У Кропивницькому розпочалася позапланова перевірка паливних та автогазових заправок

Середа, 15 травня 2019 16:28

У міській раді Кропивницького відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

У порядку денному засідання комісії стояло  питання забезпечення моніторингу суб’єктів господарської діяльності, що здійснюють реалізацію нафтопродуктів та скрапленого газу на території обласного центру. Згідно з розпорядженням міського голови у Кропивницькому була створена тимчасова міжвідомча робоча група з перевірки об’єктів підвищеної небезпеки у місті. Необхідність у роботі такої комісії прямо пов’язана з надзвичайною ситуацією, що сталася ввечері 27 березня 2019 року на орендованій земельній ділянці по вулиці Київській, 48а, яка використовувалася для відстою транспортних засобів. Того вечора трапилося займання автомобільної цистерни скрапленого газу.

Зважаючи на обставини та причини небезпечної події техногенного характеру, що спричинила загрозу життю і здоров’ю людей, та призвела до пошкодження об’єктів будівництва і транспортних засобів, комісія прийняла низку важливих рішень.

По-перше, тимчасова міжвідомча робоча група з перевірки об’єктів підвищеної небезпеки в місті відпрацює питання щодо організаційно-правових, техногенно-пожежних, архітектурно-будівельних, екологічних та земельних відносин діяльності таких об’єктів, у першу чергу тих, що належать до потенційно-небезпечних, зокрема автомобільні паливогазозаправні станції.

У період із 15 травня по 15 липня фахівці Кропивницького міськрайонного відділу УДСНС України в області проведуть позапланову перевірку паливо-мастильних та автогазових заправок по виконанню приписів щодо усунення порушень за результатами проведених попередніх перевірок.

За рішенням комісії, керівникам об’єктів підвищеної небезпеки необхідно вжити заходів щодо покращення протипожежної-техногенної безпеки, провести інструктажі з працівниками щодо безумовного дотримання технологічних, виробничо-експлуатаційних процесів на підвідомчих об’єктах, заборонити відстій автомобільного транспорту, який здійснює перевезення нафтопродуктів та скрапленого газу на території АЗС (АГЗС), забезпечити організацію проведення систематичного виробничого лабораторного контролю за безпечністю атмосферного повітря та ґрунту. Крім того, керівники повинні забезпечити проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до чинного законодавства України.

У той же час, обласний лабораторний центр МОЗ України буде постійно інформувати населення щодо стану якості атмосферного повітря та ґрунту на об’єктах, що розташовані на селищній території.

А міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за результатами опрацювання матеріалів, наданих робочою групою з перевірки об’єктів підвищеної небезпеки з кола діяльності автогазових та паливо-мастильних заправних станцій, у свою чергу,  направить Управлінню Державної архітектурно-будівельної інспекції у Кіровоградській області інформацію для здійснення аналізу відповідності експлуатації АЗС (АГЗС) до поданих та зареєстрованих декларацій про готовність об’єктів до експлуатації та виданих сертифікатів.

Усі новини