Правильно облаштовані зупинки громадського транспорту у Кропивницькому – запорука збереження життя та здоров’я мешканців міста

Середа, 17 жовтня 2018 17:18

У Кропивницькому, на розі Студентського бульвару та вулиці Андрія Матвієнка вже незабаром з’явиться нова заїзна кишеня для громадського транспорту. Її облаштують в рамках ремонту всієї пішохідної частини по вулиці Матвієнка: тут дорожники вже завершають викладання тротуарної плитки.

Місце зупинки транспорту спланували проектанти на замовлення управління житлово – комунального господарства. Для його будівництва довелось спиляти велике дерево, проте це був вимушений крок, пояснила заступник начальника головного управління житлово – комунального господарства Юлія Яндович.

Навпроти «кишені» розміщена 26-та школа, і щодня сюди приїжджають сотні людей. Зазвичай, маршрутні таксі пасажири зупиняють безпосередньо перед світлофором та перед перехрестям. Водії тим самим порушують правила дорожнього руху і створюють аварійні ситуації, адже ширина проїжджої частини не дозволяє обганяти маршрутне таксі, що зупинилося. Тож дуже часто зранку навпроти ЗОШ № 26 утворюються великі дорожні затори. До того ж школярі рідко йдуть до пішохідного переходу, перебігаючи дорогу будь-де. Саме для того, щоб пасажири не наражали себе на небезпеку і облаштовують у цьому місці заїзну кишеню.

Пасажирський транспорт паркуватиметься тут, забираючи чи висаджуючи пасажирів безпечно і згідно з правилами дорожнього руху.

- Зробити заїзну кишеню саме у цьому місці було надзвичайно необхідно заради безпеки громадян, – пояснила Юлія Яндович. – Вона буде розташована за 25 метрів від перехрестя і від світлофора, відповідно до чинних норм. Будівельні норми ніяк не дозволяли врятувати одне дерево. До того ж важливою деталлю є те, що це місце ми огородимо турнікетами, на зразок тих, які влітку встановили на площі біля пам’ятника Ангелу Охоронцю. Ці турнікети не дозволять людям переходити дорогу будь – де, а спрямують їх безпосередньо до пішохідного переходу.

Юлія Яндович також запевнила, що замість спиляного дерева у мікрорайоні обов’язково з’являться нові саджанці. Їх вже закупили.

Усі новини