Спекотно не лише людям, а й рослинам: у Кропивницькому зелені насадження рятують поливом
Від липневої спеки, яка тримається уже кілька днів, страждають не лише люди, а й рослини. Не зважаючи на брак спеціального транспорту і, найголовніше, робочих рук, у Кропивницькому щодня на полив квітників і зелених насаджень виїжджають три водовозки — дві КП “Благоустрій” і КП “Єлізавета”.
- Таку спеку важко витримати людині, а квіти взагалі волають “Допоможіть!”. Тому щодня з 15:00 до 22:00 дві машини поливають усі квітники, аби ця краса могла вижити, поливаємо сливи пісарді, висаджені на Алеї пам’яті наших Героїв, там прижилися всі деревця і зараз гарно розвиваються, поливаємо кущі і дерева на вулиці Героїв рятувальників, квітники у парку Ковалівському, на вулиці Великій Перспективній, на колі біля аеропорту — скрізь, де висадили квіти, - розповідає головна агрономка комунального підприємства “Благоустрій” Альона Ворона і додає: однак є стійкі і одночасно гарні квіти, які витримують таку спеку. Це антиринум, який яскраво квітне на клумбі біля обласного суду.
Поливають і зелені насадження, які на території міста висадили працівники КП “Єлізавета”. Підприємство має одну водовозку, яка здійснює полив на всіх локаціях раз на день-два.
- Кожного дня машина працює на поливі. Поливаємо зелені насадження на вулицях Соборній, Чикаленка, у парку “Сосновому”, у “Гаю Десантників”, сквері “Першого трамвая”, там, до речі, біля магнолій об лаштовані спеціальні мішки з водою, які здійснюють крапельний полив. Біля всіх молодих дерев зробили мульчування, щоб волога затримувалася якомога довше, - розповідає директорка підприємства Алла Чернік.
На території лісопарку «Соснового», де цього річ висаджено понад 800 саджанців хвойних порід, фахівці відділу екології та контролю за використанням і охороною земель тримають на контролі ситуацію по кожному дереву.
За інформацією начальниці відділу Галини Негоди, станом на сьогодні всохли близько двадцяти дерев.
- Оскільки полив і підживлення висаджених саджанців у Лісопарковій зоні здійснюють у достатній кількості, у всіх засохлих саджанців взяті зразки на дослідження, для цього залучені як фахівці господарства де були вирощені саджанці, так і спеціалісти Інституту охорони ґрунтів в Україні, управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживспілки в Кіровоградській області, - відзначила Галина Негода. - Результати аналізу дозволять дати відповідь на причину всихання - це може бути пошкодження кореня під час викопування рослини, чи якась хвороба. Усі засохлі саджанці будуть замінені, при висадці рослин у нашій природній зоні коефіцієнт не приживлюваності складає 10%.
Попри те, що підприємства в межах своїх можливостей здійснюють полив зелених насаджень, за високих температур цього замало, тож комунальники закликають усіх небайдужих кропивничан давати живильної вологи саджанцям.