У Кропивницькому готується до запуску масштабний проект з дегазації полігону твердих побутових відходів

Четвер, 20 червня 2019 20:47

Облаштування системи дегазації на полігоні твердих побутових відходів у Кропивницькому перебуває на завершальній стадії. Хід робіт та загальний стан утримання міського сміттєзвалища сьогодні, 20 червня, заїхав перевірити секретар міської ради Андрій Табалов з представниками засобів масової інформації обласного центру.

- Я давно опікуюсь питаннями, пов’язаними з організацією ефективного забезпечення вивезення і утилізації побутових відходів на території нашого міста, - відзначив Андрій Табалов. – У нас є серйозні претензії до діяльності підприємства, яке виконує ці функції у Кропивницькому, але видно, що «Екостайл» не стоїть на місці. Компанія впроваджує новітні технології, залучає інвесторів для реалізації важливих екологічних проектів. На моє глибоке переконання, у такому випадку міська влада має допомогти підприємцям, підставити їм плече. Реалізація програми дегазації полігону дасть нам відчутний результат відразу у декількох напрямках: суттєво покращиться загальна екологічна ситуація у місті через відсутність викидів метану у повітря, ліквідується загроза самопідпалу сміттєзвалища і, нарешті, мешканці Завадівки, Кущівки почуватимуться комфортніше через відсутність неприємних запахів з території полігону. Хочу сказати, що за каденцію цієї міської ради від людей не надійшло жодної скарги з такої причини, хоч ще не так давно – вони були масовими.

Компанія «Екостайл» більше двох років займалася пошуком інвесторів і партнерів для реалізації проекту дегазації полігону в Кропивницькому. Подавалися заявки до Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), в Північну екологічну фінансову корпорацію (НЕФКО), проводилися приватні зустрічі з українськими та іноземними інвесторами, які в більшості випадків відмовляли внаслідок економічної нестабільності і ризиків пов'язаних з правами на землю в проекті дегазації.

У підсумку, з двох іноземних компаній, які погодились інвестувати в дегазацію полігону, обрали українську компанію «ЛНК». Загальна вартість проекту становить близько 1,9 млн. євро. На сьогодні Кропивницький входить в десятку міст України, де полігон для переробки та захоронення твердих побутових відходів обладнано системою дегазації.

- Метан, який від 30 до 60% входить до складу біогазу полігону твердих побутових відходів, є одним із шести найнебезпечніших газів для порушення озонового шару та виникнення парникового ефекту, - відзначив директор ТОВ «Екостайл» Сергій Макаров. - Біогаз, до складу якого входить метан, дозволяє виробляти електроенергію, яку можна використати на користь людей. Утилізуючи біогаз ми, перш за все, вирішуємо екологічну проблему. Таким чином, Кропивницький виявися в списку лідерів з виконання наказу Кабміну «Про затвердження Правил експлуатації полігонів побутових відходів», згідно з яким всі полігони України повинні обладнати системою дегазації до 1 січня 2020 року.

Ділянка під будівництво системи дегазації полігону ТОВ «Екостайл» виділена минулого року міською радою міста Кропивницький в оренду ТОВ «ЛНК». Попередня встановлена потужність електростанції – 635 кВт. За рік вона дозволяє виробити до 5080 тис кВт*год. Цього достатньо для забезпечення потреб 1400 осіб електроенергією протягом року.

Офіційний запуск установки з дегазації полігону планується вже в середині липня. На сьогодні завершено усі основні види будівельно-монтажних робіт, відбулися пуско-налагоджувальні процеси. Орієнтовно через місяць, після отримання остаточних дозвільних документів, ці установки повноцінно запрацюють.

Усі новини