У Кропивницькому планують побудувати соціальний гуртожиток за кошти Швейцарського Червоного Хреста

П'ятниця, 5 квітня 2024 16:02

Сьогодні, 05 квітня, заступник міського голови Олександр Мосін провів робочу зустріч з делегатами Швейцарського Червоного Хреста — делегаткою з прихистків Марселою Мора, регіональним координатором Майклом Бейтсом та українськими фахівцями, які працюють за Швейцарським направленням в Товаристві Червоного Хреста України.

Тема зустрічі — будівництво соціального житла у Кропивницькому. В міській раді вже зустрічалися попередньо, наші партнери з Швейцарського Червоного Хреста визначилися з локацією для будівництва по вулиці Василя Нікітіна і з його ключовими характеристиками, а сьогодні завітали обговорити наступні кроки, аби перевести цей проєкт в практичну площину його реалізації.

- Ми підготували своє бачення цього проєкту і хочемо обговорити як, власне, працюватимемо над його реалізацією. Ідея така - планується приблизно сім квартир-студій (кількість залежатиме від проєктувальника) для літніх людей і з інклюзивністю, що будуть адаптовані під соціальний гуртожиток. Це будуть окремі кімнати з окремим санвузлом і зоною для кухні, - презентувала бачення делегатів Марсела Мора. - В одній такій квартирі зможуть  проживати по дві людини. І це буде довготривале проживання людей за тими правилами, що є у вашій громаді для соцгуртожитків. Але ми би хотіли там організувати простір для соціальних послуг, яким би могли користуватися не тільки мешканці гуртожитку, а й люди з прилеглих районів. Наприклад, це можуть бути послуги інтеграції ВПО в громаду, але ми готові й до ваших пропозицій.

Своєю чергою представники міської влади Кропивницького також висловили свої побажання: врахувати при будівництві облаштування кімнати побуту, загальної кімнати відпочинку. Крім того, до персоналу мають входити - адміністратор, соціальний працівник і психолог - тому потрібен також ще простір для проведення цієї соціальної роботи.

Наступним етапом реалізації проєкту буде укладення відповідного договору між Кропивницькою міською радою та Швейцарським Червоним Хрестом.

Учасники зустрічі домовилися далі бути на постійному зв'язку, аби швидко і якісно проходили усі етапи, найперше, - проєктування.

- У нас строк виконання проєкту - це кінець поточного року. Тож ми  зацікавлені якнайшвидше розпочати роботи, - наголосила Марсела Мора.

У свою чергу Олександр Мосін подякував за співпрацю і Швейцарському відділенню, і Товариству Червоного Хреста України - це не перший проєкт який реалізується в громаді за участі Товариства Червоного Хреста. Зокрема, придбавалась техніка для соціального гуртожитку на селищі Гірничому, який делегати взагалі вважають взірцевим і для цього нового проєкту будівництва.

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17