Піснями й танцями у Кропивницькому зустрічали весну та проводжали зиму

Понеділок, 4 березня 2019 14:47

Сьогодні, 04 березня, на площі перед міською радою Кропивницького святкували Колодія та Масницю – світле і тепле свято, яке в Україні традиційно  відзначається в останній тиждень перед великим постом.

Свято завжди супроводжується обрядами, пов’язаним із проводами зими і зустріччю весни, і має характер загального примирення, злагоди та всепрощення.

У святковому заході взяли участь учні та викладачі шкіл естетичного виховання, загальноосвітніх навчальних закладів, вихованці дитячо-юнацьких клубів, творчі колективи, спортсмени, дошкільні заклади та заклади профтехосвіти, а також торгівельні заклади обласного центру.

Цього дня учасники свята частували кропивничан варениками, налисниками та млинцями, а ще різними смаколиками, гарячими напоями, українськими стравами, святковими пряниками та медовими пастами.

Також під час свята містяни могли зробити добру справу: кожен, хто придбав будь-яку страву, долучився до благодійної акції - всі виручені кошти від продажу смаколиків будуть передані на лікування дітей фізіотерапевтичного відділення міської дитячої лікарні «Добруджа».

Існує прикмета: якщо на свято Колодія не повеселишся як слід, весь рік будеш сумувати, тому на кропивничан цього дня чекала святкова концертна програма, у якій взяли участь учні та викладачі музичних шкіл міста, а також вокальні ансамблі.

Крім того гостей свята розважали такими смачними та веселими іграми: “Вгадай начинку”, “Дірочки в сонячних млинцях” та “Хто найшвидше з’їсть млинці”.

Свято продовжили спортивні забави та майстер-класи.

Усі новини