У Кропивницькому відбулися літературні студії, присвячені видатному українському письменнику Миколі Кулішу

Середа, 20 грудня 2017 10:56

У день Святого Миколая в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого пройшли літературні студії, присвячені 125-річчю від дня народження знаного українського письменника, драматурга, журналіста М.Г. Куліша.

Микола Гурович Куліш – один з найяскравіших та найбільш оригінальних українських драматургів першої половини минулого століття.

Автор 14 п’єс, найвідоміші з яких: «97», «Патетична соната», «Мина Мазайло», «Народний Малахій». Ці п’єси нічим не поступаються кращим зразкам світової драматургії.

Одна зі сторінок життєпису письменника пов’язана із містом Кропивницьким. У квітні 1925 р. Миколу Гуровича призначили на посаду головного редактора газети «Червоний шлях». Майже п’ять місяців Микола Куліш редагував провінційну газету, одночасно займаючись літературною діяльністю. У нашому місті драматург закінчив роботу над п’єсою «Так загинув Гуска», яка і сьогодні користується попитом у театрах України.

Враження від перебування у Зінов’євську знайшли відгук у комедії «Хулій Хурина», фейлетонах та листах Миколи Куліша до письменника І. Дніпровського.

Нажаль, доля Микола Куліша досить трагічна. Він як і сотні знаних українських письменників став жертвою політичних репресований 1930-х рр. і загинув у сталінських таборах.

На літературні студії, присвячені Миколі Кулішу до музею завітали викладачі та студенти коледжу технічного університету, знані літератори та краєзнавці. Їм була запропонована цікава програма, до якої увійшов перегляд документального фільму «Розстріляне Відродження», мультимедійна презентація «Життєпис Миколи Гуровича Куліша», підготовлений студенткою ІІІ курсу музичного училища Є. Сімаковою,

Члени драматичного гуртка, що діє при творчому клубі «Натхнення» музичного училища (керівник Л.І. Френчко) показали сцени з вистави «Мина Мазайло» за однойменною п’єсою Миколи Куліша.

Голова обласної організації НСПУ В.В. Бондар поділився своїми враженнями від прочитання монографії літературознавця Н. Кузякіної «Траєкторії доль», яка присвячена Миколі Кулішу.

Знаний краєзнавець Федір Шепель розповів про перебування Миколи Куліша у Зінов’вську, про необхідність встановлення меморіальної дошки на будинку, де мешкав драматург.

Завершився музейний захід привітаннями з днем Святого Миколая та жвавим спілкуванням студентської молоді з організаторами літературних студій.

Усі новини