У Кропивницькому на базі НВО «Науковий ліцей» буде створена високотехнологічна фізична лабораторія

Середа, 13 лютого 2019 13:34

Сьогодні, 13 лютого, у Кропивницькому на базі ПАТ «НВП «Радій» розпочав роботу форум вчителів фізики – 2019 «Сучасна лабораторія фізики – перехід на профільний рівень сучасної школи». Ініціатором проведення заходу виступило управління освіти міської ради у партнерстві з науково-виробничим підприємством «Радій» - провідним в Україні розробником і постачальником програмно-технічних комплексів для систем забезпечення безпечної експлуатації атомних електростанцій.

За словами начальника управління освіти Лариси Костенко, форум спрямований на визначення пріоритетних напрямків розвитку стратегічного партнерства «освіта-бізнес-влада». Його метою також є допомога вчителям фізики у професійному зростанні, наданні можливості учасникам обмінятися напрацюваннями та досвідом, окреслити поточний стан природничої освіти та спланувати її подальший розвиток. Таким чином, форум несе місію інтеграції інтелектуального ресурсу галузі фізики в процес розвитку промислового виробництва у Кропивницькому.

- Сьогодні ми зібрали еліту природничої галузі, науковців із різних вищих навчальних закладів міста та роботодавців, щоб пояснити, що під час проведення освітніх реформ у нашій державі, дуже важливо підвищувати роль саме профільної школи, бо без неї ці реформи не досягнуть поставленої Міністерством освіти мети, - зауважила Лариса Костенко. - Необхідно, щоб вчителі фізики зрозуміли, що профілізація нашої школи дуже важлива і повинна відбуватись на вищих засадах. Важливим є переоснащення матеріально-технічної бази, і ми розпочали цей процес у 2016 році, коли коштом освітньої субвенції отримали обладнання для кабінетів фізики, хімії, дисциплін природничого циклу. Важливо, що в професійних навчальних закладах впроваджується дуальна освіта. Таку мету ми поставили собі також щодо шкіл обласного центру. Безпосередній зв’язок із роботодавцями та науковими установами, безумовно, покращить практичну складову навчального процесу.

Під час роботи форуму його учасники запропонували створити на базі НВО “Науковий ліцей” сучасну високотехнологічну лабораторію з широким спектром обладнання для вивчення фізики. Поштовхом до створення такої лабораторії стало зниження інтересу до вивчення природничої науки, а також відтік активної молоді, яка вступає до вищих навчальних закладів за кордоном, через відсутність в Україні матеріально-технічної бази для вивчення сучасної фізики та інженерії. На думку вчителів, така лабораторія стане центром проведення тренінгів і майстер-класів, центром народження нових наукових ідей та розробок, розширить можливості учнів у дослідженні фізичних явищ, проведенні експериментів, вивченні сучасних технологій. Ідею створення фізичної лабораторії було викладено у резолюції, яку учасники форуму підтримали одностайно.

Продовжили роботу форуму панельні дискусії та екскурсія підприємством для учасників з метою ознайомлення із новітніми технологіями сучасного виробництва підприємства «Радій».

Усі новини