Робота в комісіях: депутати Кропивницької міської ради готуються до затвердження міського бюджету

Четвер, 8 грудня 2022 17:11

У Кропивницькій міській раді триває підготовка до чергової сесії. Сьогодні, 08 грудня, відбулися засідання відразу трьох  постійних депутатських комісії:  з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, інвестицій та регуляторної політики, з питань житлово-комунального господарства та транспорту та з питань бюджету та податкової політики. У роботі комісій взяв участь  і секретар міської ради Олег Колюка.

Кінець року насичений не лише підсумками роботи, а й плануванням наступного, для міської ради ключовим стає питання — затвердження бюджету на наступний рік. Під час підготовки до грудневої сесії, жодне засідання з восьми постійних депутатських комісій не обійдеться без розгляду проєкту рішення “Про  бюджет Кропивницької міської територіальної громади на 2023 рік”.

Детальну інформацію з фінансових перспектив територіальної громади наступного року представила начальниця фінансового управління міської ради Любов Бочкова. За її словами, наступного року буде застосований консервативний сценарій розвитку бюджету.

- Доходи міського бюджету на 2023 рік визначені у сумі 2,855 мільярда гривень, у тому числі доходи загального фонду – 2,731 мільярда гривень та доходи спеціального фонду – 123, 199 мільйона гривень, - повідомила посадовиця.

У контексті бюджетної теми розглянули члени комісії з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, інвестицій та регуляторної політики під головуванням депутатки Анни Зарічної розглянули інший проєкт рішення  про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 м² загальної площі нерухомого майна фізичних осіб. Як пояснила директорка департаменту з питань економічного розвитку міської ради Ніна Рахуба, таке рішення регулює бюджетні надходження у цій сфері. Встановлення мінімальної вартості оренди передбачається Податковим кодексом, є спеціальна формула і методика розрахунків. Наразі пропонується встановлення орендної плати за 1 м² виробничих приміщень 19,72 грн, приміщення комерційної діяльності — 59,16 грн.

Підтримали також члени комісії проєкт рішення що стосується розвитку туристичної галузі міста на 2023 — 2025. Серед заходів прописаних в програмі — підтримка туристичного вебпорталу https://kroptravel.gov.ua/ ,розробка та виготовлення сувенірної та інформаційної продукції, навчальні програми тощо.

Члени  постійних комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства та транспорту під головуванням депутат Василя Рубана  і з питань бюджету та податкової політики під орудою Дмитра Бірця  опрацювали проекти рішень про внесення змін до галузевих програм соціально – економічного розвитку Кропивницького на 2022 рік та затвердження таких програм на наступні роки, представлені розпорядниками коштів.

Усі новини