.

Вже після приєднання була вирішена й інша застаріла проблема – вивозу сміття. Сьогодні його здійснює підприємство «Екостайл», яке обслуговує Кропивницький. На території селища встановлено до 40 нових контейнерів для збору відходів. Питання, яке неодноразово, - особливо влітку, - ставало джерелом соціальної напруги через неспроможність та незабезпеченість селищних структур, закрите.

Проте проблема транспортного сполучення між містом та селищем – чи не найгостріша, залишається. І потребує уваги та участі не лише міської влади. 

- На сесії міськради внесемо пропозицію, сподіваюся, депутати її підтримають - виділити кошти на розробку  проєктно-кошторисної документації на стратегічні роботи в мікрорайоні Балашівки та об’їзної дороги, - каже Райкович. - По об’їзній ми звернулися з листом до ОДА - це дорога державного значення, вона не на балансі міста. Нам адміністрація надіслала відповідь, запропонувала взяти дольову участь у вигляді розробки документації. Було обіцяно в цьому році приступити до виконання цих робіт. Час є – тільки половина літа. Хочемо зробити ще проєкти на Балашівську промзону, щоби брати участь в державних конкурсах - дорожній фонд, чи Державний фонд розвитку регіонів.

Через об’їзну дорогу та вулицю Першу виставкову, колись Мурманську, де знаходиться комплекс міжнародної виставки «Агроекспо», і ремонт якої планують включити у проєкт промзони, зокрема пролягає й більша частина шляху з міста до селища. Капітальний ремонт вулиці Металургів, яка з’єднує Нове з об’їзною, таким чином, стане завершальним етапом оновлення дороги на цьому шляху в комплексі інших масштабних робіт.

Усі новини