Проблеми та досягнення галузі освіти: у Кропивницькому відбувся виїзний День депутата

Середа, 17 листопада 2021 16:47

Для депутатів Кропивницької міської ради  робочий день сьогодні, 17 листопада, розпочався у школі - НВО №25. Таким чином вони почали знайомство із досягненнями і вивчення проблем закладів освіти обласного центру.

Як зазначив заступник міського голови Сергій Колодяжний, подібний формат роботи допомагатиме депутатам глибинно розібратися в суті справ по окремій галузі.

- Ми зібралися тут, щоб презентувати вам роботу  міської влади у напрямку розвитку і покращення  умов функціонування освітньої галузі. Переконаний, що  такі виїзні засідання сприятимуть плідній роботі і на сесіях міської ради. А ви отримаєте реальне бачення стану справ у навчальних закладах, починаючи від парт, за якими навчаються діти, завершуючи  шкільною їдальнею,  - звернувся Сергій Колодяжний до учасників виїзного  Дня депутата. 

Такий захід, хоч і організовано вперше - але точно не востаннє, - наголосив секретар міської ради Олег Колюка. Адже навіть із типовими і показовими навчальними закладами ознайомитися за один день суто фізично неможливо: ця робота продовжуватиметься. Подібний поїздки організовані також з метою донести до депутатського корпусу не лише здобутки, а й проблеми галузі, адже триває формування міського бюджету на наступний рік і розробка Стратегії розвитку Кропивницької міської територіальної громади на період до 2030 року, де усі нагальні потреби освіти міста мають бути враховані.

Здобутки у сфері загальної середньої освіти презентувала начальниця управління освіти Лариса Костенко.

Зокрема, депутатів зацікавило  виконання ЕСКО договорів та встановлення індивідуальних теплових пунктів у навчальних закладах міста. За допомогою спеціальної програми Лариса Костенко наочно продемонструвала, як очолюване нею управління у режимі реального часу  слідкує за температурним режимом у закладах, де встановлені ІТП.

Модернізовані індивідуальні теплові пункти з електропідігрівачами дозволяють тримати комфортну температуру в міжопалювальний період - це сприяє економії коштів за рахунок підвищення ефективності використання енергоресурсів.  І що також дуже важливо, вся загальна, поточна та аналітична інформація об’єднана на електронній платформі, що дозволяє оперативно реагувати та приймати виважені управлінські рішення.

- Індивідуальні теплові пункти встановлені не у всіх навчальних закладах міста, із 64 закладів освіти ІТП мають половина. Чи будуть далі встановлюватися такі пункти залежатиме від багатьох економічних і епідеміологічних чинників, але остаточне рішення  буде прийматися депутатським  корпусом. Вартість одного такого пункту варіюється від 150 до 250 тисяч гривень, що залежить від конкретного закладу, -  зазначила Лариса Костенко.

Після детальної презентації секретар міської ради разом із колегами-депутатами оглянули кабінети інформатики та хімії, відремонтовану їдальню, поспілкувалися із вчителями, зокрема із переможницею престижного міжнародного конкурсу Cambridge English Schools.

Разом із депутатами навчальний заклад оглянули і представники громадськості, зокрема членкині ГО “Батьківська рада Кропивницького”.

Серед потреб конкретно НВО №25 обговорювався ремонт танцювальної зали, що розпочався іще 2017 року. Це завдання для міста має особливу вагу, оскільки на базі навчального закладу займається народний хореографічний ансамбль "Світанок", лауреат і призер багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

У середу, 17 листопада, крім  НВО №25, депутати також ознайомилися з ліцеєм “Сокіл”, ДНЗ №15, гімназією ім. Олени Журливої, ДНЗ №42,  Міжшкільнийм ресурсним центром №2 та ДНЗ №47.

Усі новини