У міській раді Кропивницького обговорили особливості призначення житлових субсидій

Вівторок, 13 листопада 2018 14:21

У зв’язку з постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 року № 841 до Положення про порядок призначення житлових субсидій було внесено зміни. Про це повідомили начальник управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради Володимир Стецюк та заступник начальника управління соціального захисту населення Фортечної районної у місті Кропивницькому ради Олена Костенко під час прес-конференції у міській раді сьогодні, 13 листопада.

За словами посадовців, протягом року до Положення про порядок призначення житлових субсидій зміни вносилися двічі, але саме друга постанова розширила права членів домогосподарства на отримання субсидії на опалювальний період. Постановою було визначено, що опалювальний період починається з 16 жовтня і триватиме до 30 квітня. Субсидії громадянам нараховуються як на загальних підставах, так і через районні комісії.

- У попередній постанові було чітко прописано, що не отримують субсидії ті домогосподарства, які мають загальну площу 120 кв. метрів для квартир та 200 кв. метрів для приватних будинків, зараз виключено приміщення загального користування, тобто загальну площу змінили на опалювальну, - зауважила Олена Костенко. - Не мають права отримувати субсидію і ті домогосподарства, членами яких було здійснено покупку більше, ніж на 50 тисяч гривень і власники автомобілів, яким не більше 5 років.

Також на субсидії не мають право особи, які протягом року отримали спадщину чи купили земельну ділянку. Таку інформацію громадяни повинні надати управлінню соціального захисту населення протягом місяця. За словами Олени Костенко, не мали раніше права отримувати субсидії ті особи, якими не було сплачено єдиний соціальний внесок у повному обсязі, або при доходах, коли заробітна плата менша за мінімальну. Зараз відповідно до постанови, якщо дохід менший на 10% від середньої місячної заробітної плати, комісія може розглянути таку заяву і надати дозвіл таким домогосподарствам отримувати субсидію.

- Крім того, відповідно до попередньої постанови, якщо особа зареєстрована, але понад 60 днів перебуває за кордоном, це домогосподарство втрачало право на субсидію, - повідомила Олена Костенко. - Тепер між країнами укладена угода: якщо особа сплачує там соціальні внески, і в нас надають про це відповідні довідки, то через комісію виключають таких членів з домогосподарства, і воно набуває права отримання субсидії. Якщо сім’я перебуває у скрутних обставинах і людина хворіє, то за відповідною довідкою може також отримати субсидію. Виключають з домогосподарств і алко- та наркозалежних за наявності довідки з наркодиспансеру і осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі. Якщо у члена домогосподарства є несплата по аліментах більше 3-х місяців — субсидію призупиняють.

Також посадовець відзначила, що в управлінні соціального захисту населення Фортечної районної у місті Кропивницькому ради субсидії для 15 тис. 560 домогосподарств перераховані автоматично. Усім іншим треба подавати заяву наново. За словами Олени Костенко, навіть тим заявникам, які звернулись у листопаді, субсидія нараховуватиметься з жовтня місяця.

Логіку змін, що були внесені до Положення про порядок призначення житлових субсидій пояснив Володимир Стецюк.

- Найбільш суттєвою причиною для внесення змін стала необхідність позбавити права на субсидію тих осіб, які не сплачують єдиного соціального внеску, - наголосив посадовець. - Якщо громадянин претендує на отримання чогось від держави, то, відповідно, він і сам має сплачувати податок. Щоб якось вплинути на людей, які не сплачують ЄСВ, і впорядкувати цей процес, вирішено робити це через субсидії. Інша суттєва причина — реєстрація осіб, які прописані за однією адресою, а проживають за іншою. Коли людям перестали нараховувати субсидію, вони відчули потребу у впорядкуванні питання щодо місця проживання і зараз активно перереєстровуються.

Володимир Стецюк наголосив на тому, що ті громадяни, які дійсно потребують соціального захисту, мають низький рівень доходів, безумовно отримують допомогу від Уряду. Ті ж сім’ї, які мають достатній рівень доходів, повинні сплачувати комунальні послуги.

Усі новини