У Кропивницькому протестували безбар’єрність громадського транспорту – комунальних автобусів і тролейбусів

Понеділок, 26 травня 2025 18:57

Кропивницький став одним із 12 міст України, де запровадять безбар’єрні маршрути в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року «Рух без бар’єрів».

Наразі фахівці департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради  опрацьовують і маркують перший етап маршруту - конкретні транспортно-пішохідні шляхи, які будуть організовані максимально доступно для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. На цьому маршруті, протяжністю 1,5 кілометра, всі локації будуть безбарʼєрними – це і перехрестя, переходи, заклади охорони здоров’я, освіти, соціальні та адміністративні об’єкти, заклади культури, громадського харчування і громадський транспорт.

Комунальні автобуси і тролейбуси є важливим елементом безбар’єрності території Кропивницького. Важливо, що парк громадського транспорту у Кропивницькому має у своєму підпорядкуванні достатню кількість транспортних засобів, пристосованих для перевезення маломобільних груп населення, що дозволяє суттєво розширити географію безбар’єрних маршрутів, - відзначив начальник управління транспорту та зв’язку міської ради  Віктор Житник. – Для цього потрібно також проінспектувати готовність зупинок громадського транспорту.

Доступність автобусів і тролейбусів Кропивницького разом із Віктором Житником та фахівцями відділу безбар'єрного простору та культурної спадщини департаменту містобудування та земельних ресурсів перевірили амбасадори проєкту -  волонтерка, голова Громадської організації «РУХ. Ресурси Успішних Ходів» Вікторія Бобіта та ветеран російсько-української війни Максим Сліпець.

Результати інспекції були втішними – ні техніка, ні екіпажі громадського транспорту не підвели. У той же час всі зауваження і пропозиції від Вікторії та Макисма колектив КП «Електротранс» взяв до виконання.

- Надзвичайно важливо, щоб водій, який допомагає особі з інвалідністю заїхати чи виїхати з транспортного засобу, мали контакт і спілкувалися між собою перед початком руху,  - акцентувала увагу транспортників Вікторія Бобіта. – Людина на візку чітко підкаже де і як необхідно підтримувати її під час пересування, оскільки необережно прикладені зусилля у такому випадку можуть нашкодити.

 

#БезбарєрністьКропивницький

 

Усі новини