Староста Новенського округу відзвітувала про зроблене минулого року і подякувала громаді за підтримку

Субота, 29 січня 2022 18:20

У Кропивницькій міській раді стартувала звітна сесія заступників міського голови та керівників виконавчих органів за результатами виконання бюджетних програм у 2021 році. Першою, сьогодні, 29 січня, звітувала перед громадою  староста Новенського старостинського округу Любов Марченко.

Цього дня поспілкуватися  із новенцями, дати відповіді на всі важливі і актуальні для громади питання завітали секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка, заступники міського голови Олександр Вергун і Сергій Колодяжний, начальник головного управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко, депутати міської ради Валентина Яремчук і Віталій Вяземцев, керівники підприємств і установ, голови квартальних комітетів селища Нове.

Любов Марченко докладно доповіла учасникам зборів про розвиток інфраструктури  території громади, визначила проблеми, що найбільше хвилюють жителів селища і які вдалося вирішити протягом минулого року.

- Як староста Новенського старостинського округу Кропивницької міської ради я представляю інтереси усіх жителів нашого мікрорайону. Крім виконання покладених на мене посадових повноважень, постійно тримаю зв’язок із жителями селища. Торік понад сотня новенців звернулися до мене на особистий прийом. Найбільше людей хвилюють сьогодні питання комунальної сфери: ремонт дахів, будинків, доріг, благоустрій прибудинкових територій тощо. Майже половину таких звернень громадян задовольнили і їхні питання вирішили позитивно, - доповіла Любов Марченко.

Аби ефективніше працювати на користь жителів громади, Кропивницька міська рада створила відділ із питань інфраструктури Новенського старостинського округу. Це значно полегшило і прискорило роботу з діловими паперами: видачею довідок, актів та інших документів.  

Вирішувати житлово-комунальні питання Новенському старостинському округу допомагало Головне управління житлово-комунального господарства міської ради та ТОВ «ГУДЕКС ВПС».

- Торік виконання повноважень відділом з питань інфраструктури Новенського старостинського округу здійснювалося за двома бюджетними програмами: «Керівництво і управління в сфері благоустрою населених пунктів» та «Будівництво інших об'єктів комунальної власності». На реалізацію бюджетної програми «Будівництво інших об’єктів комунальної власності» зі спеціального фонду міського бюджету виділили 823 610 гривень, з них використали 764 252,62 гривень. На реалізацію бюджетної програми «Керівництво і управління в сфері благоустрою населених пунктів» виділили 1 948 985 гривень. Крім того, з місцевого бюджету отримали субвенцію на виконання заходів Міської програми профілактики та протидії злочинності «Безпечне місто» на 2021-2023 роки у сумі 631 159,38 гривень на придбання автомобіля для поліцейського офіцера нашої громади, - повідомила староста.

Із досягнень, які вдалося реалізувати торік, Любов Марченко назвала створення квартальних комітетів, які тримають найтісніший зв’язок із жителями селища Нове, відкриття Центру надання адміністративних послуг населенню, де сьогодні можна отримати понад сотню адміністративних і соціальних послуг. Крім того, у минулому році жителі селища відчули, що їм уже не так болить проблема транспортного зв’язку з містом, адже сюди збільшили не тільки кількість великомістких транспортних засобів, а й додали ще один тролейбусний маршрут №11. Нині до селища Нове курсують по п’ять автобусів і тролейбусів. Значно вплинуло на безпечність і якість життя новенців відкриття у селищі поліцейської станції офіцера громади. За кошти міського бюджету для офіцерів громади відремонтували і облаштували приміщення, придбали необхідне обладнання і автомобіль.

Належну увагу, за словами старости, у селищі приділяли і поточним проблемам: вчасному вивезенню сміття, покосу бур’янів, благоустрою й облаштуванню вуличного освітлення. В центрі уваги старости були і жителі, які потрапили у складні життєві обставини, діти пільгових категорій, ветерани.

Любов Марченко відзначила, що не зважаючи на зроблене, ще є багато над чим працювати. Зокрема і над створенням об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, адже на території громади поки немає жодного ОСББ. Крім того, у планах на наступний рік — подальша якісна робота комунальних підприємств, ремонт доріг і благоустрій прибудинкових територій, облаштування вуличного освітлення тощо.

