Пам’ятаємо заради майбутнього: у книгозбірнях Кропивницького вшанували загиблих у Другій світовій війні українців

Субота, 10 травня 2025 14:09

Щороку, 08 травня українці віддають шану тим, хто пройшов крізь жахіття Другої світової війни, хто сьогодні  віддає життя за свободу і мир для України. У бібліотеках Кропивницького цей день відзначають як важливу нагоду для збереження історичної правди, діалогу поколінь і формування культури пам’яті.

Цього дня у міських книгозбірнях відбулася низка заходів із вшанування загиблих в часи Другої світової війни.

У бібліотеці-філії №2 ім. Івана Тобілевича відбувся День інформації «Їх подвиг треба зберегти в серцях», присвячений 80-річчю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Протягом дня відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з цікавими і маловідомими фактами про Другу світову війну. Головна бібліотекарка розпочала захід вступним словом «Друга світова війна 1939-1945 рр» та презентувала книжкову виставку «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо», на якій представлені видання, що висвітлюють події Другої світової війни та роль України в ній.-

Відеопроєкт «Війна і міф» представив глядачам багатовимірну перспективу «присутності» Другої світової в нашому сьогоденні, показав, яких змін від 1945 року зазнала глобальна система цінностей, як досі відчуваються втрати і не загоюються рани, завдані багатоетнічній палітрі Центрально-Східної Європи та чому не засуджені злочини минулого творять підґрунтя для нових кривавих конфліктів.

Героїко-патріотичний дайджест «Бої відшуміли, кінчилась війна та в пам’яті житиме довго вона» знайомить читачів з долями українців та унікальними родинними історіями, які підкреслюють глибину людських трагедій далеких років. Зацікавив читачів бібліотеки  і слайд-перегляд «Жіночі історії Другої світової». В ньому йшлося про жінок, які жили під нацистською окупацією і не чинили збройного опору, не були підпільницями, а просто чекали своїх синів або рятували чужих дітей, вижили або загинули під час Голокосту. Закінчився День інформації переглядом і обговоренням фільму Олександра Довженка «Україна в огні». Бібліотекарки згадали загиблих у тій страшній війні, також не могли не згадати про сучасні воєнні події, коли війна йде зараз і гинуть люди – це страшно і сумно і цього не має бути.

До цієї дати в бібліотеці №18 підготували викладку літератури «Не загасити пам’яті вогонь…» та відеофактаж. Користувачі книгозбірні отримали інформацію про ті страшні події війни, які відбувались у ХХ столітті, але, на жаль, відбуваються й зараз - у першій чверті ХХІ століття. Упродовж зустрічі діти переглянули відеоматеріали "Історичні події Другої світової війни" та "Історія виникнення символу Дня пам'яті та примирення червоного маку". Наприкінці всі вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Година історичної пам'яті "Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть..." відбулась в бібліотеці-філії №17. П'ятикласники ліцею "Новенський" завітали до книгозбірні, щоб вшанувати в День пам'яті та примирення загиблих під час Другої світової війни. Учні переглянули презентацію про значення символіки цього дня - червоного маку, прослухали повідомлення бібліотекаря про мету цього урочистого дня, запалили свічку пам'яті та хвилиною мовчання вшанували мільйони жертв Другої світової війни.

У бібліотеці-філії №12 відбулася подорож в історію «В серцях і книгах пам’ять про війну». Шанувальникам книги запропонували ознайомитися з викладкою літератури «В книжковій пам’яті миттєвості війни». Представлені книги дають змогу отримати інформацію про ті страшні події війни, які відбувались у ХХ столітті і, на жаль, відбуваються й зараз – у ХХІ. Твори розкривають справжні історії героїзму військовослужбовців, добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину. Також присутні  переглянули презентацію «Україна в Другій світовій війні» від Українського інституту національної пам’яті. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя.

Кожен такий захід — це крок до усвідомлення цінності миру та нашої відповідальності за майбутнє!

 

Усі новини