У Кропивницькому презентували диджитал-платформу інститутів громадянського суспільства

Четвер, 11 квітня 2024 16:00

Сьогодні, 11 квітня, в міській раді відбулася презентація проєкту диджитал-платформи інститутів громадянського суспільства Кропивницької міської територіальної громади - "Громадський простір Кропивницький" за участі представників різних громадських організацій.

Ідея такої платформи виникла вже кілька років тому, ще до повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну. Спочатку планували створити відповідний розділ на сайті міської ради, але можливості сайту не дозволяють вмістити інформацію про всі громадські організації міста. Згодом відділ комунікацій з громадськістю міської ради спільно із  ГО "Територія успіху" оформили цю ідею в спільний проєкт і подавали на участь в конкурсі  Мінцифри. На жаль, конкурс не виграли, але це дало поштовх працювати над виділенням коштів на створення такої платформи з міського бюджету. В депутатському корпусі були як прихильники цієї ідеї, так і ті хто сумнівався, бо ж війна і ця ідея начебто не на часі... Але громадський сектор також має розвиватися і в умовах війни і це так само важливо, як культура, освіта, спорт тощо. Серед перших, хто підтримав проєкт — секретар міської ради Олег Колюка. Зрештою підтримали проєкт і депутати. Оголосили тендер, який виграла компанія-розробник програмного забезпечення "Онікс". Під час створення платформи своїм досвідом із відділом комунікацій з громадськістю ділилися київські колеги.

- Робота над платформою була досить довгою і копіткою. Депутати поставилися до цієї ініціативи з розумінням і підтримали її. І от сьогодні ми можемо продемонструвати перші результати роботи. Ця платформа дозволить інститутам громадянського суспільства долучатися до заходів інших організацій. Важливо, що це буде онлайн реєстр в одному місці, і це корисно як для вас, так і для влади з громадою. Я впевнений в тому, що ми будемо активно співпрацювати і надалі, і ви долучатиметеся до платформи, - звернувся до присутніх Олег Колюка.

Власне, сам проєкт диджитал-платформи представила начальниця відділу комунікацій з громадськістю Оксана Горбенко.

- Така взаємодія міської ради в цілому і нашого відділу зокрема із вами є надзвичайно важливою. Мені б хотілося, щоб громада нашого міста знала про діяльність наших громадських організацій. Адже всього в місті станом на 2023 рік зареєстровано 1050 громадських організацій. Скільки із них є "видимими" і дієвими -  питання відкрите. А в реєстрі будуть усі активні організації міста, які внесли інформацію про себе через особистий кабінет, погруповані за напрямками. До того ж платформа - це також один із механізмів участі, - зазначила посадовиця.

Далі спеціалістка відділу Наталія Вавіліна розповіла про технічні можливості платформи та проінструктувала присутніх щодо створення особистих кабінетів користувачів і внесення інформації про організації.

Звучали й уточнюючі питання.

Зрозуміло, що формат роботи для багатьох новий, можливо, навіть і складний, тому Оксана Горбенко наголосила, що спеціалісти відділу завжди на зв'язку з громадськими організаціями і готові проконсультувати. На зв'язку, за потреби,  і розробники платформи.

Усі новини

Марку Лукичу Кропивницькому — 184!
Середа, 22 травня 2024 12:35