- Самі ми не досягли б таких якісних змін у нашому мікрорайоні. Хочу подякувати міському голові Андрію Райковичу, депутатам міської ради від нашого округу, усім керівникам підприємств і жителям громади за підтримку, допомогу і пропозиції. Ми знаємо наші проблеми, над якими продовжуватимемо працювати, щоб зробити життя новенців кращим. Головне, що я у своїй роботі відчуваю підтримку односельців.

Про роботу від початку створення поліцейської станції у селищі Новому, а це сталося 09 липня 2021 року, прозвітували і поліцейські офіцери громади. Майже вісім тисяч жителів громади обслуговує два поліцейських офіцери.

- Наша робота спрямована на профілактику і попередження правопорушень. За звітний період нам надійшло майже 200 звернень громадян, більшу частину яких було вирішено позитивно, спільно із соціальними службами здійснили 10 рейдів, відвідали п’ять сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Крім того, постійно проводимо профілактичні зустрічі в школах, бесіди з громадянами, пильнуємо правопорядок на території, а в разі виявлення порушень, складаємо адмінпротоколи, - повідомив поліцейський офіцер громади Євген Роздобудько.

Роботу поліцейських відзначили і жителі Нового, адже з відкриттям поліцейської станції жити у селищі стало значно безпечніше. Люди подякували офіцерам за якісну роботу і відповідальне ставлення до своїх обов’язків.

Прозвітувала про свою роботу перед жителями Новенського старостинського округу і депутатка Кропивницької міської ради від цього округу Валентина Яремчук. Вона відзначила, що, крім поточних питань, які в межах своїх повноважень вирішувала протягом минулого року, одними з найважливіших для жителів селища є поліпшення транспортного зв’язку, ремонт шляхопроводу, придбання медичного обладнання для місцевої поліклініки. Усе це, за словами депутатки, вдалося зробити завдяки розумінню проблем новенців і сприянню їх вирішення з боку міської ради і міського голови Андрія Райковича.

Подяку за якісні зміни, що відбулися протягом останнього року в селищі, старості Любові Марченко, депутатам міської ради, поліцейським громади, працівникам комунальних підприємств висловила і голова квартального комітету №29 Юлія Бершадська.

- Якісні зміни помітні. Хочу подякувати від імені жителів селища за відповідальну роботу і Любові Марченко, і Валентині Яремчук. Розумію, що все одразу зробити не можна, але хочу передати прохання жителів зробити грейдерування і підсипання вулиць приватного сектору, подовжити маршрут громадського транспорту і облаштувати зупинку, а ще зробити пішохідний тротуар на шляхопроводі. Громадськість готова підставити вам плече і взяти активну участь у розробці проектів для участі у програмі громадських бюджетів, - наголосила Юлія Бершадська.

Слова подяки старості і поліцейським громади висловив і житель селища Нове, пенсіонер, чорнобилець Олександр Шаров.

- Посада старости вперше з’явилася в нашій країні і дуже добре, що у нашому селищі її обіймає Любов Марченко. Ми пам’ятаємо час, коли по кілька днів не вивозилося сміття, територія заростала бур’янами. Зараз ці проблеми вирішилися, селище змінилося на краще. Дякую вам за роботу і бажаю подальших успіхів, - сказав Олександр Шаров.

Звіт Любові Марченко не обмежився тільки доповіддю. Жителі селища тут же озвучили і проблеми, які потребують вирішення. Зокрема, порушили питання про утеплення приміщення школи №10, повернення прийому лікарями вузьких спеціальностей у місцевій поліклініці, облаштування тротуарів обабіч вулиць і ремонт доріг, благоустрій, ремонт під’їздів і дахів багатоквартирних будинків тощо. Всі зауваження і прохання староста взяла до уваги і зазначила, що з допомогою міського голови, його заступників і депутатів міської ради їх вирішуватимуть.

Із першим звітом про виконану роботу старосту селища Нове привітав секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка.

- Ми рухаємося у правильному напрямку. Успішні здобутки — це спільна робота міської влади і громади. У неформальному спілкуванні почули ще й запитання та пропозиції жителів селища. Їх ми обов’язково візьмемо до уваги і вирішуватимемо в межах наших повноважень, - зазначив Олег Колюка.

 

Усі новини