У Кропивницькому знайомилися зі знаменитими поляками світу

Вівторок, 25 лютого 2020 17:33

«Поляки світу. Відомі – Невідомі» - під такою назвою кропивничанам презентували цікаву виставку, підготовлену за сприяння Польської Академії Наук, Польського Інституту в Києві, Міністерства закордонних справ Польщі, Об’єднання поляків Кіровоградщини «Полонія» та Кропивницького музею музичної культури ім. К. Шимановського.

Зустріч відбулася в ОУНБ ім. Д. Чижевського де гостям були представлені інформаційні матеріали на 20 стендах. Вони  презентували 40 видатних особистостей, відомих своїми досягненнями в різних галузях науки, мистецтва, медицини та культури, чим прославилися на весь світ.

Захід відкрив голова об’єднання поляків  та директор КЗ «Кропивницький музей музичної культури ім. К. Шимановського» Олександр Полячок.

- Виставка стала можливою завдяки науковому колективу Академії наук Польщі, який зібрав та систематизував найцікавішу інформацію про цих видатних діячів серед яких Олександр Черський, Владислав Городецький, Олександр Чекановський  та інші, - відзначив Олександр Полячок. -  А також завдяки Посольству Республіки Польщі, що підтримало ідею презентації виставки.

Олександр Полячок подякував представникам бібліотеки в особі заступника директора  Єлизавети Літвінової за надання місця для експонування виставки.

Консулу Республіки Польщі пан Яцек Гоцловскі відзначив, що видатні особистості, представлені на виставці внесли вагомий внесок у мистецтво та культуру не тільки Польщі, України, а й  всього світу.

Мешканці Кропивницького зможуть відвідати бібліотеку та ознайомитися з виставкою ще протягом тривалого часу.

Усі новини