Що, де і коли відбудеться у Кропивницькому з нагоди відзначення Дня Незалежності України

Понеділок, 13 серпня 2018 16:07

Із нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України у Кропивницькому відбудеться низка святкових заходів, присвячених визначним датам.

Хід підготовки до відзначення 27-ої річниці Незалежності проконтролював секретар міської ради Андрій Табалов під час робочої наради сьогодні, 13 серпня.

За інформацією начальника відділу з питань внутрішньої політики Сергія Запорожана, святковим заходам в обласному центрі передуватиме «Медовий ярмарок», який відбудеться на площі перед міською радою 17 серпня із 08.00 по 15.00. Як повідомив начальник управління торгівлі та побутового обслуговування населення Сергій Горбовський, у ярмарку візьмуть участь 35 підприємців, а торгуватимуть цього дня медом і фруктами.

23 серпня кропивничани запрошуються до пам’ятника Тарасу Шевченку, де традиційно на День Державного Прапора України підніматиметься велике синьо-жовте полотнище. Урочистості розпочнуться о 8.50, а на час церемонії підняття Прапора рух по вулиці Шевченка буде тимчасово перекритий.

Цього ж дня кропивничани вшанують пам’ять загиблих Героїв АТО. Покладання квітів до могил загиблих в АТО земляків розпочнеться об 11.00 одночасно на усіх кладовищах Кропивницького, де знайшли свій останній спочинок українські Герої: Рівнянському, Далекосхідному, Старобалашівському, Новолелеківському та на цвинтарі у селищі Новому.

Покладанням квітів у обласному центрі розпочнуться і заходи з відзначення Дня Незалежності України 24 серпня. Представники влади, громадських організацій урочистою ходою, яка розпочнеться о 09.00, понесуть о живі квіти до пам’ятного знаку загиблим «кіборгам» у Ковалівському парку, пам’ятників Володимиру Винниченку, Тарасу Шевченку, до меморіальної дошки Віктору Чміленку та до пам’ятного знаку Героям Майдану.

Центром святкування Дня Незалежності України цьогоріч у Кропивницькому стане площа перед міською радою. Тут від 10.00 розпочнуться урочистості із вручення заслужених нагород кращим представникам територіальної громади. Колекція рукотворних символів незалежності держави у Кропивницькому поповнилася вишитим «Вінком Єдності», який внесуть на площу разом із «Рушником Єдності» та вишитою мапою України вихованці хореографічного колективу «Світанок».

Загальноосвітні школи міста влаштують виставки своїх робіт ужиткового мистецтва, присвячених темі Незалежності і візьмуть участь у конкурсі на кращий коровай.

У храмах Кропивницького 24 серпня відслужаться молебені «В ім’я процвітання України», а завершить святкування великий вечірній концерт міського професійного духового оркестру в академічному обласному музично-драматичному театрі імені Марка Кропивницького. Концерт розпочнеться об 18.00, вхід вільний.

Не стоїть осторонь підготовки до свята і громадськість міста. Дню Незалежності України будуть присвячені чисельні спортивні змагання, концерти, масові заходи за місцем проживання. О 17.30 від пам’ятного знака «Ангел-охоронець» розпочнеться Хода вишиванок, яка завершиться урочистим мітингом і святковим концертом на площі Героїв Майдану.

Усі новини