Полиновий присмак болю: Чорнобиль у спогадах

Середа, 27 квітня 2022 18:50

До роковин Чорнобильської трагедії у бібліотеці №5 Кропивницької централізованої бібліотечної системи  відбулася зустріч кропивничан з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС «Чорний біль над білим світом». На зустріч завітали читачі бібліотеки – ліквідатори Олександр Неділько та Дмитро Пєрвий.

Із їхніх спогадів користувачі дізналися про важку і небезпечну роботу ліквідаторів безпосередньо у Зоні. Враження від розповіді підсилив перегляд відеофільму «Чорнобиль: як це було». Учасники зустрічі ознайомилися з літературою на книжковій виставці-панорамі «Чорнобиль у спогадах».

Відеоекскурс «Чорнобильський пил на роки опадає…» провели працівники бібліотеки-філії №4. Бібліотекарі нагадали учасникам заходу хронологію подій, що сталися тієї чорної квітневої ночі, коли стався вибух, про подвиг ліквідаторів, які першими прийняли на себе вогонь атомної катастрофи, розповіли про небезпеку радіації для усього живого. Читачі  взяли участь у обговоренні переглянутого фільму та вшанували хвилиною мовчання подвиг героїв-ліквідаторів, які відійшли у вічність.

З  нагоди 36-х роковин найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття – аварії на Чорнобильській АЕС бібліотека-філія № 8 підготувала книжкову виставку «Чорнобиль не має минулого часу». З представлених матеріалів на виставці відвідувачі  змогли  дізнатися про техногенну катастрофу та героїчні дії пожежників-ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів у боротьбі з «мирним атомом», які ціною свого життя захищали світ від наслідків катастрофи. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Усі новини