У колі уваги депутатської комісії — топонімічні процеси у Кропивницькому

Вівторок, 8 листопада 2022 18:20

Сьогодні, 08 листопада, відбулося чергове засідання постійно комісії Кропивницької міської ради з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва.

Основним питанням, яке виносилося на розгляд членів комісії, був розгляд проекту рішення Кропивницької міської ради  “Про перейменування вулиць, провулків, тупиків, проїзду”. Після вивчення громадської думки, проведення електронного опитування, узагальнення думки громади і погодження виконавчим комітетом, зміну назв, яка продовжує ліквідацію з мапи Кропивницького російські і комуністичні топоніми, погодила і профільна депутатська комісія.

Під час обговорення у членів комісії виникли зауваження щодо пропозиції перейменування вулиці Можайського на Цибулівську. Пояснення щодо цієї назви надав секретар міської ради Олег Колюка.

- Ця назва пов’язана з історією міста Кропивницького. Колись жителі села Цибулевого переселялися ближче до фортеці, навколо якої розбудовувалося тодішнє місто. Поважні історики стверджують, що назва вулиці Цибулівська — це повернення до історичних джерел. Дуже важливо, щоб на мапі нашого міста з’являлися нові назви, пов’язані з історією міста, - зазначив Олег Колюка.

Крім того, члени депутатської комісії погодили виключення з переліку вулиць, які виносяться на розгляд депутатів міської ради, вулицю Бєлгородську. Від громадськості надійшли пропозиції нову її назву - Героїв – прикордонників, надати іншій вулиці. Тож доля Бєлгородської вирішуватиметься на черговому засіданні топонімічної комісії.

Цього дня комісія  розглянула також проєкт рішення “Про зняття з контролю окремих рішень Кропивницької міської ради восьмого скликання”.

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17