"Поетичний календар" Миколи Барабулі: творчий вечір у Кропивницькому музеї Осмьоркіна

Вівторок, 27 травня 2025 13:21

Нещодавно в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбувся творчий вечір поета й артиста Миколи Барабулі "Дивись вперед з надією…" та презентація збірки  його поезій "Дванадцять + один".

Микола Барабуля – відомий діяч культури та мистецтва в Кропивницькому. Після закінчення Дніпропетровського театрального училища в 1971 році повернувся в рідне місто. Працював артистом розмовного жанру обласної філармонії, методистом Будинку культури "Жовтень" заводу "Червона зірка", завідуючим відділом самодіяльності при обласній раді профспілок, завідуючим відділом культури Кіровської районної ради та начальником  відділу культури і туризму міської ради. З 2012 року є художнім керівником Будинку культури "Авіатор" Льотної академії Національного авіаційного університету. Також активно творчо співпрацює  з муніципальним театром сатири.

Знають Миколу Барабулю і як поета, адже публікується в місцевій пресі ще з 1963 року. Він є членом Творчого об’єднання "Вітрила". У 2012 році вийшла друком його перша збірка поезій "Упало сонце на долоні". І ось через тринадцять років шанувальникам поетичного слова він подарував нову авторську книгу із символічною назвою "Дванадцять + один". У передмові до книги Микола Барабуля відверто і щиро не лише пояснив ідею видання, яке він означив як "поетичний календар", а й поділився історією написання віршів: "Багато красивих свят і знаменних дат висвітлює календар в Україні. Серед них є такі неочікувані й красиві, що мені захотілося їх викласти в поетичній формі. Натхненником цієї ідеї була моя дружина Людмила Петрівна. Весь час написання календаря завжди була поряд, підказувала, надихала, була першим слухачем. Без дружини я б не написав цю книжку. Ось чому присвячую свій труд їй, з вдячністю і любов’ю. Свята у календарі розписані по місяцях та я не міг не добавити 13-й місяць, в який увійшла любовна лірика, яку можна використовувати в будь-якому місяці, бо звісно, що без кохання неможливе життя людини. Як прийме читач книгу, не знаю, та скажу одне: в ній моя думка і душа".

Розпочав свій творчий вечір Микола Барабуля традиційно з поезій Великого Кобзаря, які він читає неперевершено. Шевченківське слово в його устах живе, сповнене сили й віри, надії та впевненості. Недаремно у 1992 році він отримав Гран-прі на II Всеукраїнському відкритому конкурсі читців імені Тараса Шевченка.

А потім звучали авторські поезії, які нікого не залишили байдужим до одвічних тем людського буття. Всі, хто завітав на творчий вечір Миколи Барабулі, захоплено слухали поетичне слово в майстерному виконанні професійного читця. Оригінальним був і виступ колег Миколи Барабулі  з муніципального театру сатири. Режисер театру Роман Бутовський, заслужена артистка України Вікторія Майстренко та артистка Лариса Коваленко влаштували справжнє театральне дійство, адже не просто читали поетичні твори Миколи Барабулі, а й ділилися своїми враженнями та думками, розповідали чому саме ці вірші обрали для декламування.

З презентацією поетичної збірки автора привітали редакторка книги, членкиня Національної Спілки письменників України Наталія Бідненко, очільниця Творчого об’єднання "Вітрила" поетеса Олена Надутенко, відомий поет член Національних Спілок письменників та журналістів України Олександр Косенко, а також творча молодь з Імідж-центру "Ольга", яку Микола Барабуля навчає виразному читанню поезії. Було й музичне привітання від Тетяни Циганкової та Вікторії Делестьянової, які емоційно виконали пісні на слова Миколи Барабулі. Від музею були квіти та Подяка за багаторічну творчу співпрацю. А завершився творчий вечір автограф-сесією, Микола Барабуля із задоволенням підписував книги для своїх друзів з вірою в майбутнє і дякував всім, хто розділив з ним творчу радість в день його народження.

Усі новини