У Кропивницькому новий навчальний рік розпочинається в умовах «зеленого рівня» карантину

Понеділок, 31 серпня 2020 18:31

Сьогодні, 31 серпня, у міській раді Кропивницького відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Члени комісії під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна взяли до відома інформацію про продовження дії карантину з 01 вересня до 31 жовтня 2020 року на території Кропивницького з метою запобігання поширенню гострої респіраторної  хвороби COVID-19.

З урахуванням епідемічної ситуації, комісія доручила керівникам виконавчих органів, відповідно до делегованих та власних повноважень, забезпечити організацію виконання та контроль за дотриманням на території міста протиепідемічних заходів для відповідного рівня, передбачених постановами Кабінету Міністрів України.

На період дії карантину на території Кропивницького забороняється:

перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні;

самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

На період дії «зеленого рівня» карантину на території міста також забороняється:

проведення масових: культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території, якщо захід проводиться на відкритому повітрі, а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі. Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи;

проведення концертів, крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності, дискотек, робота розважальних закладів, нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля: ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо.

здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному транспорті, у міському сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

У Кропивницькому буде продовжений контроль контроль за виконанням протиепідемічних заходів: носінням захисних масок, дотриманням соціальної дистанції, здійсненням дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі, ринках, у громадському транспорті, закладах освіти, під час  проведення масових заходів та дотримання умов самоізоляції.

Крім того, посилиться робота постійно діючих мобільних груп із залученням працівників Кропивницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби України в області, Кропивницького ВП Головного управління Національної поліції в області, Управління патрульної поліції в області з метою забезпечення суб’єктами господарювання встановлених протиепідемічних норм.

При проведенні перевірок приділятиметься особлива увага дотриманню суб'єктами господарювання та населенням носіння захисних масок, соціальної дистанції, наявності засобів дезінфекції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі, ринках, розважальних закладах, у громадському транспорті. При виявленні порушень протиепідемічних заходів на території міста інформація керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації надходитиме негайно.

Особлива увага членів комісії була приділена забезпеченню організованого початку 2020-2021 навчального року, відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації на території міста.

За інформацією начальника управління освіти міської ради Лариси Костенко, технічно і організаційно заклади міста готові до прийому учнів і початку навчання. У достатній кількості закуплені дезінфекційні засоби, дистанційні термометри, розроблені графіки початку уроків,.

- Понад 26000 учнів завтра, 01 вересня, прийдуть до своїх шкіл, сядуть за парти, - відзначила Лариса Костенко. -  Ми рекомендували дирекціям закладів залишити початок першого уроку о 8.00 для учнів молодших класів. А для старших – із 5 по 11 класи, перенести початок занять на пізніший час – 9.30 – 10.00, у цей період громадський транспорт розвантажується.

Сніданки для школярів, звернула увагу Лариса Костенко, будуть організовані безпосередньо в класних аудиторіях,  щоб уникнути зайвого перетинання маршрутів руху учнів. А схеми пересування школярів до класних кімнат і по закінченню уроків позначені стрілками у коридорах.

Управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради отримало доручення організувати додаткові рейси на автобусному маршруті № 274 «сел. Нове – площа Богдана Хмельницького» за рахунок залучення резервного автобуса КП «Електротранс» для забезпечення додаткових потреб мешканців мікрорайону Нового у пасажирських перевезеннях у зв’язку з початком з 01 вересня 2020 року нового навчального року.

Крім того, повною мірою буде відновлено пільговий проїзд у обсязі, передбаченому чинним законодавством, наступним пільговим категоріям населення, які мають право безкоштовного проїзду в громадському транспорті міста Кропивницького:

  • діти з інвалідністю (628 осіб);
  • діти з багатодітних сімей (1539 осіб);
  • діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах (37 осіб);
  • діти з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи (38 осіб).

Усі новини